Sezoni me luhatje i Vllaznisë, kuqeblutë kishin edhe dy surpriza pozitive

Vllaznia e mbylli sezonin e Superiores në vendin e katërt në përfundimin e kampionatit. Shkodranët kishin pretendime për titullin kampion në fillimin e edicionit, por nuk arritën një objektiv të tillë. Dhe madje duhet thënë se skuadra ishte me...

Conference League / Ja kundërshtarët e mundshëm të Vllaznisë

UEFA Conference League do të startojë këtë sezon me pjesëmarrjen e skuadrës së Vllaznisë që në turin e parë. Në fakt, vjet ky ekip ishte direkt në turin e dytë si fituese e Kupës së Shqipërisë, por tashmë ndryshe...

Fituan Kupën me Egnatian, dy shkodranët Sherri e Fangaj mëse të lumtur në Rrogozhinë

Iu bashkuan nder te paret projektit te Egnatias veren e kaluar, pa e ditur se vertete do te ndodhte kjo qe ndodhi dhe si rrjedhoje mbreme ne Rrogozhine kane gezuar shume bashke me futbollistet e tjere te ketij ekipi,...

Sondazhi i ‘Shkodra Sport’: Tifozët kuqeblu preferojnë Armando Cungun trajner të Vllaznisë

Tek Vllaznia e gjithe vemendja eshte perqendruar aktualisht tek gjetja e trajnerit te ri. Ne opinionin sportiv ne dy ditet e fundit qe pas largimit te Sedloskit, jane permendur kryesisht 5 kandidatura per pankinen kuqeblu. Pikerisht per kete arsye, gazeta...

E thotë presidenti Demrozi: Dwamena nuk largohet nga Egnatia as për 10 milionë euro

Raphael Duamena është padyshim një nga lojtarët më të mirë në Superiore, debat ndoshta edhe për më të mirin. Egnatia ka në dorë një diamant i cili këtë sezon është kthyer në makthin e kundërshtarëve. E ardhmja e tij...

Shehi jep sinjale largimi pas finales së humbur: Më ka vrarë e shkatërruar kjo...

Orges Shehi duket se po bëhet gati t’i japë lamtumirën futbollit shqiptar. Vetë trajneri i Tiranës, ka pranuar pas finales së Kupës të humbur me Egnatian se situata e krijuar së fundmi me ekipin e tij, e kishte dërrmuar...

Portieri Alen Sherri: I lumtur për fitimin e kësaj kupe, është trofeu im i...

Portieri shkodran i Egnatias, Alen Sherri, ka merita absolute për këtë sukses të arritur nga skuadra rrogozhinase, që mposhti Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë, duke ngritur për herë të parë në histori këtë trofe. Në deklaratën e...

EKSKLUZIVE/ Fjoart Jonuzi drejt Kosovës, shumë pranë akordit me kampionët

Me Vllazninë i ka mbaruar kontrata dhe aktualisht është një futbollist i lirë. Fjala është për mesfushorin e kuqebluve, Fjoart Jonuzi. Tashmë, duke qenë se është futbollist i lirë, një gjë e tillë ka bërë që ai dhe menaxheri...

Presidenti Demrozi pas fitores së Kupës: Nuk keni parë gjë akoma, vitin tjetër dua...

Egnatia ka fituar sot trofeun e parë në histori. Rrogozhinasit mposhtën Tiranën me rezultatin 1-0 në finalen e Kupës së Shqipërisë. Ndeshja u vendos në minutën e 114, kur Xheksoni mposhti Ilion Likën dhe nisi festën për Egnatian. Por...

HISTORIKE/ Egnatia mund Tiranën në finale dhe fiton Kupën e Shqipërisë për herë të...

Egnatia ka shkuar sot emrin në historinë e futbollit shqiptar. Skuadra rrogozhinase ka fituar për herë të parë në historinë e saj trofeun e Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit kanë siguruar një fitore të rëndësishme për historinë e klubit përballë Tiranës...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Menaxheri i Vllaznisë së femrave Oliver Matija i ftuar në finalen...

Sot ne ora 16:00 ne “PSV Stadion” te Eindhoven do te luhet ndeshja finale e “UEFA Women’s Champions League” ne mes Barcelones dhe Wolfsburg....

HISTORI