Djali i Rudi Vatës nuk ndalet, shënon edhe me kombëtaren U-17 të Irlandës

Djali i Rudi Vatës, Roko Vata nuk ndalet teksa ka lënë shenjë edhe me kombëtaren U-17 të Irlandës, ne ndeshjet kualifikuese per kampionatin Europian qe ajo po zhvillon aktualisht ne Portugali. Në ndeshjen ndaj Bullgarisë ku Irlanda U-17 barazoi 2-2,...

EKSKLUZIVE/ Jurgen Gjini: Vllaznia duhet të ishte më lart në renditje. Shpresoj t’i arrijë...

Besoj të gjithë e mbajnë mend Jurgen Gjinin me atë eurogol të shënuar vite më parë me roveshatë për Vllazninë në ndeshjen ndaj Pogradecit… Para disa vitesh, Gjini shënonte shpesh herë dhe ishte ndër më të mirët te shkodranët,...

Shkodrani Brajan Gruda debuton me kombëtaren gjermane të 18 vjeçarëve

Futbollisti me origjine nga Shkodra Brajan Gruda ka debutuar edhe me kombetaren U18 te Gjermanise. Pasi e kishte provuar edhe me perpara ndjesine veshjes se fanelles se kesaj kombetareje edhe me kete grupmoshe. Kjo ka ndodhur diten e djeshme pikerisht...

Samuel Nikaj: Objektivi im me Vushtrrinë, ta mbyllim sezonin pa humbje

Trajnerët shkodranë janë nga më cilësorët, që ka vendi ynë dhe prandaj janë të shpërndarë në vende të ndryshme. Një ndër ata që po zhvillon një punë të suksesshme larg Shkodrës, është edhe trajneri Samuel Nikaj. Trajneri i Vushtrisë, Nikaj,...

EKSKLUZIVE/ Lekndreaj për ‘Shkodra Sport’: Uroj që Vllaznia të dalë kampion, tifozët duan yllin...

Një ndër basketbollistët më të mirë shqiptar dhe njëkohësisht edhe një ndër basketbollistët më të mirë shkodran, është edhe Daniel Lekndreaj. Ai është një nga ata sportistë cilësorë që ka nxjerrë Vllaznia, por që po zhvillon një karrierë të...

Tre futbollistë shkodranë me kombëtaren irlandeze drejt Portugalisë për kualifikueset e Europianit

Kombetarja e 17 vjeçareve te Irlandes eshte nisur sot drejt Portugalise, vend ku do te luaje fazen finale te Kualifikueseve te Kampionatit Europian te kesaj moshe. Ajo do te ndeshet me tre skuadrat e tjera te ketij grupi dhe pikerisht...

Tjetër gol i Antonio Markut për Vëllaznimin e Gjakovës

Paraqitjet e mira të tij vazhdojnë dhe Antonio Marku ka shënuar golin e dytë për skuadrën e tij, Vëllaznimi, në përballjen e djeshme ndaj AN, që përfundoi me humbjen e ekipit të tij, 2-3. Mbrojtësi shkodran shënoi golin e...

Kombëtarja U-21 nis grumbullimin, thirret edhe shkodrani Erdis Kraja

Kombëtarja U-21 ka nisur këtë të diel grumbullimin në kuadër të dy ndeshjeve zyrtare për eliminatoret e Kampionatit Europian U-21 ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë. Pjesa më e madhe e lojtarëve janë paraqitur sot në grumbullim, ndërkohë që grupi...

Tjetër fitore për Vushtrrinë e Samuel Nikajt. 19 ndeshje pa humbje për të

Vushtrria e Samuel Nikajt ka vazhduar serinë e fitoreve në ndjekje të kreut të Ligës së Parë Grupi B, duke e mposhtur Vllazninë e Pozharanit sot në Ferki Aliu me rezultatin 3-1. Futbollistët e Samuel Nikaj pas golit të epërsisë...

Agjenti flet për Hysaj: Po punon të kthejë vërshëllimat në duartrokitje! Kur s’bën mirë,...

Elseid Hysaj po luan sezonin e tij të parë te Lazio. Mbrojtësi anësor ka bërë paraqitje me ulje-ngritje, teksa numëron 25 ndeshje me fanellën kryeqytetase. Rreth Hysajt, ka folur agjenti i lojtarit, Mario Giuffredi, në një intervistë të dhënë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR