Leka: Vllaznia vetëm nga emri ishte më inferiore se Juventusi

Vllaznia e femrave e ka mbyllur rrugëtimin e saj në Europë pas dy ballafaqimesh shumë dinjitoze me një emër të madh si Juventus. Pavarësisht dy humbjeve ndaj tij, 2-0 në Shkodër dhe 1-0 në Torino, vajzat shkodrane kanë treguar...

Juventus-Vllaznia / Mjafton një pakujdesi, italianet mbyllin pjesën e parë në avantazh

Vllaznia e femrave luan sot në Torino ndeshjen e kthimit të play-off të Ligës së Kampioneve për femra kundër skuadrës së Juventusit. Skuadra kampione e Shqipërisë është mundur 2-0 në sfidën e parë përballë italianeve, pavarësisht një prove të mirë...

Juventus-Vllaznia, ndeshja e kthimit në Ligën e Kampioneve për femra. Zbardhen formacionet zyrtare

Vllaznia e femrave luan sot në Torino ndeshjen e kthimit të play-off të Ligës së Kampioneve për femra kundër skuadrës së Juventusit. Skuadra kampione e Shqipërisë është mundur 2-0 në sfidën e parë përballë italianeve, pavarësisht një prove të mirë...

VIDEO/ Vllaznia në Torino për të bërë më të mirën sot ndaj Juventusit

Mbrëmjen e sotme ne oren 20.00 në kompleksin sportiv të Juventusit do të zhvillohet ndeshja e kthimit e turit të dytë të Ligës së Kampioneve të Europës në mes skuadrës vendase të Juventusit dhe Vllaznisë. Kjo e fundit ka...

Leka: Vllaznia synon më të mirën në Torino ndaj Juventusit

Vllaznia në futboll për femra luan të enjten e 9 shtatorit ndeshjen e dytë të turit të dytë të Ligës së Kampioneve të Europës duke qënë mysafire në Torino për të luajtur ndaj Juventusit vendas. Italianet dolën fituese të...

KF Murlani shpall objektivin: Synojmë vendin e dytë në kampionat!

Per here te pare ne sezonin e ri do te marre pjese me emrin e tij ne kampionatin e femrave dhe si rrjedhoje KF Murlani "po mpreh dhembet" per te bere nje paraqitje sa me dinjitoze. Pas largimit te Elis...

Dikush deshi që ‘Juban Danja’ të mos ekzistonte, por përvjetori i 16-të i saj...

Dje ne Juban duhej te ishte serish feste. Por situata e covid-19, e per me teper gjendja qe po kalon ekipi i ketij fshati, ka bere qe pervjetori i 16-te i krijimit te "Juban Danjes" te kaloje disi ne...

UEFA zgjedh arbitre norvegjeze për sfidën e kthimit Juventus- Vllaznia

Vllaznia do te luaje diten e enjte ndeshjen e kthimit ndaj Juventusit, ndeshje kjo qe do te zhvillohet ne "Juventus Training Ground" te Torinos duke nisur nga ora 20.00 dhe eshte e vlefshme per turin e dyte te "UEFA...

Juventus- Vllaznia, ja kur luhet sfida e dytë e ‘Champions’

Vllaznia e femrave u mund 0-2 ne ndeshjen e pare ndaj Juventusit dhe kuptohet qe shanset e saj jane minimale per kualifikim ne turin e trete te "UEFA Women Champions League", per te mos thene se ato nuk ekzistojne. Megjithate...

Sfida e Champions-it ndaj Juventusit/ Alban Xhaferi, 20 mijë euro premio Vllaznisë për kualifikimin

Përballja me Juventusin në Champions ka zgjuar një interes të jashtëzakonshëm në Shkodër. Përveç përkrahjes në stadium nga tifozët e zjarrtë, vajzave kuqeblu u është premtuar edhe mbështetje financiare në rast kualifikimi. Alban Xhaferi, president i Vllaznisë së meshkujve,...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja U-19 për femra / Kreshnik Krepi emërohet trajneri i ri...

Kreshnik Krepi do të jetë trajneri i ri i Kombëtares U-19 për femra. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’ia besojë drejtimin e skuadrës...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR