Një lajm i mirë për Shkodrën. Javën e ardhshme në ‘Loro Boriçi’, një aktivitet...

Atletika shkodrane na ka dhuruar nje lajm shume te mire diten e sotme. Kryetrajneri i ekipit te Vllaznise Albert Marashi me ane te nje postimi te bere ne rrjetet sociale, ka bere te ditur se javen e ardhshme ne...

Gerdi Haxhiu: Vllaznia e meritonte fitoren, Teuta mori më shumë nga sa dha në...

Barazimi 1-1 ne ndeshjen e se dieles ne "Niko Dovana" duket se nuk ka kenaqur as Teuten dhe as Vllaznine, per vete pretendimet qe te dy keto ekipe kane ne kete kampionat. Por nderkohe, specialisti i futbollit Gerdi Haxhiu eshte...

Albert Marashi: Reklamat në stadium jo normale, pengojnë stërvitjen

Atletika është një nga sportet elitare në qytetin e Shkodrës. Kampionët kuqeblu kanë qenë të panumërt në këtë disiplinë sportive në dekada e dekada. Por një problematikë me procesin stërvitor në stadiumin “Loro Boriçi” ka shqetësuar disi trajnerët e...

Atleti shkodran Bledar Mesi, 5 medalje në Kampionatin Ballkanik të veteranëve

Me plot 5 medalje eshte kthyer nga Sllovenia atleti veteran shkodran Bledar Mesi qe ka marre pjese ne Kampionatin Ballkanik Master 35 i cili u zhvillua atje. Ish- atleti i Vllaznise i ka dhuruar vendit tone 2 medalje ari,...

Luiza Gega shkruan historinë: Koleksionon dy medalje në Kampionatin Ballkanik

Sportistja shqiptare, Luiza Gega ka shkruar historinë me dy medaljet që arriti të koleksionojë në Kampionatin Ballkanik në Turqi. Gega arriti të “rrëmbejë” dy medalje në edicionin e 27-të të këtij turneu, ndërsa atletja shqiptare doli e dyta në garën...

LAJMI I FUNDIT/ Atleti shkodran Izmir Smajlaj shpallet kampion Ballkani

Atleti shkodran Izmir Smajlaj shpallet serish Kampion Ballkani ne garen e kercimit se gjati. Ne garat e zhvilluara diten e sotme ne Stamboll te Turqise, ai ka zene vendin e pare nder gjithe konkurrentet me distancen 7.79 metra dhe...

Atletika shkodrane e shqetësuar nga vendosja e tabelave elektronike

Vendosja e tabelave elektronike ne ambjentet e stadiumit "Loro Boriçi" eshte padyshim nje lajm i shkelqyer sepse edhe ky impiant sportiv plotesohet me to si pak stadiume te tjera ne vend qe i kane. Nje merite e madhe kjo e...

Atletika në zi, ndërron jetë ish-sportisti dhe trajneri i mirënjohur Hysni Aliaj

Është ndarë nga jeta një ndër atletët më të shquar të qytetit të Elbasanit, Hysni Aliaj, i cili iu bashkua në moshë të re këtij sporti, duke qenë pjesë e pandarë për një dekadë në vitet 1966-1976. Njëkohësisht ai ka...

U larguan edhe dy kampionë, kryetrajneri Marashi: Do i zëvendësojmë me të tjerë. Vllaznia...

Vllaznia ne atletike prej me teper se nje dekade vazhdon te beje ligjin ne kete sport me ekipin e meshkujve teksa ka fituar 13 tituj kampion rradhazi dhe sivjet do te synoje edhe te 14-tin, por nga ana tjeter...

Apeli i trajnerit Rrotani: Duhet të ketë vëmendje më të madhe ndaj atletikës

I ftuar në studion e Star Sport mbrëmë ishte edhe trajneri i Vllaznisë së atletikës, Bruno Rrotani. Ai u ndal tek sukseset e fundit të kuqebluve në kampionatin e atletikës duke kërkuar edhe më tepër vëmendje dhe investime për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR