Mbyllet edicioni i 10-të i ‘Triathlon Labeat’, shpallen fituesit sipas kategorive

”Triathlon Labeat” prej 10 vitesh organizohet në Shkodër, duke i dhënë promovimin e duhur traditës së bukur të sportit, turizmit dhe jetesës së shëndetshme përmes aktiviteteve sportive. Edhe sivjet në ujrat e liqenit dhe sheshin e Shirokës jehoi shpirti...

Ilir Suli: Nuk kërkojmë qiqra në hell, duam thjesht të jetojmë me dinjitet! Çfarë...

Ilir Suli ishte 37 vjeç kur mbylli karrierën si peshëngritës. “11.11.2011 ka qenë edhe ditëlindja ime”, shprehet ai.Sot është larg imazhit të nënkampionit të Europës në vitin 2000. Prej shkurtit të vitit të shkuar punon në Ministrinë e Mbrojtjes...

Bashkia Lezhë vlerëson me ‘Çertifikatë Mirënjohje’ karateisten Mikela Skandaj

Sukseset e karateistes lezhjane Mikela Skandaj ne Itali kane marre vemendjen edhe te drejtuesve te Bashkise se ketij qyteti, te cilet duke shfrytezuar pranine e sa ne kete qytet per arsye te pushimeve, i kane organizuar nje pritje te...

Laura Colturi, skiatorja italiane që konkurron për Shqipërinë zë vendin e parë në një...

Skiatorja Laura Colturi, vetëm 16-vjeçe ka arritur të ketë sukses që në garën e saj të parë. Një vajzë italiane, që përfaqëson Shqipërinë në Kili, u rendit në vendin e parë, në një garë ku morën pjesë 40-skiatorë. Ajo la...

VIDEO/ Trajneri Kola: Prej dy vitesh, nuk kemi marrë asnjë litër karburant. Çiklizmi po...

Kupa e Shqipërisë në çiklizëm, që këtë edicion u zhvillua në qytetin e Korçës, u shoqërua me shumë probleme organizative për ekipin e Vllaznisë. Situata financiare është ai problem kryesor që vazhdon të shoqërojë për të dytin vit me...

Çiklistët e Vllaznisë Flavio Venomi dhe Marçelo Kola në podium edhe në etapën e...

Janë mbyllur garat e kupës së Shqipërisë në çiklizëm “Korça 2022”. Pas etapës së parë Piskupat-Bilisht-Korçë për çiklistët e elitës 23 vjeç, si dhe çiklistët e tjerë Piskupat Korçë, është zhvilluar dhe etapa e dytë Korçë-Plasë-Maliq-Korçë për të gjitha...

Çiklistët e Vllaznisë i nisin mbarë garat e Kupës së Shqipërisë

Kane startuar pasditen e sotme garat e Kupes se Shqiperise ne çiklizem, teksa eshte zhvilluar dita e pare e saj sipas te tre kategorive, pikerisht elite dhe U23, juniore dhe kadete. Ne keto gara kane marre pjese edhe çiklistet...

Vllaznia shpallet kampione për të rinj në kampionatin e teknikave të kombinuara

Tjeter sukses i sportisteve te Vllaznise ne artet marciale teksa jane shpallur kampion kombetare ne poomse dhe kane zene vend te dyte me te rinjte ne Keryogi. Nen drejtimin e trajnerit Elion Puka ne kete menyre Ekipi i Vllaznisë shpallet...

Bastet sportive, Fidel Ylli: E pafalshme ajo që bën Rama, duam një përgjigje

Presidenti i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, Fidel Ylli, në emisionin “Skaner” në MCN TV, e quajti si të pafalshme faktin që kryeministri Edi Rama, nuk ka kthyer ende një përgjigje, për kërkesën e federatave, për hapjen e basteve sportive....

E VEÇANTË/ Drejtuesit e Komitetit Olimpik Shqiptar ndajnë çmimet e fituesve të garës së...

Një staf i zgjeruar i Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, me në krye dy drejtuesit kryesor të këtij institucioni, po ndjekin nga afër Lojërat Mesdhetare, që po zhvillohen në Algjeri. Rezultati i arritur nga një super kampione, siç është Luiza Gega,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI