Armando VAJUSHI bën liderin në Rumani, tjetër gol nga shkodrani

Futbollisti shkodran Armando Vajushi po shfaqet gjithnje e me shume si protagonist ne futbollin rumun ku ai luan prej dy sezonesh duke u kthyer ne lider tek Petrolul Ai ka gjetur sërish rrugën e rrjetës për skuadren e tij. Skuadra...

Armando Broja i mahnit të gjithë, në Angli i vendosin notën 9 për vetëm...

Sulmuesi me origjine nga Malesia e Madhe- Armando Broja po bind gjithnjë e më shumë se është gati për të qenë protagonist kryesor në futbollin anglez. Sulmuesi i përfaqësueses shqiptare i ka bërë një start të mirë këtij sezoni...

Spektakli i Armando Brojës, trajneri i Sauthempton thur elozhe: Kjo është ajo që pres...

Një shtyllë dhe një ndërhyrje në vijën fatale nga futbollisti i Anglisë, Deklan Rajs, i mohuan sot Armando Brojës golin e parë në kampionatin anglez, ku Sauthemptoni i tij u përball me Uest Hem. Ndeshja u mbyll me shifrat...

Shkodrani Kevin Zefi, mes Irlandës dhe Shqipërisë

Kevin Zefi është një emër që, sipas të gjitha gjasave nuk do të thotë asgjë për ata që jetojnë jashtë Dublinit Jugor. Por ai është një emër që, sipas medieve irlandeze, i ka të gjitha ato që duhet për...

FANTASTIKE/ Shkodrani 18 vjeçar Albi Shpuza kalon tek Antalyaspor

Lajme te mira per futbollin shkodran. Nje tjeter futbollist 18 vjeçar kalon me sukses provat ne nje ekip te huaj dhe eshte shume prane firmes per te. Behet fjale per sulmuesin Albi Shpuza. Lojtari qe se fundi ka qene pjese...

Flet talenti shkodran pas kalimit te Interi: Ndoshta një ditë do më shihni në...

Shamrock Rovers ka zyrtarizuar transferimin e lojtarit të tyre, Kevin Zefit, në radhët e Interit. Lojtari shqiptar ka qenë në provë te zikaltrit dhe ka gjetur marrëveshjen për të qenë pjesë e akademisë zikaltër. Vetëm 16-vjeç, Zefi mban me...

FANTASTIKE/ Një portier 13 vjeçar nga Shkodra po rritet në Akademinë e Juventusit

Armando Broja qe i shenoi mbreme Hungarise dhe i dha fitoren kombetares shqiptare, eshte njeri nga shembujt e shumte se si femijet e emigranteve shqiptare tashme jane rritur dhe po shfaqen si protagoniste edhe ne futboll me ekipe te...

Sindrit Guri: I lumtur që pas tre viteve kthehem në një ekip shqiptar

Sindrit Guri ka bërë prapakthehu në karrierën e tij. Sulmuesi shqiptar provoi një aventurë në Belgjikë në radhët e Ostendes, por që nuk rezultoi asgjë. Klube shqiptare me në krye Vllazninë ishin në garë për shërbimet e 27-vjeçarit, por...

Basketbollisti shkodran Daniel Lekndreaj kalon tek Peja

Luajti me Prishtinën sezonin e kaluar, më pas u kthy në Shkodër te Vllaznia ndërsa në sezonin e ri do të jetë pjesë e ekipit kosovar të Pejës. E kemi fjalën për basketbollistin shkodran Daniel Lekndreaj. Ai prej disa kohësh...

As te Vllaznia dhe as te Kukësi. Sindrit Guri shkon në Tetovë

Te Vllaznia ia kalojnë emrin që në janar. Së fundi në skenë doli Kukësi por edhe Partizani, megjithatë Sindrit Guri nuk do të luajë në Kategorinë Superiore. Mbrëmjen e sotme ai ka zyrtarizuar kalimin e tij tek Shkëndia e Tetovës...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja U-19 për femra / Kreshnik Krepi emërohet trajneri i ri...

Kreshnik Krepi do të jetë trajneri i ri i Kombëtares U-19 për femra. Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur t’ia besojë drejtimin e skuadrës...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR