Agustin Kola merr drejtimin e një ekipi kombëtar

0
Federata Shqiptare e Futbollit vazhdon me planin e saj për të afruar ish-futbollistët e njohur duke u dhënë vende pune e në këtë mënyrë, duke siguruar mbështetjen e tyre publike… ose të paktën heshtjen. Kështu, serisë së gjatë...

Ndryshime tek ekipi i femrave AAS. Ikën Skutina, vjen Hoxha

0
Ndryshime tek ekipi i femrave AAS. Pas 4 vitesh tek kjo skuadër si futbolliste por edhe si trajnere, Mirsada Skutina është larguar drejt Kanadasë. Drejtuesit e "Albanian Ajax School" kanë gjetur menjëherë zëvendësuesen e saj. Ajo është ish- futbollistja...

Klaudia Rrotani “lë” futbollin dhe nis një profesion tjetër

0
Një nga futbollistet më të mira në Shqipëri aktualisht është Klaudia Rrotani. Ajo jo vetëm që ka spikatur prej vitesh me ekipin "Juban Danja", por është edhe anëtare e ekipit kombëtar. Por kohët e fundit, ajo ka nisur edhe...

Luçije Gjini, futbollistja polivalente e Vllaznisë e kombëtares shqiptare

0
Ka ardhur në Shkodër gjashtë vjet më parë, pikërisht në janarin e vitit 2013. Dhe që atëherë nuk është larguar për asnjë moment dhe vështirë të largohet. Luçije Gjini është nga Durrësi por duket se ka marrë "pashaportim" në...

“Batuta” e Salihit: Kur shoh golat e Megi Doçit, vihem vërtetë në siklet

0
Megi Doçi shquhet për lojën dhe mbi të gjitha për golat që shënon. Spikasin ato nga goditjet e dënimit apo dhe nga distanca gjatë aksioneve. Ajo ka marrë shumë vlerësime të ndryshme kohët e fundit, por më interesantin e...

Historike/ 3 gjyqtare femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s, mes tyre edhe një...

0
Emanuela Rusta, Erinda Kume, Fatjona Borova bëhen tashmë zyrtarisht treshja e parë e gjyqtareve femra nga Shqipëria me stemën e FIFA-s. Ky sigurisht që është një lajm tjetër pozitiv nga Federata Ndërkombëtare e Futbollit (FIFA). Më herët ka qenë...

“Juban Danja” e bën festë ndaj Pogradecit, 9 gola për 90 minuta

0
Katër ndeshje, katër fitore, një ecuri kampionësh për ekipin "Juban Danja", por për fat të keq bëhet fjalë vetëm për katër ndeshjet e fundit. Sot ka mundur me rezultatin e thellë 9-0 ekipin e Pogradecit dhe në këtë mënyrë...

Vllaznia fiton 10-0 ndaj Bilisht Sport, ndalet Tirana AS dhe vajzat kuqeblu janë “kampione...

0
Sot janë zhvilluar ndeshjet e fundit të këtij viti edhe për kampionatin e futbollit të femrave dhe ekipi i Vllaznisë që ëshët edhe kampion në fuqi i vendit, ka luajtur në transfertë me Bilisht Sport. Vajzat e drejtuara nga...

“Futbollistja e më e mirë” e Shqipërisë ka një dedikim të veçantë: Pa të,...

0
Jo më kot është vlerësuar si "Futbollistja më e mirë e vitit". Megi Doçi ka shkëlqyer si në ndeshjet me Vllazninë ashtu edhe me ekipin kombëtar. Megjithatë vetë ajo është munduar të tregohet modeste, nuk e ndarë këtë sukses...

Klaudia Rrotani e Paula Jaku bëjnë “nxemjen” para Pogradecit. Shkëlqejnë në mbrëmjen “gala” të...

0
Futbolli i femrave do të luajë të shtunën ndeshjet e javës së 10-të të tij dhe në Shkodër "Juban Danja" do të presë ekipin e Pogradecit. Kuptohet që ekipi i presidentit Ferdinand Jaku do të kërkojë fitoren e cila...