KONTAKT

Për informacione, reklama, lajme, analiza, opinione dhe ç’do gjë tjetër qe ka të beje me sportin dhe sportistet shkodrane mund të na shkruani në adresën tonë.
 
Gjergj Kola
E-Mail: info@shkodrasport.com

Rrëfehet Silvinjo: S’kam nevojë për përkthyes, janë fanatikë futbolli

0
Shqipëria zë vetëm vendin e 68-të në ren ditjen e FIFA-s, por vë bast për Silvinjon dhe stafin e tij teknik “multikulturor”, siç thotë ai vetë në një intervistë për “Ge.globe”, për të fituar një vend në “Euro 2024”,...

Riza: Nuk e kuptoj pse një ekip si Arabia do të rrijë i fshehur...

0
Shqipëria do të ndeshjet në një miqëore me Arabinë Saudite më 26 tetor. Federata Arabe e Futbollit ka vendosur që kjo përballje të jetë “top secret”, teksa nuk ka lejuar transmetimin e saj. Arsyeja? Kombëtarja arabe po përgatitet për...

Dabulla: Tirana ishte mediokre në Europë, ku u lodhën ata? Erzeni u ndërtua dy...

0
Rezart Dabulla është treguar “i pamëshirshëm” me ish-ekipin e tij, Tiranën. Ish-futbollisti ka kritikuar bardheblutë në emisionin “Ora Sport” të transmetuar në “Ora TV”. Dabulla sheh si problem faktin se kampionët në fuqi janë të varur nga Xhixha, ndërsa...

De Biazi te Shqipëria? Federata e Azerbajxhanit merr vendimin zyrtar për trajnerin italian

0
Pas dështimeve të Edi rejës në dy sfidat e fundit me Kombëtaren, një nga emrat që u përfol për ta zëvendësuar ishte dhe ai i Xhiani De Biazit, për një rikthim në stolin kuqezi. Duket se ai e ka marrë...

‘Vllazni, krejt Shqipnia asht me ty’, fantastike vajzat shkodrane

0
Nëse do të shohësh futboll bio, mos u mendo dy herë. Merr makinën dhe shko në Shkodër, aty “ku t’tana bahen”, futesh në një botë tjetër krejt dimensionalisht. Dje, kuqeblutë u përfaqësuan në arenën ndërkombëtare nga vajzat kuqeblu. Vllaznia barazoi...

Vjen momenti i Asllanit, Inzaghi e projekton titullar ndaj Cremoneses

0
Mesfushori i kombëtares shqiptare, Kristjan Asllani mund të luajë titullar për herë të parë me Interin në Serie A. Sipas “Sport Mediaset”, humbja me Lazion dhe kalendari i ngjeshur kanë detyruar trajnerin Simone Inzaghi të bëjë disa ndryshime në formacionin...

Reali ‘blindon’ skuadrën, Perez bën gati rinovimin me ‘njeriun e minutave të fundit’

0
Reali i Madridit pritet të mbyllë çështjen e rinovimit edhe me një tjetër lojtar të rëndësishëm në skuadër. Bëhet fjalë për sulmuesin e kombëtares braziliane, Rodrigo. Sulmuesi 21- vjeçar ka një kontratë me klubin e bardhë deri në vitin 2025, por...

Botërori, FSHF 3 milionë euro premio Kombëtares

0
Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon pikëve, duke mposhtur Andorrën dhe San Marinon, mirëpo ka qenë larg me lojën dhe atë që është...

“Ky është Grizmani që duam”, Ronald Kuman: Nuk dija gjë për atë që bëri...

0
Ronald Kuman është shumë i kënaqur me mënyrën si luajti Barcelona dhe thotë se duhet të vazhdojë kështu deri në fundin e vitit. NDESHJA – “Të fitosh është e rëndësishme dhe na duhej patjetër. Tani kemi 6 fitore deri në...

Lika: Fitorja ndaj Korabit me shumë vlera. Vazhdojmë përpara

0
Fitorja e djeshme ne Peshkopi ndaj Korabit ka kenaqur te gjithe ne kampin shkodran. Padyshim qe mes tyre eshte edhe trajneri Hasan Lika i cili mendon se ka qene nje trepikesh me shume vlere ky i arritur ndaj dibraneve. "ishte nje...