Përjashtohet FSHF dhe 22 Federata të tjera, KOKSH drejt zgjedhjeve të reja. Projekti Fidel...

Në Shqipëri jemi mësuar që sa herë të kemi skandale të mëdha, të mos na bëjnë së tepërmi përshtypje pasi “ushqehemi” në këtë ambient që e kthejnë në normalitet. Këtë herë është tejkaluar çdo limit dhe çështja ka të...

Dy vende të dyta dhe tre rrëzime për çiklistët e Vllaznisë në garën e...

Diten e djeshme eshte zhvilluar i pari aktivitet per çiklizmin shqiptar per vitin 2021, pikerisht trofeu i pervitshem "26 Marsi" qe zhvillohet ne qytetin e Kavajes. Sivjet ne te kane marre pjese 75 çikliste te ekipeve Vllaznia, Apollonia, Tirana,...

Artan Durro, Çertifikatë Mirënjohje nga klubi i hendbollit të Prizrenit

Dita e djeshme ka qene e veçante per ish- hendbollistin dhe trajnerin e njohur Artan Durro. Kjo ngaqe ai eshte vleresuar me nje Çertifikate Mirenjohje dhe faleminderimi nga Klubi i hendbollit Prizreni. Lajmin e ka bere te ditur vete ai...

Notarët e Vllaznisë 7 medalje në turneun ndërkombëtar të Shkupit

kipi i Vllaznise në not ne garat nderkombetare qe u zhvilluan date 20-21 Shkurt 2021 ne Shkup te Maqedonise, u perfaqesua nga 15 sportiste te kategorive te ndryshme e ne krye trajnerin e tyre Kole Shiroka. Pavaresisht konkurences se...

INTERVISTA/ Aurora Shkoza: Jeta ime është e lidhur me sportin

Kampione e padiskutueshme prej vitesh në sportin e xhudos, ndërkohë që tashmë bën edhe rolin e trajneres. Aurora Shkoza nuk mund të dilte kundër familjes dhe padyshim që do të bëhej pjesë e këtij sporti, ashtu si babai dhe...

Gëzuar ditëlindjen Vllazni, dashnia e tan shkodranve!

Sot në Shkodër ka festë. Vllaznia e të gjithë shkodranëve ka ditëlindjen, feston 102 vjetorin e krijimit të saj. 16 shkurti i vitit të largët 1919 duket më i afërt se kurrë. Kjo sepse pikërisht në këto momente, Vllaznia...

Erjon Harusha fitues i edicionit të tretë të Festivalit të shahur ‘Çesk Jubani’

Sot duhej te ishim duke festuar ditelindjen e tij te 86-te por ne fakt prej kater vitesh Çesk Jubani nuk eshte me mes nesh, megjithate ne Shkoder vazhdojne ta kuptojne. Pikerisht per kete arsye, Bashkia Shkoder dhe Sporklub Vllaznia kane...

E çuditshme/ Mbyllet sërish pallati i sportit ‘Qazim Dervishi’

Ndodh ajo qe basketbollistet dhe volejbollit e Vllaznise nuk do ta deshironin kurrsesi. Pallati i sportit "Qazim Dervishi", vendi ku ata sterviten dhe luajne ndeshjet, nga neser do te mbyllet serish. Do te ndodh keshtu vetem pak dite pas vendimit...

Bashkia Shkodër e dyta në vend për fondin e sportit, ajo e Vau Dejësit...

Janë afërsisht mbi 14.6 milionë euro që shkojnë çdo vit për sportin në Shqipëri. Nuk po flasim vetëm për buxhetin e shtetit, por për paratë që investohen nga bashkitë dhe janë kontribut i taksapaguesve shqiptarë. A janë shumë para...

15 vjeçarja Gresi Bajri mund edhe meshkujt. Shpallet fituese e ‘Rozafa Tennis Cup’

Ende nuk i ka mundur 15 vjeç, por Gresi Bajri eshte ylli i tenisit shkodran dhe atij shqiptar. Sportistja e talentuar ka treguar vlerat e saj edhe ne turneun e zhvilluar se fundi ne kryeqendren e Veriut, ate "Rozafa...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR