Vllaznia merr amerikanin e parë. Priten edhe të tjerë në vijim

Vllaznia e basketbollit te meshkujve fillon te levize ne merkato. Pasi kane siguruar trajnerin Milatoviç, nga sot ka nisur puna edhe per sjelljen e lojtareve cilesore. Dhe i pari qe eshte prezantuar eshte amerikani Rodney Bullock. Ky i fundit luan...

Vllaznia i rrëmbeu trajnerin, presidenti i Teutës: Milatoviç, si gomë e shpuar. Shihni si...

Dy ditë më parë Vllaznia në basketboll për meshkuj zyrtarizoi trajnerin e ri për sezonin 2021-2022, duke nënshkruar me malazezin Nikola Milatoviç. Ky i fundit vjen pas një edicioni fantastik, ku bëri dopietë me Teutën, duke fituar si kampionatin...

Vllaznia e basketbollit zgjedh një trajner kampion për pankinën e saj

vllaznia e basketbollit te meshkujve ka zgjedhur trajnerin per sezonin e ri. Ai eshte nje emer shume i njohur, malazezi Nikola Milatoviç. Njeriu qe ka fituar te gjitha trofete e sezonit te kaluar duke drejtuar ekipin e Teutes, nga sot...

INTERVISTA/ Sara Kolombi: Basketbolli, pjesë e pandashme e jetës time

Kohet e fundit ka qene e angazhuar me ekipin kombetar U20 dhe paraqitjet e saj kane qene shume te mira. Basketbollistja shkodrane Sara Kolombi perveçse po jep kontributin e saj te Vllaznia prej vitesh, tashme po e ben...

E BUJSHME! Një lojtar i kombëtares shqiptare të basketbollit firmos për Partizanin e Beogradit

Sezoni 2021-2022 në basketboll do të hyjë në histori, pasi në këtë edicion, një basketbollist i përfaqësueses shqiptare, do të luajë për ekipin e Partizanit të Beogradit! Dallas Mur, amerikani i natyralizuar si shqiptar që nga viti 2018, ka firmosur...

Basketbollisti shkodran lë Vllazninë dhe rikthehet sërish në Kosovë

Basketbollisti i kombëtares shqiptare, Daniel Lekndreaj, edhe këtë sezon do të jetë pjesë e Superligës së Kosovës në basketboll. Basketbollisti shkodran që në sezonin e kaluar ka qenë pjesë e Prishtinës dhe ka luajtur në thuajse të gjitha ndeshjet e...

Kryebashkiakja Ademi pret basketbollistet e reja kampione të Vllaznisë

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka pasur një takim të veçantë me kampionet e koshit shqiptar për sezonin që lamë pas. Ajo mbështet maksimalisht vajzat shkodrane që arritën të çonin në qytetin e tyre trofeun e shumëpritur. Bën...

LAJMI I FUNDIT/ Vllaznia në basketboll për të reja shpallet kampione e Shqipërisë

Vllaznia ne basketboll per te reja eshte shpallur kampione e Shqiperise per sezonin 2020-2021. Ajo ka triumfuar ne finale ndaj ekipit The Roses me rezultatin 52 me 34. Takimi eshte luajtur ne pallatin e sportit te Goga Basket dhe eshte...

Trajneri Bilali: Dështuam sepse lojtarët e huaj nuk e ndjejnë peshën e fanellës së...

Vllaznia e basketbollit të meshkujve dështoi mbrëmë nga përpjekja për të qenë sërish në lojë për titullin kampion dhe e mbylli rrugëtimin e saj që në gjysmëfinale, pas dy humbjeve të pësuara ndaj Teutës. Duke folur pas humbjes së djeshme...

Ëndrra e titullit të 10-të për Vllazninë s’realizohet as në basketboll

Vllaznia nuk ia doli te fitonte titullin e 10-te kampion ne futboll, por kishte shpresa per ta realizuar te pakten me ekipin e basketboll per meshkuj. Ekipi shkodran eshte eliminuar qe ne gjysmefinale teksa nuk ka arritur dot ta çoje...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja U-19 për femra / Kreshnik Krepi emërohet trajneri i ri...

Kreshnik Krepi do të jetë trajneri i ri i Kombëtares U-19 për femra. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’ia besojë drejtimin e skuadrës...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR