Vllaznia U21 humbet 1-3 ndaj Tiranës, trajneri Borshi: Fatin e ndeshjes e vendosi…arbitri

0
Pas tre fitoresh rradhazi ne kampionat, Vllaznia U21 eshte ndalur pasditen e sotme ne ndeshjen e rradhes, ate te luajtur ne fushen sportive "Skender Halili" te kryeqytetit, teksa ka humbur me rezultatin 1-3 ndaj Tiranes. Por me shume sesa disfata...

Ekipet e ‘Atletik Klub Shkodra’ fitojnë 3 nga 4 kupa e turneut ‘Autochthonous 2023’

0
Per tre dite me rradhe ne Shkoder eshte zhvilluar edicioni i gjashte i Turneut “Autochthonous 2023, organizuar nga "Shkodra Sport Event" ne bashkepunim me Shoqatën Rajonale të Futbollit Shkodër. Nje turne ne te cilin kane marre pjese shume ekipe...

U19/ Golashënuesi më i mirë i kampionatit, një shkodran që luan me Partizanin

0
Nga Endri ÇINARI Kampionati U19 i futbollit në vendin tonë po zhvillohet goxha rivalizues këtë sezon. Disa skuadra si: Partizani, Vllaznia, Bylis apo edhe Laçi kanë pretendime për fitimin e kampionatit. Dhe deri në këto momente gara është thuajse e...

Mjafton goli i Roel Bletajt, Atletik U14 fiton 1-0 në transfertë ndaj Lushnjës

0
Atletik U14 ka marre nje fitore me shume vlere ne ndeshjen e sotme ndaj Lushnjes, e vlefshme per javen e katert te kampionatit te kategorise se pare te kesaj grupmoshe. Goli i Roel Bletaj shenuar qe ne minuten e 5-te...

Vendosin golat e Hajdarit dhe Zaganjorit, Vllaznia U19 fiton 2-1 ndaj Dinamos

0
Vllaznia U19 eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat teksa mesditen e sotme ka mundur me rezultatin 2-1 ekipin e Dinamo City, ne ndeshjen e luajtur ne fushen sportive "Reshit Rusi". Fillimisht ka qene mbrojtesi Xhoel Hajdari ai qe ka kaluar...

VIDEO/ Ergi Borshi: Tre fitore rradhazi të Vllaznia U21? Rezultate të pritshme falë punës...

0
Pas 4 barazimesh dhe 1 humbje ne javet e para, ditet e mira duket kane ardhur per Vllaznia U21. Diten e sotme ajo ka fituar edhe ndaj Vores me rezultatin 2-1 duke siguruar ne kete menyre edhe fitoren e...

Dygolëshi i Mirsad Zahit i jep fitoren e tretë rradhazi Vllaznisë U21

0
Vllaznia U21 merr edhe fitoren e trete rradhazi. Problemet qe kishte me arritjen e suksesit ne javet e para te kampionatit, tashme duket se jane lene pas nga skuadra e drejtuar nga trajneri Ergi Borshi. Mesditen e sotme ajo ka...

‘Atletik’ U13 ekipi me statistikat e veçanta: 3 ndeshje- 3 fitore dhe golaverazhi 27:0

0
Ne futbollin e moshave ne Zonen e Shkodres ka disa Akademi ku punohet vertete mire me elementin e ri dhe njera prej tyre eshte "Atletik Klub Shkodra". Edhe sivjet gjerat duken ne rrugen e duhur teksa perpos ekipeve U14...

VIDEO/ Vllaznia U16 fiton 5-0 ndaj Elbasanit. Flavio Fusha shënon një supergol

0
Vllaznia U16 ka fituar me rezultatin e thellë 5-0 në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur ditën e sotme ndaj AF Elbasani në fushën sportive "Reshit Rusi". Ka qenë një ndeshje e dominuar nga fillimi e deri...

SOLIDARIZIM/ Një minutë heshtje dhe lutje për Raphael Dwamenën nga fëmijët e vegjël në...

0
Prej kater ditesh tema kryesore e diskutimeve ne opinionin sportiv shqiptar sigurisht qe ka qene lajmi i ndarjes nga jeta pikerisht ne fushen e lojes te futbollistit te Egnatias Raphael Dwamena. Me kete dhimbje te madhe jane solidarizuar te gjithe...