E TRISHTË/ Ishte pjesë e të rinjve të Apolonisë, humb jetën 19-vjeçari pas një...

0
Ky është 19-vjeçari Grei Bihuci që humbi jetën ditën e sotme (11 mars) në Fier pasi u godit me thikë nga një 18-vjeçar. Grei Bihuci humbi jetën gjatë transportit për në spital pasi nuk arriti që t’i mbijetojë plagëve të...

VIDEO/ Kevin Dodaj: Dy golat që shënova ndaj Teutës shkojnë për nënën time. Është...

0
Sulmuesi 18 vjeçar Kevin Dodaj eshte shfaqur edhe njehere protagonist me ekipin Vllaznia U19. Keshtu ka ndodhur ne ndeshjen e djeshme ndaj Teutes (te fituar 3-0), kur ai shenoi dy prej golave te ketij suksesi. Ne nje prononcim te dhene...

VIDEO/ Aris Ara: Golin e sotëm ia dedikoj një njeriu të veçantë

0
Vllaznia U19 ka marre nje fitore me vlera diten e sotme ndaj Teutes me rezultatin 3-0 dhe vazhdon te kryesoje renditjen e kampionatit duke qene pretendente kryesore per fitimin e titullit kampion. Nje nga lojtaret e spikatur te kesaj...

VIDEO/ Dy golat e Dodajt dhe ai i Arës, i japin fitoren Vllaznia U19...

0
Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat dhe si rrjedhoje vazhdon te kryesoje renditjen edhe pas javes se 17-te te tij. Pasditen e sotme, kuqeblute kane luajtur ne "Reshit Rusi" ndaj Teutes, duke fituar me rezultatin e paster...

Rei Shpuza, portieri i së ardhmes, 14 vjeçari vazhdon traditën familjare

0
Ekipi i Akademisë së Futbollit Vllaznia po bën një paraqitje shumë të mirë në kampionatin kombëtar të moshave. Një meritë në fitoren e javës së fundit ndaj Labërisë 3-0, ka edhe portjeri Rei Shpuza, i cili e mbajti të...

Futbollisti i Vllaznisë Amer Kthupi grumbullohet me kombëtaren U16

0
Federata Shqiptare e Futbollit është gati për organizimin e turneut të dytë europian për këtë vit. Bëhet fjalë për turneun e grupmoshës U-16 “UEFA Development” për djem që do të zhvillohet në vendin tonë në datat 2-7 mars dhe...

Vllaznia U21 fiton 4-2 me përmbysje ndaj Apolonisë. Shkëlqen Bruno Gomes me tripletën e...

0
Vllaznia U21 ka fituar me permbysje ndaj Apolonise ne ndeshjen e rradhes per kampionat te luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". Fieraket e kane mbyllur pjesen e pare ne avantazh 2-0, por ne te dyten kuqeblute...

Valdano Nimani mposht Andi Lilën, e mbyll fazën e parë në vendin e tretë...

0
Nga Maringlen ZHIVANI Valdano Nimani është një nga trajnerët më seriozë dhe më të mirë në zonën e Shkodrës. Një gjë të tillë e tregojnë edhe shifrat dhe puna e tij që ai ka bërë deri më tani me Akademi...

VIDEO/ Shënoi golin e fitores ndaj Partizanit, Klajti Halili: Detyra ime t’i shërbej Vllaznisë

0
Ne ndeshjen e se shtunes ndaj Partizanit ai shenoi golin e vetem te ndeshjes, i cili i dha fitoren 1-0 Vllaznia U19, qe me kete trepikesh u shkeput edhe me shume ne krye te tabeles se renditjes. Klajti Halili beri...

Mjafton goli i Klajti Halilit, Vllaznia U19 mund Partizanin dhe shkëputet në krye të...

0
Nje gol i sulmuesit Klajti Halili i ka mjaftuar Vllaznia U19 per te mundur rivalen e saj kryesore- Partizanin ne shifrat 1-0, ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive "Reshit Rusi". 18 vjeçari Halili pikerisht ne minuten...