Vllaznia U17 e nis kampionatin me humbje. Shkëndija me 10 futbollistë e mund 3-1

0
Vllaznia U17 e ka nisur me humbje kampionatin. Ne ndeshjen e javes se pare te tij, ajo eshte mundur me rezultatin 1-3 nga Shkendija e Tiranes, sfide kjo e luajtur ne kompleksin e ekipeve kombetare ne Kamez. Futbollistet shkodrane te...

RISIA/ “Djelmnia shkodrane’ dhe Laçi nisin bashkëpunim në rang Akademie. Qëllimi: Promovimi i lojtarëve...

0
Klubi i Futbollit "Djelmnia shkodrane" dhe ai i Laçit kane nenshkruar ditet e fundit nje marreveshje bashkepunimi ne nivel te Akademive. Si rrjedhoje, bashkepunimi tashme ka nisur dhe pritet te jape frutet e veta shume shpejt. Konkretisht behet fjale per...

Futbollisti i Vllaznisë Pepnikaj grumbullohet me kombëtaren U17 për miqësoret me Maltën

0
Kombëtarja shqiptare U-17 nis nesër grumbullimin në kuadër të dy ndeshjeve miqësore të muajit shtator ndaj Maltës. Trajneri i ekipit kuqezi të nën 17-vjeçarëve, Ardi Behari ka shpallur tashmë listën me emrat e 22 lojtarëve të ftuar për këto...

Hidhet shorti i kampionatit U21, Vllaznia e nis ndaj Partizanit

0
Mesditën e sotme eshte hedhur shorti për kalendarin e Kategorisë Superiore U21. Në ambientet e sallës së konferencave në “Shtëpinë e Futbollit”, specialisti i Departamentit të Garave në FSHF, Eraldi Shera, tërhoqi goglat që përcaktuan rrugëtimin e 12 skuadrave...

VIDEO/ Sead Halilagiç flet për herë të parë si drejtori i Akademisë Vllaznia: Kam...

0
Drejtori i Akademisë Vllaznia Sead Halilagiç është prezantuar sot edhe përpara trajnerëve dhe stafit të saj dhe njëkohësisht ka dhënë edhe në prononcim për faqen zyrtare të klubit ku shpjegon arsyen e kësaj zgjedhje për të ardhur në Shkodër...

Miqësore mes ekipeve të Akademisë Vllaznia, 19 vjeçarët fitojnë ndaj ekipit U21

0
Pergatitjet per sezonin e ri kane hyre ne nje faze te rendesishme edhe per ekipet e Akademise Vllaznia. Dy prej tyre, pikerisht ai i 19 dhe 21 vjeçarve jane perballur diten e sotme me njeri- tjetrin ne nje miqesore...

Presidenti Xhaferi: Ja pse zgjodhëm Sead Halilagiç në krye të Akademisë Vllaznia

0
U përfol fillimisht për një italian, pastaj për një tjetër dhe në fund është një boshnjak që është përzgjedhur nga drejtuesit e klubit Vllaznia si drejtor i Akademisë së tyre. Bëhet fjalë për Sead Halilagiç i cili tashmë është...

LAJMI I FUNDIT/ Vllaznia prezanton drejtorin e ri të Akademisë së saj

0
Lajmi i publikuar mbremjen e djeshme per emerimin e drejtorit te ri te Akademise Vllaznia, pikerisht te boshnjakut Sead Halilagiç, e ka zyrtarizuar pak minuta me pare edhe vete klubi shkodran. Ish- drejtori i Akademise se Beshiktash eshte perzgjedhur per...

E FUNDIT/ Ish- drejtori i Akademisë së Beshiktashit shumë pranë emërimit në krye të...

0
Akademia Vllaznia shume shpejt do te behet me nje drejtor te ri. Ne fakt ai nuk do te jete italian siç u pat deklaruar pak kohe me pare, pikerisht per shkak te mosarritjes se akordit me ish- drejtorin e...

Barazim 2-2 në miqësoren me Vllaznia U21 dhe Tërbunit

0
Vllaznia U21 dhe Terbuni e kane mbyllur ne barazim miqesoren e sotme te luajtur me njeri- tjetrin ne fushen sportive "Reshit Rusi", ku ne fund te 90 minutave eshte fiksuar rezultati 2-2. Kane qene pukjanet ata qe kane shenuar dy...