Sot në 11.00 finalet e Memorialit Ndërkombëtar ‘Vllaznia 2022’

Turneu ndërkombëtar i boksit, “Memorial Vllaznia 2022”, i cili ka startuar pasditën e djeshme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” të qytetit të Shkodrës, do të vijojë sërish ditën e sotme me ndeshjet finale, të cilat përcaktojnë edhe fituesit,...

Mbyllet dita e parë e Memorialit, Kajoshi e Rajku sigurojnë finalet

Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së parë gjysmëfinale të memorialit “Vllaznia Boks” të zhvilluara në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Kështu, përfaqësuesja e Shqipërisë zhvilloi gjashtë ndeshje, ndër të cilat mori dy fitore dhe katër humbje. Pesha 57 kg me...

‘Kam dëshirë të ndeshem me më të mëdhenjtë në botë’, Florian Marku: Ja se...

Florian Marku ishte i ftuar në emisionin “Sport News” me gazetaren Enxhi Biba. Boksieri shqiptar foli për jetën e tij dhe për sfidat që e presin në të ardhmen, ku tregon dhe për ëndrrën që ka në këtë sport. E...

Sot nis Memoriali i boksit, spikat sfida e Arjon Kajoshit me bullgarin Nikolov

Pasditën e sotme në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” do të nisin ndeshjet e edicionit të rradhës të memorialit ndërkombëtar të boksit “Vllaznia 2022”, i cili do të zgjasë dy ditë. Ditën e sotme, do të zhvillohen ndeshjet e ditës...

Shkodra gati të mirëpresë boksierët pjesmarrës në Memorialin ‘ Vllaznia 2022’

Kosova, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia, Shqipëria dhe shtete të tjera të rajonit do të jenë pjesëmarrës në turneun e 18-të “Memorial Vllaznia 2022”, që do të zhvillohet për dy ditë me rradhë, ditën e nesërme dhe të shtunën...

Boks/ Shkodra gati për Memorialin Ndërkombëtar ‘Vllaznia 2022’

Këtë javë në Shkodër, konkretisht të premten dhe të shtunën, do të zhvillohet edicioni i rradhës i memorialit ndërkombëtar të boksit “Vllaznia 2022”. Tashmë, ekipi i Kombëtares së Shqipërisë, i drejtuar nga trajneri Zef Gjoni, është në përgatitjet e...

Lazarin Vila: Edicioni i sivjetëm i Memorialit të boksit do dhurojë sfida shumë interesante

Në pallatin e sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër, këtë javë do të organizohet edicioni i 18-të me rradhë i turneut ndërkombëtar të boksit “Vllaznia Boks”. Ky turne tradicional që organizohet nga Bashkia e Shkodrës, bën bashkë disa shtete në...

Dëshira e Florian Markut po plotësohet, kampioni i botës do të zbarkojë në ‘Air...

Florian Marku arriti të merrte një tjetër fitore, të parën në 2022. Boksieri shqiptar ia doli që të hidhte me “KNOCK-OUT” Jenkins në raundin e katërt. Menjëherë pas përfundimit të kësaj përballje, Marku është shprehur: “Më jepni Amir Khan, do...

Florian Marku ngjitet 25 vende në renditjen e përgjithshme pas fitores së mbrëmshme

Florian Marku siguroi fitoren e tij të 11 në ringun profesionist ku nuk njeh humbje, duke mbrojtur brezin e IBF që e fitoi disa muaj më parë. Boksieri shqiptar arriti triumfin e tij pas një ndeshje shumë të zjarrtë...

Florian Marku e nis në shqip intervistën në TV britanik: Faleminderit të gjithë shqiptarëve...

Florian Marku mbledh tifozë si pakkush tjetër në arenat e boksit në Angli dhe mbështetja e jashtëzakonshme e shqiptarëve e ka shtyrë boksierin në rrugëtimin e tij në ringut profesionist ku ai është bërë një emër i njohur në...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Futbollistet e Vllaznisë dje festuan titullin e 9-të, por… u munguan...

Futbollistet e Vllaznise festuan diten e djeshme titullin kampion te 9-te rradhazi ne kampionatin e femrave. Ato e priten me entuziasem sfiden e fundit...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR