Mirel Josa rikthehet sërish nesër në Shkodër

0
Mirel Josa do të rikthehet sërish në Shkodër. Ai, këtë rradhë, do të vijë për të luajtur në Kupën “Hysen Zmijani” për 60-vjetorin e lindjes së mjeshtrit të madh të futbollit shkodran. Si për ironi të fatit, ish-trajneri i Vllaznisë...

Rumania nderon Sulejman Demollarin si një nga të huajt më të mirë që ka...

0
Rumania ka zhvilluar ceremoninë e fundvitit për futbollistët më të mirë. Një nag çmimet e dhëna ka qenë edhe ai për lojtarin më të mirë të huaj të të gjitha kohërave, që ka luajtur në këtë vend. Me shumicë...

EKSKLUZIVE/ Gati largimi i parë nga Vllaznia, sulmuesi pranë firmës tek rekordmenët

0
Sezoni futbollistik sapo ka përfunduar në kampionatin shqiptar, ku janë dhënë edhe verdiktet për edicionin 2022-23. Vllaznia do jetë pjesëmarrëse në kualifikueset e Conference League, ku do shoqërohet nga Egnatia dhe Tirana. E ndërsa kampion i Shqipërisë u shpall...

VIDEO/ Megi Doçi ‘shpërthen’ ndaj Koço Kokëdhimës: Sa të jetë ai, futbolli shqiptar nuk...

0
Megi Doçi ka dhene serish kontributin e saj per Vllaznine dhe bashke me te ka festuar diten e djeshme titullin e 10-te kampion rradhazi. Nje emocion shume i madh per te dhe gjithe pjestaret e kesaj skuadre qe perveçse...

E FUNDIT/ Ndryshon orari i ndeshjes Partizani- Vllaznia

0
Superiorja ka hyrë në një fazë shumtë të nxehtë ku do të përcaktohen edhe verdiktet e fundit të kampionatit. Për këtë FSHF ka vendosur që të gjitha ndeshjet, të luhen në një orar, por me ndryshim nga kalendari i...

Reagon Sidrit Bejleri: Ku janë sot ‘mjeshtrat’ dhe ‘specialistat’ që vetëm vollën helm e...

0
Fitorja e sotme 5-0 ndaj Skenderbeut ka rikthyer entuziasmin jo vetem ne kampin shkodran, por edhe ne rradhet e tifozerise kuqeblu. Krejt ndryshe nga 3-4 jave me pare, tashme per futbollistet e Vllaznise ka vetem elozhe. Nje situate disi e...

Lajm i hidhur/ Trajneri i Vllaznisë njofton ndarjen nga jeta të njeriut të dashur

0
Dita e sotme ka qene e trishte per trajnerin e Vllaznia U21 Elvis Plori. Ai ka njoftuar në rrjetet sociale ndarjen nga jeta të nënës së tij në moshën 79 vjeçare. Plori përmes postimit në Facebook lajmëron ditën e...

E TRISHTË/ Ndahet nga jeta në moshën 34 vjeçare futbollisti i Vllaznisë

0
Mengjesin e sotem sporti shkodran ka marre nje lajm te hidhur. Futbollisti i Vllaznise Futsall Ermir Lera ka nderruar jete ne 34 vjeçare duke lene pas nje hidherim te thelle tek familja e tij dhe po ashtu edhe tek...

Ndarja tragjike nga jeta e Duamenës, Shakohoxha: Zoti ju dënoftë more vrasës

0
Ngjarja tragjike në stadiumin e Rrogozhiëns ku pësoi kolaps Rafael Duamena i cili më pas u nda nga jeta, ka sjellë reagime të shumta në vendin tonë. Një prej tyre është edhe ai i gazetarit të njohur Dritan Shakohoxha,...

Humbje ndaj Laçit, Partizani merr vendimin për trajnerin Kolela

0
Humbje si ajo ndaj Laçit janë pa dyshim shumë të dhimbshme për të gjithë, pasi mund të kushtojë titullin kampion. Në të shkuarën të tilla disfata kanë ndikuar direkt në fatin e trajnerit, por duket se Partizani ka krijuar një...