VIDEO/ ‘Gol dhe trekanç’, ndodh sërish komenti epik, realizim i çmendur nga 50 metra...

Dje, Veleçiku i Koplikut fitoi 1-2 në transfertë me Murlanin. Java e 14 në Kategorinë e Dytë grupi A, foli për miqtë, që ju falën edhe një perle të Banushit nga 50 metra. Realizimi i çmendur ka entuziazmuar edhe...

LAJMI I FUNDIT/ KF Murlani merr ish- portierin e Vllaznisë

Dita e sotme e cila ka qene e fundit per federimet e lojtareve te kategorise se dyte, ngaqe kampionati starton pas dy ditesh, ka dhuruar jo pak surpriza per ekipet e Zones se Shkodres. Pas Veleçikut qe ka bere disa...

PRONONCIMI/ Trajneri Shytani: Me pak kujdes e drejtësi, mund të fitonim me Shënkollin

Në këtë javë të Kategorisë së Dytë, Ada e Velipojës mori një barazim në shifrat 1-1 në duelin ndaj Shënkollit. Trajneri i Adës, Arbër Shytani, në një intervistë për “Shkodra Sport”, u shpreh i kënaqur, por nga ajo që...

Murlani humbet në fushën e tij ndaj Shënkollit. Drejtuesit akuza për arbitrimin

Murlani nuk ia ka dalë të fitojë ndeshjen e parë të kampionatit në shtëpinë e vet, atë ndaj Shënkollit, teksa është mundur me rezultatin 1-3 në Barbullush. Në fund, kanë qenë miqtë nga Lezha që kanë triumfuar, por duhet...

‘Vllaznia B’ e mbyll me fitore kampionatin. Fiton 2-0 ndaj Sopotit

Vllaznia B e ka mbyllur me fitore kampionatin teksa ka mundur ne ndeshjen e fundit ekipin e Sopotit te Librazhdit me rezultatin 2-0. Per kuqeblute e trajnerit Fatjon Hasani kane shenuar nga nje gol ne secilen pjese loje futbollistet...

Ramadani: Eliminojmë Vllazninë, dua të fitoj Kupën e Shqipërisë

Behar Ramadani dëshiron të fitojë Kupën e Shqipërisë me Flamurtarin. Pavarësisht humbjes në ndeshjen e parë, në Vlorë kanë nisur të ëndërrojnë gjysmëfinalen. Në një intervistë për “Panorama Sport”, mesfushori e cilëson një aventurë ndryshe këtë që po përjeton...

Nesër Murlani- Veleçiku. ‘Derbi’ ka nisur prej kohësh

Perballja Murlani- Veleçiku ka kohe qe ka nisur. Ne fund te dhjetorit, ne nje emision televiziv, trajneri i koplikasve Haris Lika dhe portieri i Murlanit Erind Selimaj "nxorren xixa" me njeri- tjetrin. https://www.shkodrasport.com/2021/12/28/polemika-veleciku-murlani-selimaj-jemi-ekip-me-i-organizuar-lika-ju-dilni-5-vete-ne-stervitje/ Disa probleme me arbitrimin ne ndeshjen e fazes...

EKSKLUZIVE/ Ditmar Bicaj: Shkodra dhe Vllaznia janë pika ime e dobët, nesër le të...

Flamurtari-Vllaznia, që do të luhet nesër, për çerekfinalet e Kupës së Shqipërisë, do të jetë një sfidë, nga ku secila skuadër pret të marrë maksimumin e saj. Kjo gjë bazuar edhe në deklaratat e futbollistëve vlonjatë, të cilët vlerësojnë...

EKSKLUZIVE/ Ish- futbollisti i Vllaznisë shumë pranë pankinës së Veleçikut

Veleçiku pas largimit te Haris Likes eshte hedhur ne kerkim te nje trajneri te ri qe do ta drejtoje ate ne sezonin e ri futbollistik 2022-23, sezon qe pritet te kene pretendime ambicioze. "Shkodra Sport" meson ne menyre se drejtuesit...

Firmos edhe shkodrani i dytë me Flamurtarin

Behar Ramadani është lojtari më i ri i Flamurtarit. Administratori Sinan Idrizi ka bindur mesfushorin 31 vjeçar shkodran, që më herët ka mbajtur veshur fanellat e Tërbunit, Luftëtarit apo edhe Vllaznisë në Superligë. Kanë qenë vlonjatët ata që kanë prezantuar...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI