Valbona shpallet ekipi fitues i Grupit A në kategorinë e dytë

0
Valbona është shpallur ditën e sotme skuadra kampione e Kategorisë së Dytë për Grupin A. Falë këtij suksesi, ekipi i Valbonës do të luajë në Kategorinë e Parë sezonin e ardhshëm, ndërsa mbetet për t’u parë se kush do të...

Ka luajtur më parë me Lokomotiva Zagreb, Vasili Tuni: Dua të luaj sërish në...

0
Gjirokastra është një shkollë futbolli në Shqipëri dhe nga futbolli i "qytetit të gurtë" kanë dalë shumë emra të spikatur, që kanë bërë emër me ekipet më të njohura në vend krahas Luftëtarit "mëmë", por edhe me Kombëtaren apo...

Luftëtari pranë dështimit, gjirokastritët ‘pendohen’ për huazimin e sulmuesit Angjelo Radovani

0
Luftetari i Gjirokastres me shume mundesi nuk do te jete ne kategorine e pare sezonin e ardhshem. Kur ka mbetur edhe vetem nje jave deri ne perfundimin e kampionatit te kategorise se dyte, shanset per skuadren e drejtuar nga...

Ndaj Sopotit mjafton goli i Klaudio Lekës, Tërbuni siguron vendin e katërt në renditje

0
Nje gol i mesfushorit Klaudio Leka i ka mjaftuar Terbunit per te marre fitoren ne ndeshjen e rradhes per kampionat, ate ndaj Sopotit luajtur pasditen e sotme ne stadiumin "Ismail Xhemali" te qytetit te Pukes. Loja ka qene e forte...

Besëlidhja fitore pa emocione në ndeshjen e fundit. Nis të mendojë për fazën play-off

0
Beselidhja e ka mbyllur kampionatin e saj diten e sotme duke fituar me rezultatin e ngushte 1-0 ndaj Gramshit ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e qytetit te Lezhes. Nje fitore qe gjithsesi nuk vlen per ngjitjen direkt ne...

Pogradeci i Samuel Nikajt ia del në Gjirokastër. Barazimi e afron me kategorinë e...

0
Ndonëse të gjithë konsideronin favorit Luftëtarin ngaqë luante në fushën e tij, Pogradeci i Samuel Nikaj ia ka dalë të marrë barazimin brenda në Gjirokastër dhe si rrjedhojë të mbajë vendin e parë në renditje duke qenë vetëm një...

Besëlidhja me sytë nga Kuçova. Shpreson që Naftëtati ta ndalë Valbonën

0
Me barazimin kundër Tërbunit, Besëlidhja e vuri në pikëpyetje ngjitjen direkte në Kategorinë e Parë. Ndonëse javën e fundit e kanë pushim, lezhjanët do të mbeten në ethet e rezultatit të ndeshjes së fundit të Valbonës. Kjo, gjithnjë nëse...

Dita e së vërtetës për Pogradecin e Samuel Nikajt, luan sfidën përcaktuese ndaj Luftëtarit

0
Kategoria e Dytë do të luajë sot plot 6 sfida. 5 nga këto ndeshje do të jenë të grupit A, ndërsa tjetra është sfidë e grupit B. Pikërisht nga grupi B, në fushë do të zbresin Luftëtari dhe Pogradeci. Gjirokastritët...

Akuzon klubi i kategorisë së dytë: Kampionat i manipuluar, FSHF të përjashtojë këto 6...

0
Klubi i Kategorisë së Dytë, Labëria ka bërë akuza të forta përmes postimeve në faqen zyrtare. Ata i kërkojnë FSHF-së të përjashtojë 6 klubet si: Luftëtari, Pogradeci, Oriku, Saranda, Delvina dhe Devolli. POSTIMI I PLOTË NDERGJEGJESOHUNI! Ndërgjegjja është aftësia e vetëgjykimit,...

Tropoja nderon ish-lojtarët e kombëtares, stadiumi i qytetit merr emrin ‘Vëllezërit Gega

0
Përpara ndeshjes Valbona-Iliria për Kategorinë e Dytë, në Tropojë u zhvillua një ceremoni me rastin vendosjes së emrit të stadiumit “Vëllezërit Gega”. Në këtë mënyra, Tropoja ka nderuar Halit dhe Skënder Gegën, ish-lojtarë të famshëm të Dinamos dhe Partizanit me...