E VEÇANTË/ Hamdi Salihi rikthehet të luajë futboll. Federohet me ekipin e ri

0
E ka lene futbollin e luajtur para tre vitesh dhe qe prej asaj kohe eshte i angazhuar si trajner prane kombetares shqiptare, por Hamdi Salihit serish "i hane kembet". Nje gje e tille vertetohet me se miri me faktin...

‘Penalltia nuk ishte’, Jemini komenton Tirana-Bylis: Për atë që më ndodhi mua, Laçit iu...

0
Ish-gjyqtari i FIFA-s, Lorenc Jemini, është i bindur se penalltia e takimit Tirana-Bylis nuk ishte. I ftuar në emisionin “Paso” në “Top Albania Radio”, të Glendi Nallbanit, së bashku me Redi Jupin, Jetmir Halilajn dhe Ylli Agën, ish-arbitri analizoi...

E FUNDIT/ Alfred Pjetri emërohet në një post të rëndësishëm

Terbuni i Pukes ka nisur punen per sezonin e ri. Kryebashkiaku-president Rrok Dodaj ka vendosur qe punen ta nise nga ndertimi i struktures se re drejtuese te klubit dhe hapi i pare ka qene rikthimi i Bujar Mehjes ne...

Sulejman Starova merr një funksion të ri tek skuadra e kategorisë së dytë

Revolucion total në klubin Iliria. Pas marrjes në administrim nga biznesmeni Nazmi Selmani, është bërë një investim në kohë rekord në stadiumin “Redi Maloku”. Ambientet e brendshme dhe të jashtme të tij, tashmë kanë marrë një pamje fantastike. Jo vetëm...

Ernest Gjoka kandidati kryesor për të marrë drejtimin e skuadrës së njohur të Superligës

0
Tek Tirana po flitet çdo dite e me shume per mundesine e largimit te trajnerit Orges Shehi. Duket se mes tij dhe presidenti Halili tashme eshte krijuar nje "ftohtesi" dhe kjo ka bere qe ne media te fillojne te...

Klubi i Kategorisë së Dytë del në shitje, Bashkia në pritje të ofertave

Bashkia Sarandë është e hapur për të shitur aksionet e klubit të Butrintit. Edhe pse në vitin e kaluar u hap një ankand, ku çmimi fillestar prej 270 milionë lekësh të vjetra shkoi në 95 milionë lekë të vjetra,...

‘Batuta’ e Nexho Shabanit: Në fushë sot ndaj Vllaznisë mu duk se ishte Reali...

0
Vllaznia eshte turperuar pasditen e sotme ne stadiumin "Loro Boriçi" kur eshte mundur nga Egnatia me rezultatin 0-4 dhe si rrjedhoje tashme sezoni i kuqebluve po rrezikohet plotesisht. Ajo e sotmja ishte shume zhgenjyese per tifozet shkodrane te cilet nuk...

Java e 34-të e Superiores, ja kur do të luhet Partizani- Vllaznia

0
Nuk ka pushim për skuadrat e “Abissnet Superiore” në këtë fund sezoni, që do të luajnë çdo 4 ditë në këto 3 javë të fundit të kampionatit. Si rrallëherë më parë, akoma nuk është dhënë asnjë verdikt në Superiore...

Herald Marku drejt firmës me skuadrën tjetër të Superligës shqiptare

0
Vllaznia është skuadra nga e cila janë larguar disa emra të rëndësishëm lojtarësh. Mes tyre edhe Herald Marku. Emri i 27-vjeçarit ka përfunduar në kryeqytet, aty ku Dinamo tenton transferimin e tij. Blutë e shikojnë mesfushorin shumë të rëndësishëm për...

EKSKLUZIVE/ Liridon Latifi e mbyll me Vllazninë, shumë pranë firmës me një tjetër skuadër...

0
Ne Shkoder nje pjese e tifozeve te Vllaznise kane pritur qe ndoshta Liridon Latifi te qendronte serish ne rradhet e kesaj skuadre por me kot. Sulmuesi anesor nga Prishtina nuk eshte paraqitur sot ne stervitjen e pare te kuqebluve,...