Ylli i Holandës “flirton” me Interin, gati transferimi tek skuadra zikaltër

Në foton e postuar nga Stefan de Vraj në rrjetet e tij sociale gjatë stërvitjes me Interin, ka rënë në sy komenti i bashkëkombësit të tij Denzel Dumfris, që nxehu edhe një herë gjakrat e kësaj vere. Kjo nuk...

Iku pa lënë gjurmë nga Bolivia, Armando Sadiku rikthehet në Spanjë dhe firmos me…

Armando Sadiku rikthehet në Spanjë. Pas eksperiencës jo të sukseshme në Turqi dhe në Bolivi, sulmuesi 30-vjeçar ka zgjedhur të firmosë në La Liga 2. Sadiku ka firmosur me skuadrën e Las Palmes, e cila do jetë e treta skuadër spanjolle...

“Kisha mundësi të madhe në dorë”, Armando Broja flet pas golit të shënuar me...

Armando Broja arriti që të linte gjurmë sërish me ekipin e parë të Chelsea-t duke shënuar në miqësoren me Bournemouth. Sulmuesi shqiptar u aktivizua në pjesën e dytë, por sërish arrin që t’i marrë më të mirën minutave të...

Rei Manajt i plotësohet kërkesa nga Barcelona, sulmuesi shqiptar përfiton nga Koeman dhe nuk...

Rei Manaj duket se do ta ketë thuajse të pamundur që të jetë pjesë e Barcelonës A në sezonin e ardhshëm. Pritet që të shihet sesi do të jetë performanca e sulmuesit shqiptar ndaj Shtutgart, por 4 golat në...

Ronaldo rigjen buzëqeshjen dhe i jep sinjal Alegrit: I lumtur që kthehem në punë

“Nëse do një këshillë nga unë, hiq qafe sa më shpejt Kristiano Ronaldon. Ai jo vetëm nuk lejon rritjen e të rinjve, por në të njëjtën kohë, zbraz edhe arkat”. Ishte kjo këshilla me të cilën Masimiliano Alegri ndahej...

U mundën në miqësore nga Gladbahu, Nagelsman: Është vetëm fillimi, mos prisni shumë

Ishte testin e parafundit para ndeshjes së parë zyrtare për sezonin e ri, Bajerni i Mynihut zhgënjeu sërish duke u mundur me rezultatin 2-0 në shtëpi ndaj Gladbahut. Trajneri i kampionëve, Julian Nagelsman, u shpreh se skuadra e tij...

Siti nis sulmin për mesfushorin që shkëlqeu me Anglinë në Europian, i ofron Aston...

Mançester Siti bëhet gati për të bërë ofertën e parë për kapitenin e Aston Vilës, Xhek Grilish. Kampionët e Anglisë pritet të ofrojnë rreth 75 milionë paund plus bonuset për të siguruar shërbimet e njërit prej talenteve më të...

Shkroi historinë me Milanin, Kaka zbulon prapaskenën: Kisha akord me Bajernin e Mynihut, por…

Ish-ylli i Milanit, Rikardo Kaka, tregoi për “Sport Bild” se si ishte pranë kalimit te Bajerni në vitin 2002. Mesfushori që shkëlqeu me kuqezinjtë në Itali mund të kishte përfunduar në Mynih nëse nuk do të kishte qenë për...

Brazilianët tallen me eliminimin e Argjentinës: Pafshim vëllezër!

Sezoni ka mbaruar, por po luhet ende futboll sepse po zhvillohen Lojërat Olimpike. Argjentina barazoi me Spanjën sot me shifrat 1-1 dhe u eliminua nga kompeticioni. Natyrisht festë edhe në Brazil, që lumturohen më së shumti. Këtë e kanë treguar...

Rei Manaj zbarkon në Gjermani, gati për ndeshjen e radhës me Barcelonën

Skuadra e Barcelonës ka udhëtuar drejt Gjermanisë aty ku do të luajë një ndeshje miqësore me Shtutgartin në datën 31 korrik. Sulmuesi i Kombëtares, Rei Manaj ka udhëtuar me gjithë shokët e skuadrës dhe pritet të aktivizohet sërish në radhët...
error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR