Vendi i tretë në baterinë B për Erkand Qerimajn, peshëngritësi shkodran shkëlqen në kampionatin...

0
Erkand Qerimaj po garon në kampionatin Europian të Peshëngritjes që po zhvillohet në Yerevan të Armenisë. Peshëngritësi shkodran ishte i pari shqiptar që u ngjit në pedanë duke konkuruar në Baterinë B për peshën 73 kilogramë. Qerimaj e nisi garën...

Peshëngritësi shkodran Erkand Qerimaj gati për konkurrim nesër në Europianin e Armenisë

0
Peshëngritja shqiptare tashmë është gati për evenimentin më të rëndësishëm kontinental. Kështu bëhet fjalë për kampionatin europian të të rriturve, i cili zhvillohet në Jerevan të Armenisë. Në këtë aktivitet do të konkurrojë edhe një peshëngritës shkodran dhe fjala është...

Gradat për sportistët elitarë, reagon Daniel Godelli: Shteti im më harroi. ‘Kufomat’ më thonë...

0
Ditën e sotme u mbaj edhe ceremonia e gradimit të sportistëve elitarë me gradën colonel. Kryeministri Edi Rama e cilësoi si një ditë të veçantë këtë të sotmen, pasi shumë sportistë si atletë, peshëngritës, xhudistë e të tjerë morën...

Erkand Qerimaj dhe 6 sportistë të tjerë marrin gradën ‘Kolonel’

0
Nga sot sportistët elitarë shqiptarë, të shpallur kampionë në kompeticione ndërkombëtare Luiza Gega, Briken Calja, Erkand Qerimaj, Alban Beqiri si dhe tre kampionet nga Kosova, Majlinda Kelmendi, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova do të mbajnë gradën honorifike “Kolonel” në...

Erkand Qerimaj: Çfarë kuptimi do kishte ‘Big Brother’ pa Luizin? Ai përfaqëson batutën dhe...

0
Peshëngritësi Erkand Qerimaj i ftuar në emisionin “Vila 24” me moderatoren Brunilda Lahe nuk ka ngurruar të shprehet për News24 nëse Luiz Ejlli po e përfaqëson si duhet Shkodrën duke zbuluar se edhe ai vetë ka marrë një ofertë...

Enkileda Carja medalje bronzi në Botërorin e peshëngritjes për të rinj

0
Peshëngritësja e re shqiptare Enkileda Carja ka siguruar sot në mbrëmje medaljen e bronzit në Botërorin për të rinj në peshëngritje, event që po zhvillohet në qytetin e Durrësit. Ajo u rendit e treta në peshën 59kg, duke i...

VIDEO/ Sajmir Lagja: Synimet e mia janë të sjell në Shkodër medalje europiane

0
Eshte vetem 18 vjeç dhe sigurisht qe ka shume rruge perpara. Sajmir Lagja e ka nisur mbare dhe vitin qe shkoi u rendit i 10-ti ne Bote ne peshen e tij ne Kampionatin Boteror U20 ne garat qe u...

ALMANAK/ Sot është ditëlindja e ‘Mjeshtrit të Europës’ në peshëngritje Genc Barkiçi

0
Ai vetë nuk është në gjendje të bëjë një bilanc të sukseseve të tij. Madje sa herë që të rrish me të, ai do të kujtojë diçka që nuk e ka thënë në bisedën e mëparshme. E kemi fjalën...

PERSONAZHI I VITIT/ Sajmir Lagja: Ishte diçka emocionuese marrja e çmimit nga ‘Shkodra Sport’

0
Peshëngritësi shkodran Sajmir Lagja konsiderohet e ardhmja e këtij sporti jo vetëm në Shkodër, por edhe në Shqipëri. Një gjë e tillë është deklaruar mbrëmë edhe nga Mjeshtri i Madh i Peshëngritjes, Asim Belinova, në ceremoninë e organizuar nga...

Erkand Qerimaj me covid, humb Kampionatin Botëror

0
Prej disa ditësh në Kolumbi ka nisur Kampionati Botëror i Peshëngritjes, që është edhe kompeticioni më madhor i këtij sporti për vitin 2022. Në këtë event, Shqipëria do të përfaqësohej me dy sportistë, Briken Caljen dhe Erkand Qerimajn, por në...