Trajneri Kola: Në Shkodër po rritet një Agim Tafil i dytë. Ai është 16...

Ekipi i çiklizmit të Vllaznisë vijon në rrugën e duhur të rezultateve pozitive, teksa çiklistët e saj Bruno Kola dhe Servet Kastrati kanë zënë vendin e parë në dy disiplina. Për trajnerin e çiklizmit të Vllaznisë, Leonat Kola, ky sukses...

Artan Durro: Lojërat me dorë në krizë, ky sport po shkon drejt zhdukjes

Artan Durro, një nga emrat e njohur të sporti të handbollit në Shkodër e më gjerë, foli së fundmi për sportet e lojërave me dorë. Ai theksoi se ky nuk ka qenë një sezon edhe aq pozitiv për Vllazninë,...

Çiklistët e Vllaznisë Bruno Kola e Servet Kastrati të parët në trofeun ’26 Marsi’

Rikthehen sukseset e çiklisteve shkodrane. Diten e sotme eshte zhvilluar trofeu i pervitshem "26 Marsi" nga Bashkia Kavaje ne bashkepunim me Federaten Shqiptare te Çiklizmit dhe çiklistet e Vllaznise Bruno Kola dhe Servet Kastrati kane zene vendin e pare...

Alban Dani: Kompleksi i ri i tenisit, i ka dhuruar një tjetër imazh Shkodrës

Sporti i tenisit është në fillimet e tij në vendin tonë, por në Shkodër ka pak kohë që është inaguruar një kompleks tenisi, që është më i miri në Shqipëri dhe ndër më të mirat në Ballkan. Kompleksi i tenisit...

4 xhudistë të Vllaznisë shpallen kampion kombëtar

Viti 2022 ka nisur mbare per xhuditet e Vllaznise. Ne garat e kampionatit kombetar individual per kadete dhe senior, te cilat u zhvilluan ne parkun olimpik "Feti Borova" te kryeqytetit, ekipi shkodran eshte paraqitur ne menyre dinjitoze. Ne garat e...

‘Nini taekondo’ e nis mbarë. 8 sportistë në podium, në të parin aktivitet

Turneu “3 Children & Kadet Select” qe u zhvillua ditet e fundit ne kryeqytet ka rregjistuar te parin turne zyrtar ne te cilin ka marre pjese shoqata e sapokrijuar "Nini Taekondo" me qender ne Bushat te Vau Dejesit. E drejtuar...

Vllaznia në taekondo fiton edhe dy kupa të tjera

Sukseset e ekipeve te taekondose se Vllaznise kane vijuar me dy kupa te tjera te fituara. Ne garat e kampionateve te femijeve dhe paraterinjve te zhvilluara ditet e fundit, ato kane zene vendin e pare duke merituar kesisoj edhe...

Buxheti pezull, shfryn kreu i mundjes: Shteti ka dështuar! Po garojmë me lekë xhepi

Duket vërtetë absurde, por ndo nëse po shkojmë drejt mesit të muajit mars, federatat sportive në vend ende nuk e kanë marrë buxhetin e tyre vjetor. Një problem që tashmë po kthehet i përvitshëm në Shqipëri, ndërsa ministria “shfajësohet” me...

Volejbollistja dhe moderatorja sportive pranon lidhje me djalin e Jozefina Topallit

Volejbollistja, miss-i dhe moderatorja sportive me origjine nga Shkodra Cindy Marina ka folur për herë të parë publikisht për lidhjen e saj me djalin e ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, Genarin. E ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ajo tha se bashkë kanë...

Lionel Marku, kampioni i pingpongut për shkollat e Shkodrës

Ditet e fundit Qendra Kulturore e Femijeve Shkoder, ne kuadrin e aktiviteteve sportive per shkollat 9 vjeçare te qytetit, ka organizuar kampionatin e pingpongut. Gara dhe rivaliteti ka qene i forte, por ne fund ka spikatur mbi te gjithe njeri...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR