Samuel Nikaj: Synoj ta ngjis Vushtrrinë në Superligë, do jetë hera e katërt nëse...

Vushtria është një ndër ekipet më konkurruese në Ligën e Parë që po zhvillohet në Kosovë për t’u ngjitur në Superligë, falë punës së palodhur dhe skemave të përgatitura nga trajneri i saj, Samuel Nikaj. Në Kosovë, trajneri shkodran po...

Tjetër paraqitje e shkëlqyer e basketbollistit shkodran Daniel Lekndreaj tek Peja

Basketbollisti shkodran i Pejës, Daniel Lekndreaj, është zgjedhur lojtari me përformancën më të mirë në ndeshjen kundër Prizrenit e zhvilluar së fundmi. Lekndreaj ka arritur të realizojë 24 pikë në ndeshjen ndaj kësaj skuadre, që përfundoi me fitoren 82-108 të...

John Jaku, 15 vjeçari shkodran që luan në Amerikë: Prindërit e mi kanë qarë...

Kombëtarja shqiptare U16 është duke marrë pjesë në turneun "UEFA Development U16" që do të zhvillohet në vendin tonë në datat 9-14 prill. Pjesë e skuadrës së drejtuar nga trajneri Ervin Bulku është edhe në futbollist i ardhur nga...

EKSKLUZIVE/ Francezët e Bordo shfaqin interes për 18 vjeçarin shkodran

Per futbollistin shkodran Klevis Bebeziqi ka lajme te mira. Mesfushori 18 vjeçar ka perfunduar ditet e fundit ne "radaret" e klubit te njohur francez te Bordos. Madje, mesohet se perfaqesues te tij kane qene javen e kaluar ne Elbasan...

Nga Shkodra në Suedi, sulmuesi Arlind Kalaja: Këtu u përshtata shpejt! Në Shqipëri kushtet...

Pasi u largua nga Shqipëria në janar duke lënë ekipin e Vllaznisë për Ljungskile të Suedisë, Arlind Kalaja duket se nuk e ka pasur aspak të vështirë përshtatjen. “Jam përshtat shumë shpejt për shkak të mënyrës se si më...

33 gola të realizuar këtë sezon, cilët janë binjakët nga Puka që po ‘çmendin’...

Stiven e Kristian Shpendi, janë 2 binjakët shqiptarë që po “çmendin” Italinë me golat e tyre. Vetëm 18-vjeç, talentet shqiptarë me origjinë nga Puka, kanë arritur të realizojnë plot 33 gola në total me fanellën e Çezenës U-19. Stiven Shpendi...

Sulmuesi shkodran Bekim Balaj shënon golin e parë në Turqi

Bekim Balaj shënoi golin e parë në Ligën e Parë turke teksa në minutën e 77-të gjeti rrugën e rrjetës për Bolusporin në ndeshjen ndaj Manisës. Sulmuesi shkodran nuk ishte titullar në këtë ndeshje, por u aktivizua në minutën...

Samuel Nikaj pëson humbjen e parë në Kosovë, një humbje që ‘djeg’ shumë

Kishte qendruar 19 jave pa humbje dhe ne te 20-te ka pesuar te paren, por eshte nje humbje qe "djeg" shume per Vushtrrine, skuadren kosovare qe drejtohet nga trajneri shkodran Samuel Nikaj. Ne ndeshjen shume percaktuese ndaj ekipit te Ferizajt,...

Kalaja flet për aventurën e re në Suedi: Do jetë një ‘trampolinë’ për mua

Qe prej dites se djeshme futbollisti shkodran Arlind Kalaja ka nisur nje aventure te re ne Suedi teksa ka firmosur nje kontrate dyvjeçare me ekipin Ljungskile Sk. Lojtari qe deri ne muajin janar ka qene pjese e Vllaznise, tani do...

LAJMI I FUNDIT/ Ish- sulmuesi i Vllaznisë firmos në Suedi

Ndodhet qe prej muajit janar ne Suedine e larget dhe vetem sot eshte zyrtarizuar tek ekipi i tij i ri. E kemi fjalen per futbollistin shkodran Arlind Kalaja. Pak minuta me pare permes rrjeteve sociale ai ka njoftuar se ka...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR