Erkand Qerimaj: Qeveria nuk po i punëson kampionët. Ndihemi keq kur shohim sportistë që...

0
Prej dy dekadash, Erkand Qerimaj është një emër që i ka dhënë dhe po i jep Shqipërisë rezultate dhe medalje të rëndësishme në evenimentet madhore të peshëngritjes ndërkombëtare. Shkodrani, i cili një muaj më parë ka mbushur 34 vjeç,...

Pirro Dhima: Disa njerëz në Shqipëri më trajtojnë si tradhëtar

0
Pirro Dhima u është kundërpërgjigjur publikisht akuzave të ngritura nga presidenti i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes, Elez Gjoza. Ky i fundit kishte akuzuar se vëllai i Pirro Dhimës, Odise Dhima, ishte një person i cili mund të kishte gisht...

Kreshnik Leka medalje ari në Kampionatin Europian të veteranëve, shkodrani Severin Lushi renditet i...

0
Vazhdojnë sukseset në sport për Shqipërinë në aktivitetet ndërkombëtare. Së fundmi ka ardhur një tjetër medalje ari, këtë herë në sportin e peshëngritjes, pikerisht ne garat e veteraneve. Keshtu Kreshnik Leka është shpallur kampion Europe, në Kampionatin Europian Masters të...

Skandali i dopingut, presidenti me ‘duar të pastra’ i shtangës s’merr përgjegjësi, akuzohet vëllai...

0
Sportistja Evangjeli Veli, kampione në peshën e saj në Kampionatin Europian që u zhvillua në Tiranë dy muaj më parë, ka rezultuar pozitive në testin antidoping dhe Federata Shqiptare e Peshëngritjes e ka pezulluar atë. Bashkë me atë është...

Erkand Qerimaj merr një tjetër titull të lartë nga Presidenti i Republikës

0
Sukseset ne karrieren 20 vjeçare, kane marre nje tjeter nderim per peshengritesin e njohur shkodran Erkand Qerimaj. Pas dy dekadash karrierë fantastike si askush tjeter, me shumë tituj e medalje brenda e jashtë vendit, Erkand Qerimaj merr edhe një...

Ku shkuan paratë e Briken Caljes?

0
Prej ditësh, skandali ka përfshirë Federatën e Peshëngritjes, pasi shpërblimet e dhëna nga Ministria e Sportit nuk dihet ku kanë përfunduar. Reagimi i Briken Caljes në faqen e tij është i qartë që, paratë nuk kanë kaluar në llogarinë...

Skandali/ Calja s’është paguar për titujt botërorë, qeveria sorollat medalistin e shtangës

0
Briken Calja ka tërhequr vëmendje të madhe me anë të një publikimi të bërë në rrjetet sociale ditën e sotme. Kampioni i madh i peshëngritjes shqiptare ka postuar një mesazh “të koduar” në profilin e tij, ku lë të...

Erkand Qerimaj: I lumtur që ngrita flamurin shqiptar edhe në Lojërat Mesdhetare

0
Shqipëria i ka mbyllur Lojërat Mesdhetare në Oran me katër medalje. Dhe medalja e katërt ka ardhur nga shpatullat e Erkand Qerimajt, i cili të shtunën në peshën 73 kilogram ishte i argjendtë në stilin e shkëputjes. Edhe tre...

Vjen medalja e katërt për Shqipërinë, shkodrani Erkand Qerimaj fiton argjend në shkëputje

0
Shqipëria ka fituar një tjetër medalje në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Suksesi këtë herë vjen nga peshëngritja, me Erkand Qerimajn që ka marrë medaljen e argjendit në stilin e shkëputjes në peshat 73 kg, në një garë që nuk...

ABSURDITETI/ Gjykata e Tiranës nuk rregjistron shoqatën e peshëngritjes ‘Vllaznia’

0
Peshëngritja shkodrane po has shumë vështirësi në rregjistrimin e shoqatës me emrin “Vllaznia”. Bazuar në kërkesat dhe vendimin e Ministrisë së Sporteve, që të gjitha sportet në klubet e ndryshme të Bashkive, duhet të shndërrohen në shoqata, edhe sporti...