Ish- portieri i Vllaznisë Ahmet Meta sot ka ditëlindjen

Dita e sotme eshte e veçante per ish-portierin e Vllaznise Ahmet Meta. Ai feston 73 vjetorin e lindjes se tij dhe me kete rast gazeta "Shkodra Sport" i uron atij edhe 100 vite te tjera te lumtura! Ai ka lindur...

VIDEO/ Arben Mlloja: U rrita me emrin Vllazni dhe do ta mbyll jetën time...

Ka dalë shumë herë kampion i vendit si në garën e kërcimit së gjati ashtu edhe në shumëgarësh. Ka thyer rekorde kombëtare, ka fituar medalje në Spartiada e si rrjedhojë ndjehet i plotësuar në të gjitha arritjet e tij. Arben...

IN MEMORIAM/ Kujtim Dani, intelektuali dhe volejbollisti shkodran që njohu vetëm respekt dhe...

Nje lajm shume trishtues zyri faqet e internetit ku behej fjale per ndarjen nga jeta diten e djeshme te intelektualit dhe VOLEJBOLISTIT te Vllaznise Kujtim Dani ne moshen 75 vjeçare. Eshte nje emer i njohur ne qytetin e Shkodres jo...

IN MEMORIAM/ Ndahet nga jeta ish- gjimnasti Petrit Turri

Gjimnastika shkodrane i ka dhene diten e djeshme lamtumiren njerit prej pjestareve te shquar te saj, Petrit Turrit. Ai eshte ndare nga jeta ne moshen 57 vjeçare duke lene pas nje hidherim te madh jo vetem te familja e...

VIDEO/ Bajram Agovi: Vllaznia për mua është diçka e shenjtë

Mundja në Shkodër ka qenë gjithnjë në nivele të larta dhe kohë më parë u bënë edhe disa vlerësime për më të mirët e mundjes, si atë të lirë, por edhe atë klasike. Tek kjo e fundit, "trajner i...

Sot ditëlindja e një kampioni të madh të Vllaznisë

Konsiderohet si një nga mbrojtësit më të mirë të Vllaznisë së viteve '90. Rrjedhimisht edhe të kampionatit shqiptar. E kemi fjalën për Alban Nogën, i cili sot ka ditëlindjen. Feston 52 vjetorin e lindjes dhe me këtë rast, gazeta...

Gëzuar përvjetorin e lindjes legjenda e golit- Vioresin Sinani!

Kur flasim per futboll dhe per gola, natyrisht qe nuk ka sesi te mos na shkoje menjehere mendja tek nje emer: Vioresin Sinani, golashenuesi me i mire ne gjithe historine e kampionateve shqiptare. Autori i 208 golave, vetem ne kampionatin...

VIDEO/ Angjelina Gurakuqi: Emri i Vllaznisë ka qenë gjithçka për mua, ka qenë nder...

Nëse flasim për atletikën shkodrane të femrave, sukseset e saj të padiskutueshme në vitet '60-'70, kurrsesi nuk mund të anashkalosh një emër të njohur të atyre viteve, atë të kampiones dhe rekordmenes Angjelina Gurakuqi. Ndonëse karriera e saj u ndërpre...

Sot 82 vjetori i legjendës së basketbollit, Renato Radoja

Kur flasim për basketbollin shkodran dhe atë shqiptar, kurrsesi nuk mund të anashkalosh një emër, atë të Renato Radojës, legjendës së tij këtij. Për personazhin e këtij shkrimi sot është një ditë e veçantë sepse ai feston 82 vjetorin e...

E HIDHUR/ Ndahet nga jeta ish- sulmuesi i shquar i Vllaznisë

Mëngjesin e sotëm jemi zgjuar me një lajm aspak të mirë. Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare ish- futbollisti i Vllaznisë Nikoll Gjergji. Ai kishte kohë që vuante nga një sëmundje e rëndë dhe nuk ka mundur...

FUTBOLLI I FEMRAVE

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR