Humbja 0-9 ndaj Vllaznisë mund t’i kushtojë pankinën trajnerit të Besës

Prej disa kohesh skuadra e Beses ka afruar disa lojtare me emer ne rradhet e saj dhe kjo krijoi pershtypjen se kishte ndertuar nje ekip pretendent qe do te luftonte fort per t'u ngjitur ne Kategorine Superiore ne sezonin...

Legjenda e Besës reagon pas ndeshjes skandaloze me Vllazninë: Turpi nuk paska fund!

Turpërimi 9-0 i Besës në ndeshjen miqësore me Vllazninë, ka sjellë një reagim të ashpër të një legjende të futbollit kavajas, Përparim Daiu. Ish-futbollisti e trajneri i kësaj skuadre, ka reaguar në rrjete sociale, duke akuzuar atë që sipas...

FSHF takim me trajnerët dhe kapitenët e klubeve të Kategorisë Superiore & të Parë

Siç është lajmëruar edhe më parë, duke nisur nga ky edicion futbollistik, në ndeshjet e Kategorisë Superiore do të nisë të përdoret sistemi VAR, një nga projektet e investimet më të mëdha të Federatës Shqiptare të Futbollit. Prej më shumë...

Tërbuni ‘i vë fshesën’ 7 lojtarëve shkodranë që e ngjitën në kategorinë e parë

Terbuni i sezonit te ri ka vendosur te jete ndryshe dhe si rrjedhoje ka pesuar shume ndryshime ne organiken e tij. Per kete arsye, çdo dite me skuadren pukjane prezantohen lojtare te rinj, nderkohe qe sot ka ardhur momenti...

Enes Papaj ‘braktis’ Vllazninë dhe zgjedh ekipin e kategorisë së parë

Ka te rinj qe afrohen te ekipi i pare, por edhe te tjere qe largohen nga Vllaznia. Pas Ardit Nikajt e Gledjan Pusit qe jane bashkuar me Skenderbeun ne stervitje, nje tjeter futbollist i Akademise kuqeblu duket se ka...

Elvin Beqiri tregon situatën te Tërbuni: Pres vetëm një sulmues cilësor

Elvin Beqiri pret edhe një sulmues. Nëse e gjejnë, atëherë e quan të mbyllur merkaton. Gjatë një deklarate të dhënë për “Panorama Sport”, trajneri i Tërbunit thotë: “Po afron data e startit të kampionatit dhe jemi thuajse gati. Kemi blinduar...

Oferta nga Kroacia e Portugalia, Bylis gati të mbushë arkën nga shitja e mbrojtësit...

Marçelino Preka mund të jetë largimi i radhës nga Bylis. Mbrojtësi 18 vjeçar shkodran ka disa oferta, ndërsa dy më kryesoret janë ato nga Portugalia dhe Kroacia. Kapiteni i kombëtares shqiptare të 19 vjeçarëve, Preka zhvilloi ndeshje të mira sezonin...

4 futbollistë të Vllaznisë huazohen te Tërbuni

Merkato në Shkodër. Tërbuni vazhdon të pasurohet në organikë dhe këtë herë me lojtarë që vijnë nga Vllaznia. “Panorama Sport” mëson se të premten ekipit i janë bashkuar në formë huazimi: Eraldo Deda, Olsi Mali, Angjelo Radovani dhe Arlendo...

Një tjetër shkodran në Pukë. Samet Ruqi lë Besëlidhjen për Tërbunin

Moria e futbollisteve shkodrane qe pritet te luajne me Terbunin ne sezonin e ri po shtohet gjithnje e me shume. Pas atyre qe jane huazuar nga Vllaznia, ka edhe shkodrane te tjere qe duan te behen pjese e pukjaneve. Njeri...

Futbollisti shkodran merr dy oferta ‘big’. Shumë pranë transferimit në një kampionat të huaj

Lajme te mira per futbollistin shkodran Marçelino Preka. 18 vjeçari qe luan per Bylisin vazhdon te jete ne epiqender te merkatos dhe jane shume menaxhere qe duan ta sistemojne ate ne ekipe te mira. Lojtari i kombetares U19 te Shqiperise...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja U-19 për femra / Kreshnik Krepi emërohet trajneri i ri...

Kreshnik Krepi do të jetë trajneri i ri i Kombëtares U-19 për femra. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’ia besojë drejtimin e skuadrës...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR