KUQ e ZI

Shqipëria e femrave mund 3-0 Ishut Faroe në Maltë. 7 futbolliste të Vllaznisë e...

0
Shqipëria e vajzave regjistroi një triumf fantastik në ndeshjen e dytë ndaj Ishujve Faroe e vlefshme për turneun “Visit Malta Trophy”. Vajzat kuqezi fituan në stadiumin “Tonny Bezzina” me rezultatin e thellë 3-0 dhe bindën me lojë dhe rezultat. Trajneri...

Rei Manaj në top formë, realizon tjetër gol në Superligën e Turqisë

0
Rey Manaj ka vazhduar me formën e tij të shkëlqyer në Turqi, ku ka realizuar një tjetër gol me fanellën e Sivassporit. Sulmuesi shqiptar është duke kaluar nëpër një formë të shkëlqyer dhe ka qenë ndër lojtarët kryesorë në fitoren...

Trajneri i Spartës së Pragës elozhe për sulmuesin shqiptar: Tuci më bën të lumtur,...

0
Indrit Tuci ishte një nga faktorët kryesorë të kualifikimit të Spartës së Pragës në 16 më të mirat e Europa League-s. Sulmuesi shqiptar shënoi golin e epërsisë kundër Galatasaray-t, si dhe dha një asist në fitoren 4-1 të çekëve....

Gjendja e Elseid Hysajt shqetëson Lazion

0
Elseid Hysaj nuk ka qenë në gjendje që të ndihmojë Lazion ashtu siç do të dëshironte mbrojtësi shqiptar në këto ndeshje të fundit. Futbollisti i Kombëtares shqiptare ka pësuar një dëmtim në javët e kaluara dhe duket se në ndeshjen...

Është aktivizuar 5 ndeshje me Shpresat dhe u thirr në Kombëtaren A, sulmuesi transferohet...

0
ulmuesi shqiptar, Albion Ademi, i cili numëron 5 ndeshje me Kombëtaren U-21 të Shqipërisë dhe në vitin 2018 u thirr nga Panuçi në Kombëtaren A, do të vijojë karrierën në Superligën e Kinës. Së fundmi Ademi...

Pukjani Kristian Shpendi nuk ndalet. Shënon edhe golin e 16-të për Çezenën

0
Kristian Shpendi është shndërruar në një përbindësh golash te skuadra e Çezenës në Serinë C italiane. Talenti shqiptar nuk ka të ndalur, teksa mbrëmjen e sotme tundi për herë të 16-të rrjetën në 23 ndeshje. 20-vjeçari me origjinë nga...

Tjetër gol për Myrto Uzunin në Spanjë, e çon në 7 numrin e tyre

0
Myrto Uzuni ka arritur të tundë përsëri rrjetën sot në La Liga, duke shënuar golin e tij të 7 në këtë sezon në elitën e futbollit spanjoll. Edhe pse skuadra e tij po vuan në kampionat, sulmuesi shqiptar ka...

Shtypi italian: E super meritoi shiritin e kapitenit. Gjimshiti garanci për Atalantën

0
Lider jo vetëm në Kombëtare. Berat Gjimshiti e nisi me shiritin në krah ndeshjen Atalanta-Sassuolo (3-0), duke udhëhequr si kapiten skuadra zikaltër drejt fitores së pestë radhazi në Serie A. Djemtë e Gasperinit ndodhen në formën të shkëlqyer, ndërkohë që...

Postimi emocionues i Klodian Duros: Besova se do isha numri 10 më i mirë...

0
Ish-mesfushori i Kombëtares, Klodian Duro, është kthyer pas në kohë, teksa ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale dy foto nga e kaluara. Njëra i përket viteve të para të karrierës si futbollist, ndërkohë që tjetra është...

Mjafton një seancë stërvitore, Armando Broja gati për debutimin me Fulham

0
Armando Broja u prezantua zyrtarisht te Fulham në orët e para të mëngjesit të të premtes, teksa po të prmten, kreu edhe seancën e parë stërvitore në “Motspur Park”, nën urdhrat e trajnerit Marco Silva. Sulmuesi 22-vjeçar shqiptar do të...