VIDEO/ Mandisa Kuçi: Gjithçka kam arritur deri tani, ia dedikoj familjes

Në ndeshjen e parë të kampionatit, atë ndaj UMB Volej luajtur pasditen e djeshme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi", Mandisa Kuçi ka dhënë kontributin e saj në fitoren 3-0 të Vllaznisë. 18 vjeçarja është një nga pikat më...

VIDEO/ Trajneri Tafa: Starti i kampionatit me fitore, do ta ndihmojë Vllazninë

Pasditen e së premtes, në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të Shkodrës”, u luajt ndeshja e volejbollit për femra, Vllaznia-Barleti Volej, takim ky i vlefshëm për javën e parë të kampionatit kombëtar. Volejbollistet kuqeblu bëjnë një paraqitje të shkëlqyer...

VIDEO/ Vllaznia e nis kampionatin me fitore. Mund 3-0 UMB Volej

Vllaznia ne volejboll per femra e ka nisur me fitore kampionatin. Ne ndeshjen e javes se pare, ate te luajtur pasditen e sotme ne pallatin "Qazim Dervishi" ekipin e UMB Volej me rezultatin e paster 3-0. Vajzat e drejtuara nga...

VIDEO/ Trajneri Tafa: Vllaznia synon ta nisë kampionatin me fitore

Vllaznia e volejbollit te femrave do te synoje ta nise me fitore kampionatin e ri. Per kete arsye, vajzat shkodrane jane te angazhuar maksimalisht per ta mundur UMB Volej pasditen e se premtes ne "Qazim Dervishi". Ne prag te kesaj...

Presidenti Zekja: Ftoj tifozët ta mbështesin Vllazninë në ndeshjen ndaj Barletit

Neser pasdite do te startoje kampionati kombetar i volejbollit per femra dhe Vllaznia ne ndeshjen e pare do te prese ne "Qazim Dervishi" ekipin e UMB Volej. Ne prag te kesaj ndeshje, presidenti Florian Zekja ka shpalosur edhe objektivat...

Ardit Taflaj: Edhe këtë sezon Vllaznia do të jetë kompetitive

Vllaznia e volejbollit për meshkuj e ka nisur me një fitore 3-0 sezonin e ri duke mposhtur Elbasani . Një star i mirë ky për kuqeblutë që duket se edhe këtë vit premtojnë për paraqitje pozitive. Për këtë...

Java e dytë e kampionatit dhuron përballjen Tirana- Vllaznia

Kampionati kombetar i volejbollit te meshkujve do te kete fundjave me nje klasike te ketij sporti, ate Tirana- Vllaznia. Ky eshte verdikti i kalendarit te kampionatit dhe si rrjedhoje keto ekipe do te ndeshen me njeri- tjetrin diten e premte...

Vllaznia e volejbollit e nis kampionatin me fitore

Vllaznia në volejboll për meshkuj e ka nisur me fitore kampionatin. Në ndeshjen e javës së parë të tij, luajtur pasditen e sotme në pallatin e sportit "Qazim Dervishi" ajo ka fituar me rezultatin 3-0 ndaj Elbasanit. Në pamje të...

Vllaznia nuk ia del të fitojë Kupën, humb 0-3 në finale ndaj Tiranës

Vllaznia në volejboll për meshkuj nuk ia ka dalë të fitojë Kupën e Federatës. Në ndeshjen finale ndaj ekipit të Tiranës, shkodranët nuk kanë arritur të shfaqin asgjë nga vlerat e tyre të vërteta dhe si rrjedhojë e kanë...

Akuza e Klaudio Prekës pas largimit: Te Vllaznia asnjëherë nuk më vlerësuan

Diten e djeshme ne faqet e "Shkodra Sport" kemi publikuar lajmin qe nga Vllaznia e volejbollit te meshkujve ka patur disa largime dhe njeri prej tyre ishte edhe ai i Klaudio Prekes. 25 vjeçari kishte zgjedhur te linte Shkodren dhe...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR