Flasin drejtuesit/ Ferdinand Jaku: Fokusi i “Juban Danjes’ tani tek ekipet e moshave të...

Kampionatet e moshave ne futbollin amator ne Zonen e Shkodres jane mbyllur tashme dhe si rrallehere keto vitet e fundit, kemi nje shperndarje te shtate trofeve ne shtate ekipe te ndryshme. Pasi kemi mbyllur me sukses prononcimet e shtate trajnereve...

E VEÇANTË/ Futbollistja e Vllaznisë dhe e kombëtares merr liçensën UEFA A për trajnim

Futbolli i femrave ne vendin tone shume shpejt pritet te ngrihet ne nivele edhe me te larta. Federata po i kushton rendesi rritjes se numrit te vajzave qe merren me futboll. Por nga ana tjeter, gjeja me e mire eshte...

Flasin trajneret kampione/ Loreta Jaku: Titulli shkon për gjithë familjen ‘Jaku’

Ka luajtur vete futboll, madje shume vite me perpara kur ka qene tejet e veshtire per femrat ta ushtronin kete sport, ndersa sot po mundohet te injektoje tek vajzat e vogla deshiren per t'u marre me te. E kemi fjalen...

‘Juban Danja’ U13 bën diferencën me të tjerat dhe shpallet kampione

Ekipi i parë i futbollit të femrave në vendin tonë, "Juban Danja", ka fituar të parin kampionat të futbollit për vajzat 13 vjeçare të organizuar nga FSHF në zonën e Shkodrës. Në këtë kampionat të organizuar gjatë këtij sezoni, ekipi...

Kombëtarja U19 e femrave në një turne në Bullgari. Një e treta e ekipit...

Kombëtarja shqiptare e femrave për grupmoshën nën 19 vjeç do të marrë pjesë në turneun ndërkombëtar “Pirin Women’s Cup” në Bullgari nga datat 7 deri në 15 qershor 2021. Përgjegjësi i Kombëtares U-19, Armir Grima, ka publikuar ditën e sotme...

Megi Doçi: Doja ta mundnim Apoloninë në fushë, për ‘të marr hak’ edhe për...

Vllaznia e femrave u shpall edhe fituese e Kupës së Shqipërisë, por këtë e bëri duke fituar aforfe ndeshjen finale ndaj Apolonisë, e cila nuk u paraqit në shenjë proteste ndaj disa vendimeve të FSHF-së. Por, ndonëse vajzat shkodrane festuan...

Nuk u paraqit në finale ndaj Vllaznisë, Komisioni i Disiplinës përjashton Apoloninë e femrave

Në mbledhjen e bërë, Komisioni i Disiplinës ka marrë vendimet në lidhje me ngjarjet e ndodhura në futbollin shqiptar së fundmi. Apolonia e femrave për mosparaqitje në finalen e Kupës ndaj Vllaznisë, përjashtohet nga ky kompeticion për sezonin tjetër, teksa...

Luçije Gjini: Kam refuzuar oferta nga jashtë për Vllazninë

Sërish kampione të kampionatit të femrave, duke marrë kështu titullin e tetë, katër javë para përfundimit të tij. Skuadra e Vllaznisë për femra, pa dyshim, është ekipi më i mirë në Shqipëri për këtë lloj kategorie, pa dashur t’i heqim...

Vllaznia fiton Kupën e 8-të të Shqipërisë…pa luajtur

Vllaznia fiton edhe trofeun e 8-te te Kupes se Shqiperise. Duhej ta fitonte ne fakt ne fushe duke luajtur, por e ka fituar ne tavoline aforfe me rezultatin 3-0. Kjo sepse Apolonia ka bojkotuar finalen e Kupës së Shqipërisë ndaj...

Vllaznia U15 shpallet kampione e Shqipërisë. Mund 3-0 Apoloninë në finale

Pas Vllaznise se te rriturave, edhe ekipi U15 eshte shpallur kampion i Shqiperise. Vajzat kuqeblu kane triumfuar ne finale ndaj ekipit te Apolonise ne ndeshjen finale te kampionatit, te luajtur pasditen e sotme Vajzat e drejtuara nga trajnerja Luçije Gjini...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR