VIDEO/ Gjulio Zefi: Shkodra ka qenë, është dhe do të jetë gjithmonë promotore e...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Albert Marashi: Gëzim Mema dhe Vildan Tufi meritojnë respektin e të gjithëve

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Andi Mema: Jam rritur në pistën e stadiumit, kujtime për babain janë të...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

VIDEO/ Oltion Luli: Ia kishim ‘borxh’ një aktivitet të tillë Gëzim Memës dhe Vildan...

0
Pasditën e djeshme në Shkodër është zhvilluar një aktivitet mjaft interesant në sportin e atletikës. Kështu, bëhet fjalë pikërisht për Kupën e Nderimit të Figurave dhe sivjet, kjo Kupë është organizuar në nderim të dy figurave të shquara të...

Neziri: Pas asaj për Gëzim Memën dhe Vildan Tufin, shpejt edhe kupa ‘Agim Tafili’...

0
Pasditen e djeshme ne Shkoder, eshte zhvilluar nje aktivitet mjaft interesant ne sportin e atletikes. Keshtu, behet fjale pikerisht per Kupen e nderimit te figurave dhe sivjet, kjo Kupe eshte organizuar ne nderim te dy figurave te shquara te...

Jetmir Jahaj: Sukseset tona nuk janë surpriza, punojmë për elementët e së ardhmes

0
Atletika e Vllaznisë ka njohur sukseset e rradhës në kompeticionet e fundit kombëtare. Atletët kuqeblu kanë qenë dominues ndaj kolegëve të tyre duke merituar vendet e para në kategori të ndryshme. Për këtë ka folur edhe një nga trajnerët...

Merret vendimi: Izmir Smajlaj i pafajshëm! Pezullohen drejtuesit e Federatës së atletikës

0
Atleti shkodran Izmir Smajlaj është i pafajshëm dhe mund të rikthehet në aktivitet e atletikës normalisht i shkarkuar nga çdo akuzë e mëparshme nga Njësia e Integritetit të Atletikës. Sipas Top Channel më në fund atleti shkodran, kampioni i Europës...

Të mërkurën në Shkodër kupa ‘Gëzim Mema & Vildan Tufi’

0
Pas kampionatit kombetat te 18 vjeçareve qe u zhvillua pak dite me pare ne Shkoder, nje tjeter aktivitet atletike do te zhvillohet javen qe vjen po ne pisten e stadiumit "Loro Boriçi". Kete here behet fjale per nje aktivitet...

VIDEO/ Një fierak përmes lotësh, Nito: Shkodra është kryeqyteti i sporteve. Ajo është mbretëria!

0
Vete eshte nga Fieri, por per Shkodren ka nje respekt te jashtezakonshem. Gje qe e shpreh permes fjaleve qe nxjerr nga goja sa here permend emrin e ketij qyteti, por edhe lotet qe i dalin nga syte. E kemi fjalen...

Besëlidhja ka traditë edhe në atletikë. 4 sportistë të saj shpallen kampionë me 18...

0
Ne garat e pak diteve me pare ne Shkoder, pikerisht te kampionatit kombetar U18, perpos atleteve te Vllaznise qe ishin me te miret duke u shpallur kampione si ekip, kane spikatur edhe ato te Beselidhjes. Ky ekip u perfaqesua ne...