Nje foto qe publikojme per here te pare dhe ne te cilen jane sebashku dy prej emrave me te medhenj te historise se futbollit shqiptar, Medin Zhega dhe Arben Minga.

Dy sulmues kalibri te cilet i kane bere nder klubeve me te cilet kane luajtur por edhe kombetares shqiptare per shume vite me rradhe.

Medin Zhega njihet nga te gjithe per kontributin e jashtezakonshem qe ka dhene per Vllaznine por edhe Dinamon, ne fitimin e shume trofeve dhe ka qene nje nga sulmuesit me te spikatur te kampionatit shqiptar ne vitet ’60- ’70.

Nga ana tjeter, Arben Minga ka qene emblema e 17 Nentorit ne vitet ’80 teksa me lojen dhe golat e shumte qe ka shenuar, ka qene pike referimi e bardhebluve.

Per fatin e keq te familjeve te tyre ne rradhe te pare, por edhe te futbollit shqiptar, te dy ata jane ndare nga jeta shume heret duke mos patur mundesine t’i kemi me mes nesh./SHKODRA-SPORT.COM/