VIDEO/ Vllaznia futsall ‘harron’ të fitojë. Barazim 5-5 edhe ndaj Partizanit

0
Vllaznia futsall "nuk di te fitoje". Edhe ne ndeshjen e javes se katert, ate ndaj Partizanit te luajtur pasditen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" gjithçka eshte mbyllur ne shifrat e barabarta 5-5. Ka qene nje perballje shume...

Barazuan 2-2 ndaj Flamurtarit, kapiteni Lekaj: Vllaznia asht dashni e shpirtit!

0
Mbremjen e djeshme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi" u zhvillua nje ndeshje shume interesante e kampionatit kombetar te futsalles ne mes Vllaznise dhe Flamurtarit e cila u mbyll ne barazim 2-2. Vlonjatet, te perforcuar edhe me blerje, kaluan dy...

VIDEO/ Vllaznia barazim 2-2 ndaj Flamurtarit në sfidën e rradhës të kampionatit

0
Ne barazim 2-2 eshte mbyllur ndeshja e javes se trete te kampionatit kombetar te futsalles ne mes Vllaznise dhe Flamurtarit, luajtur mbremjen e sotme ne pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Te paret kane kaluar ne avantazh vlonjatet me ane te...

FSHF Sunday League 9×9 vjen me risi/ Hapen regjistrimet për sezonin e ri 2024-2025

0
Futbolli amator në Federatën Shqiptare të Futbollit po njeh rritje nga dita në ditë dhe për këtë arsye Departamenti i Futbollit Amator në FSHF ka vendosur të hapë regjistrimet për sezonin e ri të FSHF Sunday League 2024-2025. Duke u...

Shkodranët e Panthers humbin në finale. Nuk arrijnë dot të fitojnë trofeun e Superkupës

0
Shkodranet e MFC Panthers nuk ia kane dale te fitojne trofeun e Superkupes se Shqiperise. Mbremjen e sotme eshte luajtur ndeshja finale per futbollin 9x9 dhe ata jane mundur me rezultatin 1-3 nga ekipi Kastriotit qe kesisoj ka merituar...

Vllaznia futsall e nis keq kampionatin, dy humbje në dy ndeshjet e para të...

0
Vllaznia futsall nuk e ka nisur mire kampionatin, por kjo nuk i ka zhgenjyer drejtuesit dhe futbollistet e ketij ekipi te cilet premtojne kthesen ne ndeshjet e ardhshme. Ne dy te parat, kuqeblute e drejtuar nga Bujar Celufaj kane...

Sunday League/ ‘Panthers Shkodër merr një tjetër fitore. Shënojnë Dumaj e Papaj

0
"Panthers" Shkoder merr fitoren e trete ne kampionatin e "Sunday League" te futbollit 9x9 qe organizohet nga Federata Shqiptare e Futbollit. Ne ndeshjen e rradhes ka fituar ndaj ekipit MD me rezultatin 2-1 dhe si rrjedhoje eshte ngjitur ne...

Kampionati Kombëtar i Futsallit nis më 2 dhjetor, Vllaznia ekipi i parë që konfirmon...

0
Rikthehet Kampionati Kombëtar i Futsallës, i organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit. Ky kampionat do të ngrejë siparin e sezonit të ri më datë 2 dhjetor. Departamenti i Futbollit Amator në FSHF bën me dije se regjistrimet për ekipet dhe...

‘Panthers’ Shkodër, rikthehet tek fitorja. Vendosin golat e Papajt dhe Bebeziqit

0
"Panthers" Shkoder merr fitoren e dyte ne kampionat. Mbremjen e djeshme ajo ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj ekipit Vater. Nje fitore e cila tregon se shkodranet e drejtuar nga Fatmir Axhani do te kene serish te njejtat ambicie...

‘Panthers’ Shkodër barazim 1-1 në sfidën e rradhës. Goli i Klevis Bebeziqit nuk i...

0
Pas nje fitoreje dhe nje humbje, vjen edhe barazimi i pare per "Panthers" Shkoder ne kampionatin "Sunday League" ne futbollin 9x9 te zhvilluar mbremjen e sotme ne kryeqytet. Ndaj ekipit Ferraj FC eshte rregjistruar rezultati i barabarte 1-1. Gazeta meson...