Grumbullohet kombëtarja U19, ja futbollistet shkodrane të grumbulluara nga trajneri Krepi

Shqipëria U-19 për femra do të nisë sot grumbullimin në kuadër të kualifikueseve të vlefshme për Kampionatin Europian 2022 për femra, ku Kombëtarja jonë është shortuar në grupin B3 të Ligës B me Andorrën, Uellsin dhe Moldavinë. Trajneri i sapoemëruar...

INTERVISTA/ Flet shkodrania Iris Armoku: Kënaqësia e të veshurit të fanelës së Kombëtares nuk...

Sot do te grumbullohet kombetarja U19 e Shqiperise dhe pjese e lojtareve qe do te vihen ne dispozicion te trajnerit Kreshnik Krepi eshte edhe futbollistja shkodrane Iris Armoku. Ajo luan ne repartin e sulmit dhe gjate ketyre viteve ka...

KF Murlani ‘merr hak’. Fiton 7-1 ndaj ‘Atletik’

Ekipi i femrave te KF Murlanit ka fituar me rezultatin e thelle 7-1 ne ndeshjen e javes se dyte, ate ndaj "Atletik", luajtur ne fushen e vet. Ka qene nje fitore per "te marre hak" ne njefare menyre ndaj...

Leka: Po punojmë edhe për të ardhmen, Vllaznisë i bën mirë pushimi

Futbolli i femrave ka nisur sezonin e ri 2021/22 fundjavën e kaluar. Një vit që pritet të shohë sërish protagoniste vajzat e Vllaznisë me në krye trajnerin Nikolin Leka. Pikërisht kreu i pankinës kuqeblu i ftuar në “Star Sport”...

VIDEO/ Trajneri Leka: Prisja një Murlan më të fortë, por Vllaznia mbetet Vllazni

Vllaznia e femrave e ka nisur kampionatin me nje fitore te thelle, 14-0 ndaj ekipit te Murlanit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Ne fakt pritej ndoshta me shume rivalitet nga ekipi kundershtar, por...

VIDEO/ Për Vllazninë ‘nuk ka derbi’. Fiton 14-0 ndaj Murlanit

Kur permend fjalen "derbi" gjithmone nenkupton rivalitet dhe ndeshje te bukura ku mund ta fitoje secila skuader, por ne futbollin e femrave ne Shkoder kjo fjale duket se nuk ekziston. Kjo per menyren se si Vllaznia i mund te gjithe...

Leka- Parmeza deri ‘dje’ kolegë, pasnesër do jenë sërish ‘kundërshtarë’

Deri para nje muaji kane punuar sebashku tek Vllaznia e femrave dhe kane korrur jo pak suksese, por tashme ata e shohin veten "kundershtare". Nikolin Leka dhe Arben Parmeza madje te dielen pasdite do te jene perballe njeri- tjetrit ne...

‘Atletik Klub’ në merkato. Presidenti Bungaja ‘hap thesin’

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te startoje neser me ndeshjet e javes se pare dhe ne Shkoder do te zhvillohet nje ndeshje, pikerisht ajo ne mes "Atletik Klub" dhe Skenderbeut. Ndeshja do te nise ne oren...

VIDEO/ Trajneri Leka: Privilegj i madh për mua të drejtoj Vllazninë

6 vite ne krye te Vllaznise dhe 12 trofe te fituar, padyshim qe e bejne ate te jete ndoshta trajneri me i suksesshem ne futbollin shqiptar. Pa permendur ketu edhe kalimin dy here ne keto tre vitet e fundit...

Një tjetër ekip femrash nga Shkodra i bashkohet kampionatit, e zbulon Elis Legata

Futbolli i femrave patjetër që është një sport që në Shkodër ka gjetur një hapësirë të veçantë. Ekipet e shumta që ka formuar ky qytet në vite, i kanë dhënë tonin futbollit femëror në vendin tonë. E tashmë, një...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR