Dy çiklistët e Vllaznisë Mateo Balaj dhe Bekim Tafili në podiumin e Kupës ‘Dita...

0
Çiklizmi shqiptar ka nisur aktivitetet e vitit 2024. Gjithçka ka startuar nga Elbasani, teksa kjo veprimtari e parë e dyrrotakëve ishte në kuadrin e festimeve të Ditës së Verës. Pjesmarres ne kete aktivitet ka qene edhe ekipi i Vllaznise i...

Çiklistët e Vllaznisë sot me pretendime në Kupën ‘Dita e Verës’

0
Çiklistët e Vllaznisë e kanë nisur me vrull vitin 2024. Që prej ditëve të para të tij, ata janë çdo ditë në stërvitje dhe tashmë kanë marrë edhe ngarkesat e duhura fizike duke qenë kësisoj për garat e ardhshme...

Xhudistja e Vllaznia Kasandra Kovaçi e shtata në ‘Kupën e Europës’ për të rinj

0
Xhudistja e Vllaznise Kasandra Kovaçi ka bere nje paraqitje shume te mire ne "Kupen e Europes" per te rinj (mosha deri 21 vjeç) qe eshte zhvilluar ditet e fundit duke u renditur ne vendin e shtate ne peshen -63...

E FUNDIT/ Altin Anza emërohet trajner i ekipit të mundjes të Vllaznisë

0
Ndryshime ne "timonin" e ekipit te mundjes se Vllaznise. Maldin Camaj nuk do te mundet t'i beje me te dyja detyrat, ate te trajnerit dhe te sportistit dhe si rrjedhoje, ka vendosur qe per momentin t'i perkushtohet karrieres si...

Arbër Hysaj 4 medalje në turneun ndërkombëtar të Shkupit. Paraqitje të mirë edhe Ajdin...

0
Dy dite me pare ne Shkup te Maqedonise se Veriut ka perfunduar turneu nderkombetar "Neptun Cup 2024", i cili zgjati dy dite dhe ne te moren pjese 35 ekipe me 410 notare (nga të cilët 227 meshkuj dhe 183...

Shqiptari Kledi Disha shpallet kampion bote në artet marciale

0
Kledi Disha është shpallur Kampion Bote në MMA, kjo në peshat e lehta. 19-vjeçari ka fituar ndaj anglezit Brogan Uajt në një ndeshjet me pesë raunde, ndërsa ka dhënë maksimumin e tij në një duel shumë të luftuar. I...

Mikela Skandaj e nis mbarë vitin 2024, vend i parë në turneun ndërkombëtar të...

0
Nga Gjergj KOLA Karateistja lezhjane Mikela Skandaj e ka nisur ne menyren me te mire te mundshme vitin 2024. Ne garen e pare te ketij viti, ndonese ajo vazhdon te jete e demtuar, serish ka spikatur me performancen e saj...

Taekondistët e Vllaznisë vend të tretë në turneun ndërkombëtar të Tiranës

0
Taekondistet e Vllaznise kane zene vendin e trete në turneun ndërkombëtar “5 Cadet & Children Select” qe u zhvillua se fundi ne Tirane dhe ku morën pjesë 5 shtete me 35 ekipe dhe 470 sportistë. Organizatore te ketij turne...

Çiklizmi shqiptar në zi. Ndahet nga jeta një nga sportistët më të mirë dhe...

0
Ish-çiklisti i Dinamos dhe Kombëtares shqiptare, Eqerem Shaba, është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme. Shaba ka qenë aktivi në sportin e çiklizmit në vitet 1956-1967, teksa ka qenë pjesëmarrës në garën prestigjioze ndërkombëtare Pragë-Berlin-Varshavë, si një nga sportistët më...

Mundësi Islam Dudaev shpallet kampion Europe për Shqipërinë

0
Islam Dudaev është Kampion Europe për Shqipërinë në mundjen e lirë në peshën deri në 65 kilogram. Kampion Europe për herë të parë, ndërsa më parë ishte medalist i bronztë dy vjet më parë po në Bukuresht, ku po...