INTERVISTA/ Gledis Lloshi: Nostalgji për titullin e para 6 viteve. Trajneri Kroqi solli demokraci...

Gjashtë vite më parë, Vllaznia e volejbollit të meshkujve arriti të fitojë të parin titull kampion kombëtar në historinë e volejbollit të SK Vllaznia. Ky sukses i arritur me fitimin e të parit dhe të vetmit titull kampion për...

Një volejbolliste shkodrane shpallet kampione me Partizanin

Vllaznia ne volejboll per femra e mbylli rrugetimin e saj ne kampionat ne gjysmefinale, ku u eliminua nga skuadra qe do te shpallej me pas kampione e vendit, Partizani. Por nderkohe ne rradhet e kesaj te fundit, eshte edhe nje...

6 vjet më parë Vllaznia fitonte të vetmin titull kampion, Qafarena: Ai titull do...

Gjashtë vite më parë, Vllaznia e volejbollit të meshkujve arriti të fitojë të parin titull kampion kombëtar në historinë e volejbollit të SK Vllaznia. Ky sukses i arritur me fitimin e të parit dhe të vetmit titull kampion për...

VOLEJBOLL/ Vllaznia U16 për femra nuk ia del të shpallet kampione. Renditet e dyta

Vllaznia U16 ne volejboll per femra nuk ia ka dale te shpallet kampione e Shqiperise per sezonin 2022-23, por eshte mjaftuar vetem me vendin e dyte, nderkohe qe kampion eshte shpallur ekipi i Korabit. Ndeshjet u zhvilluan me sistem grumbullimi...

VOLEJBOLL/ Tirana U21 e mund edhe në Shkodër Vllazninë dhe shpallet kampione

Tirana ka triumfuar pasditen e sotme ne futboll ndaj Vllaznise ne "finalen" e parakoheshme, por nje tjeter Tirane eshte kurorezuar sot kampione ne Shkoder. Behet fjale per ekipin e 21 vjeçarëve te volejbollit i cili e mundi Vllaznine edhe...

INTERVISTA/ Trajneri Tafa: Vllaznia nuk është e imja, apo e Bashkisë. Kushdo mundet të...

Vllaznia e volejbollit të femrave ka mbyllur pak ditë më parë sezonin, duke humbur ndaj Partizanit në dy ndeshjet gjysëmfinale të play-offit. Vajzat kuqeblu e kanë arritur objektivin e tyre, i cili ka qenë për të hyrë edhe sivjet...

Vllaznia U21 e humbet 1-3 finalen e parë ndaj Tiranës

Vllaznia U21 ne volejboll per meshkuj e ka humbur ndeshjen e pare finale te kampionatit, ate ndaj Tiranes te luajtur pasditen e sotme ne sallen sportive "Fahrije Hoti" te kryeqytetit. Bardheblute kane triumfuar me rezultatin 3-1 duke hedhur nje...

VIDEO/ Oliver Marku: Kemi një ekip shumë të fortë, Vllaznia U21 synon titullin kampion

Ne sportin e volejbollit, roli i pasuesit shpeshhere eshte vendimtar dhe si rrjedhoje Oliver Marku e di mjaft mire kete gje. Volejbollisti i Vllaznia U21 ka dhene kontributin e tij edhe sot ne fitoren e ketij ekipi ne ndeshjen...

VIDEO/ Mateo Qeseri: Vllaznia U21 sivjet sjell titullin kampion në Shkodër

I ati ka qene arbiter futbolli per vite me rradhe, por i biri ka zgjedhur te merret me volejboll. Prej nje viti e gjysem Mateo Qeseri eshte pjese e ekipit te te rinjve te Vllaznise dhe ne ndeshjen e...

VIDEO/ Trajneri Jukni: Vllaznia U21 tani të kalojë edhe Tiranën dhe të shpallet kampion

Vllaznia U21 ne volejboll per meshkuj pasditen e sotme ka fituar 3-1 ndaj Partizanit ne gjysmefinalen e trete dhe ne kete menyre eshte kualifikuar per ne finale ku do te ndeshet me Tiranen. Pavaresisht fitores, duhet thene se sfida...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në ‘Loro Boriçi’, gati për sfidën ndaj...

Kombëtarja shqiptare e vajzave vijon në mënyrë intensive përgatitjet për ndeshjen e parë kundër Hungarisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve për këtë kategori....

HISTORI