Batha: Vllaznia po sulmohet edhe më shumë nga ekipet, por shkodranët i kanë mundësitë...

0
Idriz Batha është lideri i Tiranës. Me goditjen e dënimit, kapiteni i bardhebluve i hap rrugën fitores. Në një prononcim për “Panorama Sport” pas ndeshjes me Vllazninë, mesfushori rrëfeu se si e pa ndeshjen dhe çfarë duhet të presin...

Vllaznia kërkon edhe një sulmues tjetër si alternativë e Bekim Balajt

0
Edhe pse janë bërë gjashtë afrimet e para në këtë merkato, te Vllaznia duket se po vuajnë për të gjetur një futbollist tjetër për të plotësuar vijën e sulmit. Me futbollistët që janë afruar të cilët luajnë si lojtarë...

Prokuroria nis hetimet për ndarjen nga jeta të Dwamenas, merr në pyetje mjekët e...

0
Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për vdekjen e futbollistit të ekipit Egnatia, Raphael Dwamena, i cili humbi ndjenjat në fushën e gjelbër. Burime për media bëjnë me dije se janë marrë në pyetje mjekët e ekipit dhe personeli...

Ndriçim Shtubina: Egnatia është ndërtuar për Europë, presim vetëm një sulmues

0
Egnatia ka qenë një nga skuadrat më aktive në këtë merkato te verës, ku kanë bërë disa afrime. Në lidhje me këtë, në emisionin “SportZone” në MCN TV, ka folur drejtori sportiv i rrogozhinasve, Ndriçim Shtubina, i cili u...

Dje i shënoi dy gola Kukësit, Pedro Augusto: Tani sytë nga Vllaznia!

0
Egnatia ka goditur në merkaton e verës me afrimin e sulmuesit Pedro Augusto. Padyshim që braziliani po rezulton vendimtar për rrogozhinasit në këtë fillim sezoni, si në kampionat, por edhe në Kupë ku dje shënoi dy gola të bukur...

Kriza e Vllaznisë lë në hije festën e 99-vjetorit të klubit

0
Vllaznia feston 99-vjetorin e themelimit. Më 16 Shkurt 1919 u krijua klubi më i vjetër i futbollit në Shqipëri, që konkretizoi pasionin e përhapur për këtë sport në vitet e para pas Pavarësisë. Një sport që nxiti menjëherë interes të...

LIVE LAÇI-VLLAZNIA/ Mbyllet pjesa e parë, Laçi dominon lojën

0
Laçi do të presë Vllazninë në orën 13:00 ku do të përballen në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të të Kategorisë Superiore. Kurbinasit vijnë pas humbjes me Tiranën ndërsa kuqeblutë pas barazimit me Partizanin. Vendasve do tju duhet një fitore...

Finalja e Kupës Laçi- Bylis. Vendi i katërt për Vllazninë s’vlen

0
Vllaznia dhe Tirana kishin shumë shpresë dhe njëkohësisht dëshirë që Kukësi të arrinte të fitonte Kupën e Shqipërisë në mënyrë që vetë ata përmes vendit të katërt të shkonin në Europë. Por në fakt edhe kjo shpresë e tyre...

Lorik CANA rrëfehet nga karantina: Nuk do veproj asnjëherë si Cristiano RONALDO

0
Lorik Cana ndodhet në karantinë ashtu si pjesa më e madhe e shqiptarëve, masë e marrë në kuadër të parandalimit për përhapjen e Coronavirusit. Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare ka dhënë një intervistë për “Sport shoë” ku ka rrëfyer se...

Finalja për skuadrën e fundit të Superiores, ja kur luhet dueli mes Erzenit dhe...

0
Erzeni dhe Korabi do të luajnë me skuadrën e vendit të tetë në Superiore dhe takimi do të zhvillohet në stadiumin e klubit të renditur në vendin e tetë (Erzeni) më 3 qershor (“Niko Dovana”, Durrës). Fituesi i kësaj ndeshjeje...