Federata Shqiptare e Atletikës nderon ish- trajnerët Gëzim Mema e Vildan Tufi

Ndarja nga jeta vitin e shkuar ka qene nje humbje shume e madhe jo vetem per atletiken shkodrane por edhe per ate shqiptare. Kontributi shumevjeçar i ish- trajnereve Gezim Mema dhe Vildan Tufi. Si rrjedhoje, garat e kampionatit kombetar te...

Atletët e Vllaznisë dominojnë në garat e ditës së parë të kampionatit kombëtar

Pasditen e djeshme ne Elbasan jane zhvilluar garat e dites se pare te kampionatit kombetare te atletikes per te rritur, ne te cilin kane marre pjese atletet me te mire te te gjithe ekipeve te vendit. Ne keto gara, ashtu...

Vllaznia kampione e Shqipërisë edhe me 20 vjecarët

Sukseset e atletikes shkodrane vazhdojne serish. Pas titujve kampion me ekipin e vajzave per moshat 13 dhe 16 vjeç, si dhe ato te ekipit te djemve per 16 dhe 18 vjeçaret, ky i fundit sot ka fituar edhe nje...

INTERVISTA/ Heldi Valikaj: Synon podiumin në Kampionatin Europian

Konsiderohet si nje nga atletet me me te ardhme ne vendin tone. 19 vjeçari shkodran Heldi Valikaj deri me tani ka arritur disa rezultate te larta ku spikat ai i kampionit te Ballkanit per kategorine U20. Synimet e tij per...

VIDEO/ Izmir Smajlaj vendos rekord të ri në garën e kërcimit së gjati

Atleti shkodran Izmir Smajlaj ka vendosur sot rekord te ri kombetar ne garen e kercimit se gjati. Distanca e re e vendosur prej tij ka qene 8.16 metra. Ka ndodhur keshtu ne aktivitetin e quajtur "Dita e kercimeve" qe...

INTERVISTA/ Erisa Rrasa për ‘Shkodra Sport’: Mirënjohje gjithë jetën profesor Vildan Tufit

Nese flasim per sukseset e atletikes shkodrane te viteve te fundit, padyshim qe nuk mund te anashkalosh nje element me shume perspektive. E kemi fjalen per kampionen Erisa Rrasa. 17 vjeçarja e ka nisur mbare karrieren dhe per rrjedhoje...

Atleti shkodran Franko Burraj medalje ari në Mitingun Ndërkombëtar të Tivarit

Atleti shkodran Franko Burraj ka bere nje paraqitje te mire duke zene vendin e pare dhe duke merituar medaljen e arte ne "Internacional Bar Miting", turne ky i pervitshem qe zhvillohet çdo date 1 maj ne Tivar te Malit...

FANTASTIKE/ Atleti shkodran Heldi Valikaj i pari në ranglistën europiane U20 në kërcim së...

Atleti i talentuar shkodran Heldi Valikaj pas suksesit te vitit te kaluar kur u shpall Kampion Ballkani per 20 vjeçaret, sot ka arritur nje tjeter sukses ne karrieren e tij. Ne garat e Kupes se Shqiperise per te rritur qe...

LAJMI I FUNDIT/ Atletët e Vllaznisë fitojnë Kupën e 13-të rradhazi të Shqipërisë

Atletët e Vllaznisë i dhurojnë Shkodrës një tjetër trofe, atë të Kupës së Shqipërisë për të rriturit, trofe ky që është i 13-ti rradhazi për ta. Edhe në garat e zhvilluara pasditen e sotme në Elbasan, ata kanë rezultuar të...

Vllaznia kampione e Shqipërisë edhe me 18 vjeçarët

Atletet e Vllaznise kane sjelle pasditen e sotme ne Shkoder nje tjeter titull kampion.Pas tre titujve te fituar pak dite me pare me 13 dhe 16 vjeçaret (djem dhe vajza), sot ata kane fituar edhe titullin kampion per 18...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR