FOTO- LAJM/ Kur Dorian Bylykbashi shënonte dhe shkëlqente me Vllazninë…

0
Ne media permendet shpesh per karrieren e tij te Partizani ku arriti te merrte edhe shiritin e kapitenit. Por ne fakt, pak permendet qe Dorian Bylykashi debutoi ne Superlige me ekipin e qytetit te tij te lindjes- Elbasanin. Me pas,...

FOTO- ARKIV/ Ahmet Shqarri dhe Ymer Striniqi, dy zërat brilant të mikrofonit shqiptar

0
Radiokronika eshte nje nga pikat me te forta te gazetarise sportive dhe ashtu si kudo neper bote, edhe ne Shqiperi kjo dege e saj ka emra brilant qe kane kontribuar shume ne historine e mikrofonit. Shkeputem kete foto nga arkivi...

STATISTIKA/ E treta herë që Vllaznia diskuton finalen e Kupës dy vite rradhazi

0
Vllaznia ka siguruar mbreme daljen ne finale te Kupes se Shqiperise dhe kjo i ndodh per te dyten here rradhazi, pasi siç dihet, e siguroi kete gje edhe sezonin e kaluar kur u ndesh me Skenderbeun ne "Air Albania"...

ARKIV/ Kur Ada e Velipojës ishte pretendente për t’u ngjitur në Superligë

0
Nese flasim per futbollin ne Zonen e Shkodres, kuptohet qe nuk eshte vetem Vllaznia, por nje faktor shume i rendesishem i tij eshte edhe Ada e Velipojes. Nje skuader e cila ka patur ato uljet e ngritjet e saj...

ARKIV/ Një foto që bashkon dy emra të mëdhenj të futbollit shkodran

0
Mjafton nje foto dhe kaq mjafton qe shume prej lexuesve te gazetes tone te rikthejne ne vemendjen e tyre dy emra te shquar te futbollit shkodran dhe atij shqiptar si Esat Rakiqi dhe Selami Dani. E kemi nxjerre nga arkiva...

STATISTIKA: Vllaznia- Bylis në përballjet mes tyre

0
BILANCI VLLAZNIA- BYLIS 27.11.1996 BYLIS- VLLAZNIA 1-2 (E. Martini 2) 25.10.1997 VLLAZNIA- BYLIS 2-0 (A. Xhahysa, L. Zmijani) 24.03.1998 BYLIS- VLLAZNIA 2-2 (S. Lici, A. Xhahysa) 26.09.1998 VLLAZNIA- BYLIS 2-0 (I. Dibra 2) 27.02.1999 BYLIS- VLLAZNIA 2-2 (A. Miloti, L. Perloshi) 23.10.1999 BYLIS- VLLAZNIA 2-1 (Gj. Shllaku) 18.03.2000 VLLAZNIA- BYLIS 1-0 (B. Bizi) 27.10.2000 VLLAZNIA-...

FOTO E RRALLË/ Medin Zhega dhe Arben Minga, dy ikonat e sulmit shqiptar

0
Nje foto qe publikojme per here te pare dhe ne te cilen jane sebashku dy prej emrave me te medhenj te historise se futbollit shqiptar, Medin Zhega dhe Arben Minga. Dy sulmues kalibri te cilet i kane bere nder klubeve...

SHAH: “LIBRI I ARTË” I EKIPEVE FITUESE TË SPARTAKIADAVE KOMBËTARE (MESHKUJ+ FEMRA)

0
Ekipet fituese të Spartakiadave Kombëtare për meshkuj: 1979 Dajti Tiranë 1984 Lokomotiva Durrës 1989 Lokomotiva Durrës Ekipet fituese të Spartakiadave Kombëtare për femra: 1984 Vllaznia 1989 Vllaznia

SHAH: “LIBRI I ARTË” I EKIPEVE KAMPIONE (FEMRA)

0
Ekipet kampione të Shqipërisë në shah për femra: 1983 Vllaznia Shkodër 1984 Lokomotiva Durrës 1985 nuk është zhvilluar 1986 Vllaznia Shkodër 1987 Vllaznia Shkodër 1988 Partizani Tiranë 1989 Vllaznia Shkodër 1990 Vllaznia Shkodër 1991 Dajti Tiranë

ARKIV/ Kur Vllaznia e një brezi të artë, mundte 17 Nëntorin 2-0 para 28...

0
Vllaznia e fundit të viteve '80 dhe e fillimit të viteve '90, ka patur në rradhët e saj një brez të talentuar sportistësh. Për fat të keq të ekipit, shumë prej tyre u larguan dhe kuptohet që kjo do...