Vllaznia e viteve ’90 – Tirana ’90, sfida e madhe e tetorit

0

 

Një inisiativë shumë interesante ajo që ka ndërmarrë Edi Martini për të organizuar një ndeshje miqësore mes ekipeve t ëish-futbollistëve të Vllaznisë dhe Tiranës. Bëhet fjalë për lojtarët që kanë luajtur në vitet ’90 të cilët do dalin edhe njëherë në fushë.

Vioresin Sinani: Aralica-Latifi-Da Silva, treshja më e bukur e kampionatit

0
Vioresin Sinani e thotë me bindje se Vllaznia e këtij sezoni ka sulmin më të frikshëm të Superiores. Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave (208 gola) në kampionatin shqiptar, në një rrëfim ekskluziv për “Panorama Sport”, enkas...

Andi Ribaj: Stërvitem për të rivalizuar me Xhevon

0
Andi Ribaj vazhdon të shënojë gola të rëndësishëm për Vllazninë dhe sot i ka shërbyer për të marrë një pikë në transfertë. “Unë bëj detyrën time sa herë që më jepet mundësia, dua që sa herë shënoj, të marrim tre...

Armando Cungu: Jam pjesërisht i kënaqur me lojën dhe i pakënaqur me rezultatin

0
Trajneri i Laçit, Armando Cungu, foli pas barazimit 1-1 ndaj Teutës në shtëpi, teksa në lidhje direkte për emisionin “Gol pas Goli”, u shpreh: “Jam pjesërisht i kënaqur. Nuk na kënaq rezultati. Luanim në shtëpinë tonë dhe duhet të fitonim....

Goditje dyshe e Egnatias, akord me një mesfushor qëndre dhe një sulmues

0
Duket se Egnatia vazhdon të kryejë goditje në merkato dhe së fundmi ka gjetur akordin me dy lojtarë. Burime për “Panorama Sport” bëjnë me dije se klubi rrogozhinas ka arritur të sigurojë shërbimet e një sulmuesi dhe një mesfushori. Bëhet fjalë...

Pas 10 javësh ‘divorc’, Ante Aralica ‘ribashkohet’ me golin

0
Pas plot 10 javesh "divorci" me golin, sulmuesi kroat Ante Aralica, rikthehet ta gjeje ate. Ka ndodhur keshtu ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ndaj Dinamos ne "Loro Boriçi", ndeshje te cilen Vllaznia e fitoi me rezultatin 2-1. Njerin...

Drejtor Olsi, a i numëruat sot tifozët?

0
Sot, Partizani luajti kundër Vllaznisë, ndeshje që përfundoi me rezultatin 0-0. Kjo sfidë prodhoi gjithçka, veç golave në fushën e blertë. Ajo që ra në sy ishte numri i lartë i të pranishmëve në tribunën e “Elbasan Arenës”. Kaq ka...

Presidenti Qarri ka besim te Gjoka: Është “usta”, nuk do i ndërhyjë askush

0
Pas pritjes së stërgjatë, Kamza më në fund ka trajner. Dhe duket se zyrtarizmi i Ernest Gjokës ka ndikuar më shumë se për mirë edhe në psikologjinë e lojtarëve. Këta të fundit nuk e kanë pasur shumë të lehtë...

Kombëtarja i lë vendin ‘Abissnet Superiores’, java e 27 nis me një kryendeshjen Kukësi-Tirana

0
Periudha e Kombëtareve përfundoi dhe lojtarët rikthehen përsëri në klubet e tyre. Pas kuqezinjve, vëmendja shkon sërish te “Abissnet Superiore”. Java e 27 e kampionatit elitar shqiptar do të nisë më 2 prill dhe do të zhvillohet e ndarë...

Arapi: Fitorja ndaj Egnatias e vështirë, por kundërshtari ishte shumë i ashpër

0
Trajneri i Teutës, Renato Arapi tha se fitorja ndaj Egnatias ishte e vështirë, megjithatë theksoi se rrogozhinasit janë një kundërshtar i fortë, ndaj dhe u shpreh i kënaqur me tre pikët edhe pse jo mjaftueshëm për lojës. Duke folur në...