KRYESORE

LAJMI I FUNDIT/ Publikohen formacionet zyrtare, shikoni si rreshtohen Kukësi dhe Vllaznia

Do të startojë në orën 18:00, në “Elbasan Arena”, përballja mes Kukësit dhe Vllaznisë, që do të ngrejë siparin e javës së 32-të të Kategorisë Superiore. Verilindorët e Mirel Josës, do të tentojnë të rikthehen te rezultatet pozitive, pas 3...

Nesër supersfida Teuta- Vllaznia. Shkodranët për fitore drejt Durrësit

Fitorja ndaj Tiranës është lënë pas nga basketbollistët e Vllaznisë dhe tashmë ata janë fokusuar maksimalisht për sfidën e rradhës, atë ndaj Teutës që do të luajnë pasditen e së shtunës në pallatin e sportit "Ramazan Njala" të Durrësit....

Presidenti i Republikës dekoron 3 figura të mëdha të Vllaznisë

Kontributi në sportin shqiptar ka marrë dhe vlerësimin e duhur për ata që kanë dhënë gjithçka për progresin e tij. Presidenti Ilir Meta ka dekoruar me Titullin e Lartë, “Mjeshtër i Madh” Marie Rranzin, Eljaz Ahmetin si dhe dy çiklistët...

VIDEO/ Sherr masiv në gjysmëfinalen e Kupës së Bullgarisë, futbollistet femra përleshen me njëra-tjetrën

Ishte parashikuar të ishte thjesht një ndeshje futbolli, por nuk ka përfunduar në këtë mënyrë një përballje në Bullgari. Baroço dhe Pirin ishte gjysmëfinale për futbollin e femrave bullgar, sfidë që u mbyll me rezultatin 2-1. Takimi degjeneroi në...

Skënderbeu përballë Partizanit, Memelli: Klasifikimin nuk e shoh fare, përpiqemi të marrim 15 pikë

Skënderbeu pret ditën e nesërme Partizanin e vendit të parë. Megjithatë, ky fakt nuk përbën shumë shqetësim për trajnerin e korçarëve, Migen Memellin, i cili në konferencë për shtyp thekson se nuk e sheh klasifikimin dhe i beson formës...

Duka surprizohet nga stadiumi i Kukësit: Përtej ëndrrave tona më të mira!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ka inspektuar ditën e sotme punimet në stadiumin e Kukësit. Duka është surprizuar nga ritmi i shpejtë i punimeve duke besuar se në shtator ekipi verilindor do të rikthehet të luajë...

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret Apoloninë

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse e kësaj jave do të luhet në Lushnje, me myzeqaret që do të presin në...

VIDEO/ Bujar Qamili zbret në ‘Loro Boriçi’, nis përgatitjet për këngën e re të...

Vllaznia është në vallen e titullit në Superligë. Pesë javë nga fundi I sezonit, shkodranët qëndrojnë tri pikë larg Partizanit kryesues, teksa nuk i kanë humbur shpresat. Sezoni i mirë ka bërë që artisti i mirënjohur Bujar Qamili të...

Tifozët kuqeblu nisen drejt Elbasanit për të mbështetur Vllazninë

Pavaresisht dominimit ne dy ndeshjet e fundit, Vllaznia nuk ia doli qe te fitonte ndaj Tiranes dhe Teutes duke u mjaftuar me vetem nje pike ne to. Nje situate e tille ka bere qe skuadra shkodrane te jete ne njefare...

Edi Martini sfidon Dajën, trajneri: TEUTA pretendentja kryesore për titullin, ja sekreti ynë

Teuta luan nesër në 19:00 me Bylisin në shtëpi. Sfida e javës së 32-të në Superligë është komentuar edhe nga trajneri Edi Martini. Shkodrani i stolit të Teutës sheh të tijtë në garë për titullin kampion, teksa durrsakët janë...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Java e 20-të, Vllaznia luan ‘derbin’ me AAS, ‘Juban Danja’ pret...

Kampionati i femrave po i afrohet fundit edhe për këtë sezon futbollistik, me javën e 20-të që luhet e ndarë në tre ditë. Sfida hapëse...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR