FAQJA E PARE FUTBOLL KATEGORIA E TRETE

KATEGORIA E TRETE

VIDEO/ Trajneri Hasanaj: Basania e meritoi titullin kampion. Ky sukses më ka dhuruar shumë...

0
Basania arriti pasditen e djeshme te beje realitet nje tjeter premtim: Te sjelle ne Bushat edhe kupen e ekipit kampion. Kjo u realizua pas fitores 3-0 ne finale ndaj ekipit te Memaliajt ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e...

FANTASTIKE/ Basania mund 3-0 Memaliajn në finale dhe shpallet kampione

0
Basania ben realitet nje tjeter enderr. Pasditen e sotme ajo ka triumfuar edhe ne finale ndaj ekipit te Memaliajt me rezultatin e paster 3-0 dhe ne kete menyre eshte shpallur kampione e kategorise se trete. Ndeshja eshte luajtur ne stadiumin...

INTERVISTA/ Trajneri Hasanaj: Basania e sjell kupën sonte në Bushat, djemtë kanë shumë ‘uri’...

0
Basania do te luaje sot ne ora 16:00 ne stadiumin e Vores finalen e kategorise se trete ndaj Memaliajt. Nje sfide qe pritet me interes ne rradhet e skuadres veriore e cila ka bere nje sezon shume te mire...

Basania nesër ndaj Memaliajt për të sjellë në Bushat kupën e ekipit kampion

0
Pasditja e se shtunes do te dhuroje nje sfide shume interesante, pikerisht finalen e kategorise se trete. Perballe njera- tjetres do te jene skuadrat e Basanias dhe Memaliajt. Ndeshja do te startoje ne oren 16:00 dhe do te luhet...

VIDEO/ Shënoi golin që e çoi Basanian në kategorinë e dytë, Soumah: Tani të...

0
Ndodhet prej 6 vitesh ne Shqiperi, vend ku ka nisur tashme edhe nje jete te re, por sulmuesi nga Guinea vetem tek Basania duket se ka gjetur veten dhe mbi te gjitha po shijon edhe suksesin. E kemi fjalen...

VIDEO/ Flori Leka: Suksesi i Basanias më ka lumturuar, tani duhet të fitojmë edhe...

0
Ka provuar te luaje ne disa skuadra duke filluar nga Vllaznia, Bylis, Terbuni apo dhe ekipe jashte vendit, por duket se e ka gjetur vetveten tek Basania. E kemi fjalen per futbollistin shkodran Flori Leka. 21 vjeçari qe luan...

VIDEO/ Egzon Shimaj: Mua më ndjekin kupat, tani dua të shpallem kampion me Basanian

0
Gati nje vit me pare si kapiten i Vllaznia U21 ngriti lart kupen e ekipit kampion. Me pas, gjerat nuk shkuan ashtu si duhet per te dhe ishte gati ta linte futbollin. E kemi fjalen per futbollistin e talentuar...

VIDEO/ Serdar Zagani: Më vjen mirë që po kontribuoj për Basanian dhe zonën time

0
Ka luajtur disa sezone me Terbunin, por nga janari vendosi t'i bashkohej ekipit te vendlindjes se tij- Basanias dhe si rrjedhoje arriti te kontribuonte per suksesin e saj te madh, ngjitjen ne kategorine e dyte. E kemi fjalen per mbrojtesin...

VIDEO/ Fatjon Marku: Suksesi i Basanias mëse i merituar. Tashmë duam të fitojmë edhe...

0
Basania arriti te dielen qe te fitonte ndeshjen e fundit te kampionatit, ate ndaj Arnises me rezultatin 2-1 ne transferte dhe perfundimisht ka siguruar vendin e pare ne renditjen e grupit A duke arritur ne kete menyre edhe objektivin...

VIDEO/ Oltion Drabeja: Basania është gjithçka për mua, një familje. Tani t’i bëjmë kupën...

0
E ka nisur "finalen" ndaj Arnises nga stoli, megjithate nuk ka qendruar pasiv por nga pankina dhe vendi ku po bente nxemjen, ka vijuar t'u jape zemer e t'i inkurajuar shoket e ekipit ne perpjekjet e tyre per te...