KRYESORE

Mourinho e ‘fal’ Kumbullën, e fton për ndeshjen e radhës

Jose Mourinho nuk i ka përfshirë sërish Borja Mayoral, Gonzalez Villar, Amadou Diawara dhe Bryan Reynolds në skuadër për t’u përballur me Cagliarin, por Marash Kumbullas i jepet një tjetër shans. Trajneri e ndërmori këtë veprim në fundjavë për barazimin...

Shënoi sot një gol nga 35 metra, Eraldo Deda: Do jem shpejt aty ku...

Rikthehet pas nje periudhe te mbushur me demtime dhe rikthehet ashtu si duhet. Eraldo Deda ka shenuar sot nje supergol nga 35 metra duke kaluar ne avantazh Vllaznia U21 e cila mori me pas nje fitore 3-1 ndaj Bylisit...

Kalendari i vjen në ndihmë Vllaznisë, ‘luftë’ në dy fronte

Vllaznia rënditet në vendin e katërt të Kategorisë Superiore me 9 pikë të gurmbulluara. Në këtë periudhë, shkodranët kanë në favor edhe kalendarin, i cili nuk duket i vështirë. Në letër, ekipi i Brdariç ka vetëm një takim të...

PRONONCIMI/ Gledjan Pusi: I lumtur për golin dhe fitoren ndaj Bylisit

Vllaznia U21 ka marre sot pasdite fitoren e rradhes duke mundur brenda ne Ballsh me rezultatin 3-1 kampionen ne fuqi te vendit, Bylisin. Njeri nga protagonistet e ketij suksesi padyshim qe ka qene mbrojtesi Gledjan Pusi. Ai ka shenuar ne...

Halili: Tirana, e mirëndërtuar. Kemi qenë me fat në merkato

Refik Halili ishte njeriu më i kënaqur në stadium. Tirana e tij fitoi sfidën me Partizanin, ndërsa Tirana marshon drejt titullit të 26-të. Në një intervistë për mediat, Halili pohoi se nuk i intereson Partizani, ndërsa ironizoi të kuqtë...

Super vila e CR7 është e paligjshme, do të duhet të prishet

Vazhdojnë telashet për Cristiano Ronaldon. Këtë herë prona e tij miliona dollarëshe në veri të Portugalisë është vënë në qendër të kritikave, shkruan abcnews.al. Portugezi tregoi shenja të qartë nervozizmi, duke u përleshur me Jones dhe van Dijk gjatë ndeshjes...

Kampionati 5×5/ ‘Air Albania’ kryeson renditjen pas javës së parë

Kampionati 5x5 ka nisur vrullshem ne Shkoder dhe menjehere kane nisur te shfaqen edhe pretendentet e para. Ne pamje te pare dy prej ekipeve duken se do jene ato me kryesoret ne luften per titullin kampion, pikerisht ato te...

Vllaznia U21 mund edhe kampionët e Bylisit 3-1 brenda në Ballsh

Tjeter fitore per Vllaznia U21 dhe pas javes se 5-te te kampionatit ajo vazhdon te udheheqe me merite renditjen e tij (me pike te barabarta me Dinamon, por me golaverazh me te mire se ajo. Fitorja e sotme merr edhe...

Mourinho nuk e ndal as kartoni i kuq, udhëzon lojtarët prapa stolit të skuadrës

Jose Mourinho nuk u shqetësua aspak kur u ndëshkua me 2 kartonë të verdhë, që rrjedhimisht do të dilte me të kuq në ndeshjen që zhvillonte ndaj kryesuesve të kampionatit, Napolin. Dhe në fakt kështu ndodhi. Por kjo nuk e...

Sarri: Luis Alberto? Mbetet një lojtar i rëndësishëm, shpresoj të japim 100% ndaj Fiorentinës

Trajneri i Lacios, Mauricio Sarri foli në konferencën për shtyp, para ndeshjes me Fiorentinën, ditën e nesërme. Pas humbjes turpëruese ndaj Veronës në ndeshjen e kaluar me rezultatin 4-0, Sarri kërkon përqendrim maksimal në sfidën e ardhshme, dhe kërkon nga...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR