KRYESORE

Redi Jupi i kthen përgjigje Refik Halilit: Nuk do merrem me gjithë gomarllëqet që...

Deklarata e bërë nga Redi Jupi në “Zona Gol“, se ky ekip kampion i bardhebluve është më i dobëti ndër ato skuadra të Tiranës që kanë fituar titullin ndër vite, ka marrë një vëmendje të madhe mediatike. Fjalët e...

FOTO/ Në Laç janë të bindur, provokojnë Vllazninë përmes Regi Lushkjës

Skuadra e Laçit ka bërë një sezon shumë të mirë, duke siguruar vendin e dytë në Superiore dhe duke arritur në finalen e Kupës së Shqipërisë. Kurbinasit, tashmë nënkampionë të Shqipërisë, luajtën gjysmën e dytë të sezonit pa shërbimet...

Pas 16 vitesh karrierë, Shtubina i thotë ‘stop’ futbollit të luajtur. I ofrohet post...

Ndriçim Shtubina ka vendosur ta mbyllë me futbollin e luajtur. Pas plot 16 vitesh karrierë, shkodrani i cili është pjesë e Egnatias në Superiore, do t’i thotë “STOP” lojës së topkëmbës, që e shoqëroi për afro 2 dekada. Lamtumira e...

‘Bombë’ nga Anglia, Mbappe arrin marrëveshjen personale me Real Madrid

Një lajm i bujshëm ka ardhur nga Anglia, pikërisht nga gazetari i “Thë Athletic UK”, David Ornstein. Kylian Mbappe ka arritur marrëveshje personale me klubin spanjoll të Real Madrid, raporton “The Athletic”. 23-vjeçari nuk ka nënshkruar ende asnjë dokument zyrtar me...

Pas Kahn e ka radhën presidenti Hainer t’i mbyllë derën Levandovskit: Nuk është i...

Robert Levandovski mund të detyrohet të bëjë prapakthehu në fjalët e tij pas ndeshjes së fundit në kampionat me Bajern Mynih. Sulmuesi polak kishte deklaruar menjëherë pas asaj sfide se ndoshta ishte e fundit me fanellën e bavarezëve. Por drejtuesit...

‘E arritëm objektivin’, drejtuesi i Juventusit flet për Pogba: Na duhet një mesfushor i...

Mauricio Arrivabene, shefi ekzekutiv i Juventusit, ka folur për mediat paka para fillimit të sfidës së bardhezinjve ndaj Lacios, duke e cilësuar sezonin si të suksesshëm sa i përket arritjes së objektivit minimal, edhe pse u mbyll pa asnjë...

E papritur nga Anglia! Frenon shitja e Çelsit për shkak të Abramoviç, klubi rrezikon...

Një tjetër e papritur me klubin e Çelsit. Shitja e londinezëve te Tod Bohli duket se ka frenuar dhe ka dyshime të mëdha se mund të kryhet, pasi qeveria britanike nuk ka zgjidhur dot ngërçin ligjor në lidhje me...

Nga Namik Mehmeti/ Si shkoi kjo Vllazni…! Pak humor e realitet

SILLU, SILLU RRUMBULLAK S'KENA TE FTOFTE ASPAK TUE LUEJT E TUE KACYE BAJME PRAPE BYE Keshtu fillonte nje loje popullore te cilen e luejshim dikur ne shkollen fillore, por nuk e di a luhet sot. Kjo loje e shoqeruar me keto fjale i shkon...

Neziri: Plori nuk u shkarkua, na nxori nga kriza

Drejtori teknik i Akademisë Vllaznia, Alban Neziri, në emisionin “SportZone” në MCN TV, duke komentuar largimin e trajnerit Elvis Plori, u shpreh se nuk u shkarkua, por u largua vetë, duke vendosur skuadrën para vetes. Neziri deklaroi se Plori bëri...

Po bën mrekullinë në Spanjë, Vedat Muriqi drejt rikthimit te Lacio

Vedat Muriqi është kthyer në një njeri kyç në skuadrën e Majorkës, i cili në 16 ndeshje ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 2 asiste, duke e ndihmuar ekipin spanjoll në garën për mbijetesë. Duket se performanca e sulmuesit...

FUTBOLLI I FEMRAVE

ZYRTARE/ Ja kur do jetë festa e titullit të 9-të kampion...

Kampionati i 13-te kombetar i futbollit te femrave do te ule siparin e tij pasditen e se merkures kur dhe do te kurorezoje skuadren...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR