Plaku e ndëshkon fund, rikthim i hidhur për Tiranën në Superiore

0
Pas një sezoni të kaluar në kategorinë e dytë, Tirana është rikthyer në Kategorinë Superiore dhe synimin për të qenë protagoniste. 24 herë kampionët janë mposhtur nga Kamza në fund të takimit pas golit të Sabino Plakut në...

Vllaznia vetëm barazim 1-1 me Luftëtarin

0

Vllaznia nuk ka shkuar më tepër se tek barazimi 1-1 në miqësoren e luajtur pasditen e sotme ndaj Luftëtarit. Ndeshja është luajtur në një nga fushat sportive të Ulqinit dhe është ndjekur edhe nga drejtuesit e lartë të dy klubeve. Ka qenë një ndeshje shumë e dobët për skuadrën shkodrane, në rradhët e së cilës vazhdojnë të provohen sërish lojtarë. Në takimin e sotëm kanë luajtur në qendër të mbrojtjes shqiptaro-maqedonasi Ziba, është provuar sulmuesi brazilian Uashington në pjesën e dytë, ka luajtur algjeriani Benounes dhe ajo çka është më e bukura në këtë ndeshje u aktivizua edhe edhe mbrojtësi malazez Petroviç për të cilin ka kohë që flitet se nuk do jetë më pjesë e kësaj skuadre.

Ivan Knezeviç, një malazez në planet e Vllaznisë për sulmin

0

Në planet e Vllaznisë si përforcim për sulmin nuk është më as Kastriot Rexha, as Migen Memelli dhe as Andi Ribaj. Merkatoja kuqeblu për sulmin është spostuar në Mal të Zi. Drejtuesit shkodranë janë duke ndjekur me interes sulmuesin Ivan Knezeviç. Ai është pjesë e ekipit Mlladost të Podgoricës që ka luajtur mbrëmë ndeshjen e kthimit të turit të tretë të Europa League ndaj spanjollëve të Seviljes. Për këtë arsye, dy drejtuesit e lartë të Vllaznisë, drejtori sportiv Armir Grima dhe trajneri Agim Canaj pasditen e djeshme kanë udhëtuar drejt Podgoricës për ta parë në fushën e lojës këtë sulmues. Por jo vetëm atë. Në axhendën e kësaj dyshjeve mund të jetë edhe ndonjë lojtar tjetër I Mlladost.

Vincent Kompany: E njoh Laçin, janë me meritë këtu! Luajnë futboll si vëllezër

0
Vincent Kompany, trajneri i Anderlecht, ka dalë para mediave dhe ka folur për duelin që kanë nesër prej orës 19:00 në “Elbasan Arena” me Laçin. Belgu, një yll te Manchester City si futbollist vite më parë, foli për kurbinasit. “Kur...

Vllaznia godet në merkato. Merr edhe një sulmuese braziliane

0
Vllaznia e femrave "e ka marre seriozisht" çeshtjen e kualifikimit per ne fazen e grupeve te "UEFA Women's Champions League". Si rrjedhoje, presidenti Lazer Matija vazhdon te shpenzoje ne merkato per ta forcuar edhe me shume skuadren per dy...

Kosta Grillo: Jam tifoz i madh i Crvena Zvezda. Mbështetësit e Tiranës janë kundër...

0
Komentatori i njohur shqiptar i sportit, Kosta Grillo, njihet si një tifoz i skuadrës serbe të Crvena Zvezda, e cila do të përballet me Tiranën në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampioneve. Grillo së fundmi në një intervistë...

U arrestua në Greqi, ish-presidenti i Lushnjës trazon politikën shqiptare

0
Edmond Bego, i njohur edhe me pseudonimin Mario, por nga Policia i njohur edhe me 4 emra të tjerë, ka qenë edhe president Klubit të Lushnjës deri në vitin 2005. Kur u arrestua më 24 dhjetor të vitit 2009...

Nënkampionët godasin në merkato, akord me futbollistin e Kombëtares shqiptare

0
Kukësi “blinon” mbrojtjen në prag të sezonit të ri, i cili momentalisht është bojkotuar deri në një afat të pacaktuar në shenjë proteste ndaj qeverisë, e cila nuk i ka përfillur kërkesat e klubeve shqiptare për ligjin e sportit. Pas...

Gjesti i Mustedanagiç të lë pa fjalë. Ja çfarë bëri mesfushori i Vllaznisë në...

0
Ditet e fundit ka patur shume diskutime ne lidhje me zevendesimin e mesfushorit boshnjak Zinedin Mustedanagiç ne ndeshjen e fundit ndaj Laçit. Ne fillimin e pjeses se dyte ai kerkoi vete zevendesim dhe te gjithe menduan se beri nje...

Katër ndeshje në të njëjtin orar, FSHF ndryshon axhendën. Ja kur do të luhet...

0
Federata Shqiptare e Futbollit ka ndryshuar axhendën e javës së 25-të të Kategorisë Superiore, që do të luhet këtë të mërkurë. Fillimisht ishte programuar që 2 sfida të zhvilloheshin në orën 14:00, ndërkohë që 3 të tjera do të startonin...