Guri jep asist në ndeshjen e parë të kampionatit, Ostende fiton me përmbysje

Një nisje e mbarë për Sidrit Gurin në kampionatin belg. Sulmuesi shkodran ka qenë protagonist në fitoren e sotme ndaj Muskronit me rezultatin 2-1, teksa asistoi në minutën e 46-të, për golin e parë të shënuar nga Kapon. Miqtë kaluan...

Shkodrani Kumbulla më pranë Contes, menaxheri e zbulon: Interi e ka ndjekur që nga...

Marash Kumbulla ka zhvilluar një sezon mjaft pozitiv deri në këto momente në Serie A dhe kjo ka bërë që shumë klube të kthejnë projektorët e tyre drejt shqiptarit. Mbrojtësi kuqezi është vetëm 19 vjeç, por aftësitë dhe cilësitë...

Giuffredi entuziast: Gatusso ka rikthyer Hysajn e epokës Sarri

Elseid Hysaj është rikthyer titullar te Napoli. Gjatë periudhës që skuadrën e drejtonte Carlo Ancelotti, shkodrani nuk pari shumë hapësira dhe zërat për një largim tijin ishin të shpeshte. Sërish mbeten prezent, për faktin që verën e vitit 2021...

Rocco Vata gol për Celtic në ndeshjen europiane. Shpallet lojtari i ndeshjes

Rocco Vata, djali i ish-kapitenit të Kombëtares, Rudi Vata, është bërë protagonist në sfidën mes Leipzig U-19 dhe Celtic U-19, e vlefshme për fazën e grupeve të “UEFA Youth League”. 17-vjeçari shqiptar, i cili ka zgjedhur për të luajtur...

Dje shënoi për Domzhalen, Rubin Hebaj sot mori një tjetër lajm të mirë

Dje ka shënuar golin e tij të pestë për këtë sezon me ekipin e Domzhales dhe menjëherë ka marrë edhe një tjetër lajm të mirë. Atë të grumbullimit sërish me kombëtaren U-21. Bëhet fjalë për sulmuesin shkodran Rubin Hebaj....

Dëmtimi horror për HYSAJN, mbrojtësi kuqezi thotë fjalët e para: Faleminderit Zot, forca Napoli!

Transferta e djeshme e Napolit ndaj Torinos nuk soli fitore, sepse gjithçka u mbyll 0-0, mirëpo në pjesën e parë të këtij takimi është dëmtuar lojtari i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili luan në krahun e djathtë të...

Faza play-off/ Liria- Vushtrria, edhe një përballje shkodranësh

Dy skuadrat që përfunduan në pozita të dyta të grupeve përkatëse në Ligën e Parë të Kosovës, A dhe B, Liria dhe Vushtrria, kanë kuptuar sot se ku do të zhvillojnë ndeshjen e barazhit mes tyre. Kështu, përballja ndërmjet Lirisë...

Portieri shkodran mbyll provën tek Milani. Nisin kontaktet për blerjen e kartonit të tij

Prova katër ditore e portierit me origjinë shkodran Marco Molla tek Akademia e Milanit ka përfunduar tashmë. Sportisti i talentuar që ende nuk i ka mbushur 16 vjeç ka lënë përshtypje të mira dhe tashmë kontaktet për blerjen e kartonit...

Volejbollistin shkodran e largojnë nga ekipi dhe i mbesin borxh: Klubin kosovar do ta...

“Me kanë mbetur borxh. Borxhi është rreth 1.000 euro”, thotë për gazetën “Bota sot” Tuad Drinazi. Drinazi do të ankohet edhe në Federatën Evropiane të Volejbollit (CEV). Volejbollisti shkodran Tuad Drinazi, shpreh shqetësimet e tija, me rastin e paprecedent...

Talenti shqiptar me origjinë nga Kopliku shkon në Serinë C: I lumtur, koha të...

Andrea Isufaj do të luajë sezonin tjetër në Serinë C italiane. Sulmuesi i talentuar shqiptar është zyrtarizuar sot te Lukeze, në formën e huazimit nga Kievo Verona, që ka ende në pronësi kartonin, pasi pagoi 100 mijë euro te...