Tjetër 90 minutësh si titullar i 19 vjeçarit shkodran Andreas Ndoj me Olimpiakos

Tjetër paraqitje e mirë për futbollistin shkodran Andreas Ndoji. Kështu, ditën e djeshme është luajtur ndeshja e rradhës për kampionatin grek, pikërisht në mes Panetolikos dhe ekipit të tij Olimpiakos. Skuadra e Ndojit ka fituar me rezultatin e pastër 0-2...

Mesfushori shkodran Armando Vajushi në Rumani tek Botosan

Dëmtimet e vazhdueshme kanë qenë makthi i karrierës së Armando Vajushit, një prej talenteve më premtues të viteve të fundit në futbollin shqiptar por që për një arsye apo tjetër nuk ka mundur dot të tregojë vlerat e tij,...

Zyrtare/ Regi Lushkja prezantohet te Sherifi, zbulohen detajet e kontratës

Kavajasi Regi Lushkja është zyrtarisht futbollisti më i ri i Sherif Tiraspolit. Mesfushori është prezantuar ditën e sotme me kampionët e Moldavisë. Ai i dha lamtumiren skuadres laçiane tre dite me pare nderkohe tashme Lushkja ka firmosur një kontratë 2-vjeçare,...

Golashënuesi më i mirë i Maltës, shkodrani Keqi: Të luaj me Vllazninë, një opsion...

Pak ditë më parë u zyrtarizua si golashënuesi më i mirë i kampionatit maltez të futbollit dhe po ashtu edhe kampion i këtij vendi. Bëhet fjalë për sulmuesin me origjinë nga Shkodra, Kristian Keqi i cili prej një viti...

John Jaku, 15 vjeçari shkodran që luan në Amerikë: Prindërit e mi kanë qarë...

Kombëtarja shqiptare U16 është duke marrë pjesë në turneun "UEFA Development U16" që do të zhvillohet në vendin tonë në datat 9-14 prill. Pjesë e skuadrës së drejtuar nga trajneri Ervin Bulku është edhe në futbollist i ardhur nga...

Milan fiton me vështirësi ndaj Veronës, shkodrani 19 vjeçar Kumbulla nga më të mirët...

Milani ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Veronës në transfertë, me rezultatin e ngushtë 0-1. Skuadra e udhëhequr nga Xhampaolo, ka vuajtur por ka dalë fituese nga kjo sfidë me penalltinë e kthyer në gol nga Piontek...

Samuel Nikaj e Vushtrria marrin edhe fitoren e dytë në kampionat

Sot janë luajtur ndeshjet e javës së tretë të kampionatit të kategorisë së parë në Kosovë. Kampionat në të cilin siç dihet drejton edhe trajneri shkodran Samuel Nikaj që këtë sezon është në krye të Vushtrrisë. Kjo skuadër ka...

Flamurtari largon edhe shkodranin e fundit nga rradhët e tij

Pas dy të parëve largohet edhe shkodrani i tretë nga rradhët e Flamurtarit. Çka do të thotë se tashmë në rradhët e kësaj skuadre nuk ka më asnjë futbollist nga ky qytet. Bëhet fjalë për ekipin prishtinas që merr...

Shkodrani Marco Molla titullar për 90 minuta në fitoren e Italisë ndaj Turqisë

Ditën e sotme kanë nisur ndeshjet e vlefshme për "Elite Round" të moshës U17 në mes ekipeve pjesmarrëse të shteteve të ndryshe të Europës që e kanë fituar këtë të drejtë. Në grupin 1, ndeshjet e të cilit po...

VIDEO/ Sulmuesi shkodran Oliver Blini vazhdon të shkëlqejë në Itali. I shënon dy gola...

14 vjeçari shkodran Oliver Blini vazhdon te shkelqeje ne futbollin italian te moshes U15. Ai ka shenuar edhe dy gola ne ndeshjen e fundit ndaj Napolit duke kontribuar ne nje tjeter fitore per skuadren e tij te Empolit. Nje sulmues...