Javë vendimtare, Vllaznia gati për ‘dopio’- Egnatian

0
Nga Endri ÇINARI Vllaznia nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në javën e 32-të të kampionatit. Rezultat ky i ardhur në transfertë kundër Teutës dhe që në fund mund të llogaritet si një pikë e vlefshme. Sepse shkodranët arritën...

Kupa e Shqipërisë, të mërkurën në ‘Loro Boriçi’ Vllaznia- Egnatia, finalja e parakohshme

0
Kjo mesjavë vjen rezervon dy përballjet e kthimit të Kupës së Shqipërisë. Të mërkurën, Tirana do të presë Kukësin, ndërkohë që Egnatia udhëton drejt Shkodrës për të matur përsëri forcat me Vllazninë. Tirana do tentojë që të zhvlerësojë humbjen 2-0...

‘Do të vazhdojmë të luftojmë”, Vllaznia paralajmëron kundërshtarët e ardhshëm

0
Vllaznia nuk ia doli as këtë javë të siguronte fitoren, teksa u ndal në barazim me Teutën. Shkodranët nuk kanë kohë për të humbur, teksa kanë kthyer menjëherë fokusin te kundërshtari i radhës. Për ironi të fatit, Vllaznia do të...

Të mërkurën rikthehen emocionet e Kupës, Vllaznia në kërkim të finales së tretë në...

0
Ditën e djeshme Superiorja ka mbylli javën e 32-të të saj, teksa dalëngadalë kanë nisur të mësohen edhe verdiktet e para të këtij sezoni. Por për 4 nga ekipet nuk ka kohë për të pushuar, pasi në mesjavë do...

Axhenda e javës së 33-të, ja kur do të luhet Egnatia- Vllaznia

0
Kategoria Superiore do të rikthehet fundjavën e ardhshme, ku janë planifikuar të zhvillohen edhe 5 duelet e vlefshme për javën e 33-të, e cila ngre siparin ditën e shtunë me dy sfida, që luhen paralelisht në orën 18:00. ...

Menaxheri shkodran ‘sulmon’ Pregjën: Prandaj janë arbitrat në këtë nivel se kanë një shef...

0
Vllaznia barazoi pasditen e sotme 0-0 ne "Niko Dovana" ndaj Teutes, por me shume sesa per dy piket e lena, shkodranet jane te irrituar me arbitrat e ketij takimi. Mosdhenia e dy 11-metersha apo dhe shume momente te tjera...

RENDITJA/ Egnatia siguron matematikisht ‘Final 4’, tre ekipet e tjera ende me shumë dilema

0
Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e Superiores të vlefshme për javën e 32-të. Erzeni u mposht nga Tirana në “Elbasan Arena” me shifrat 0-2. Golat u shënuan me penallti nga Abazaj dhe Jonuzi. Nga ana tjetër edhe Kukësi u...

Shehi: Ky agresivitet duhet të na shoqërojë gjatë ndeshjeve në vazhdim

0
Partizani triumfoi me rezultatin 2-0 kundër Dinamos në ndeshjen e vlefshme për javën e 32-të të Kategorisë Superiore. Pas përfundimit të ndeshjes, trajneri i “demave” Orges Shehi dha një intervistë ku u shpreh i lumtur për këtë triumf në...

Mehmeti: Partizani e meritoi fitoren. E interpretoi më mirë lojën se sa ne

0
Trajneri i Dinamos, Dritan Mehmeti, u shpreh i keqardhur për humbjen 2-0 në derbin ndaj Partizanit. Në prononcimin e dhënë pas ndeshjes për mikrofonin e “MCN” tekniku dinamovit analizoi këtë disfatë duke u shprehur: “30 minutat e...

Edi Martini: Barazimi, rezultat i drejtë. Vllaznia e arriti objektivin, ne na duhej fitorja

0
Trajneri i Teutës, Edi Martini, foli pas barazimit pa gola ndaj Vllaznisë në “Niko Dovana”, ku ndër të tjera u shpreh se ky ishte rezultat i drejtë i sfidës, pavarësisht dëshirës së madhe për të triumfuar. Për mikrofonin e...