Sulmuesi i Frances, Kolo Muani i ka dalë në mbrojtje Kilian Mbapesë, i cili nuk po kalon një formë të mirë në këtë Euro 2024 për shkak të maskës.

Mbape ka shënuar vetëm një gol në katër ndeshje të kampionatit Evropian, dhe atë nga penalltia.

“Ti vërtetë nuk shikon asgjë. Mbape e ka natyrshëm rolin e liderit. Ai ka dhuntinë të jetë bartës i ekipit, grupit. Ai jep ide dhe këshillon lojtarët. Ai ka lindur për këtë. Ai ka lindur për të qenë lider i grupit.

Duke e parë që nuk po shënon, na takon ne ta ndihmojmë, ta shtyjmë përpara, Turneu nuk ka përfunduar ende. Edhe pse ka një hundë të thyer, ai është mirë fizikisht”, deklaroi Kolo Muani.