Ndryshon axhenda e javës së 7-të të Superiores, shtyhet 24 orë njëra prej ndeshjeve...

0
Ka ndryshuar axhenda e sfidës mes Tiranës dhe Laçit, takim i vlefshëm për javën e për javën e 7-të të Superiores. Ky duel ishte programuar të zhvillohet ditën e hënë në orën 14:00. Por tashmë bardheblutë dhe kurbinasit do të...

Besëlidhja e Dritan Smajlit gjen fitoren e parë në kampionat, fiton 4-1 me Albanët

Beselidhja rregjistron fitoren e pare ne kampionat. Pasditen e sotme skuadra e drejtuar nga trajneri Dritan Smajli ka fituar me rezultatin 4-1 ndaj ekipit Albanet ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e qytetit te Lezhes. Ka qene Pergjoni qe ka...

Tërbuni i Altin Xhahysës ‘tregon dhëmbët’, fiton 5-0 ndaj Shënkollit

Pas barazimit javen e kaluar ne Gramsh, Terbuni gjen fitoren e pare ne kampionat. Madje e ka arritur me rezultat te thelle duke mundur me rezultatin e thelle 5-0 ekipin e Shenkollit ne ndeshjen e luajtur pasditen e sotme...

Mungojnë tre mbrojtësit e majtë, trajneri Memelli ka gati një plan për Dinamon

0
Vllaznia ka shumë mungesa në përballjen e së hënës ndaj Dinamos. Por ajo që duket se e shqetëson më shumë është pikërisht krahu i majtë i mbrojtjes. Momentalisht të gjithë lojtarët që luajnë në këtë krah janë të dëmtuar. Një...

Vllaznia U19 ‘shpartallon’ Internacionalin, e mund 7-0 në ‘Reshit Rusi’

0
“Çmendet” Vllaznia U19. Pas fitores dramatike te javes se kaluar ne shifrat 5-4 ndaj Bylisit, sot ka arritur te fitoje me nje rezultat shume te thelle 7-0 ndaj Internacional. Ndeshja eshte luajtur pasditen e sotme ne fushen sportive “Reshit Rusi”...

Vendos goli i Aldo Medha, Vllaznia U17 fiton 1-0 ndaj Akademisê sê Futbollit

0
Nje gol i futbollistit Aldo Medha i ka mjaftuar ekipit Vllaznia U17 per te fituar ndaj Akademise se Futbollit me rezultatin 1-0 ne takimin e vlefshem per javen e dyte te kampionatit te kesaj grupmoshe. Ndeshja eshte luajtur paraditen...

Risia në futbollin shqiptar/ Një femër emërohet zëvendëstrajnere e skuadrës së kategorisë së dytë

Befasojnë në Peqin. Shkumbini thyen çdo lloj “tabuje” dhe merr një femër si zv.trajnere. Jemi mësuar që t’i shohim vajzat rëndom në gjykimin e ndeshjeve të meshkujve, por kurrë në stafin e një ekipi dhe sidomos profesionist. Për të thyer...

Nis kampionati i femrave, Vllaznia përballë Partizanin për startin drejt titullit të 11-të

0
Edicioni i ri i kampionatit ‘Abissnet Superiore’ 2023-2024 për vajza ngre zyrtarisht siparin këtë të shtunë. Kampionati i 15-të Kombëtar për vajza do të startojë me ndeshjen Kinostudio – Teuta, që do të luhet paraditen e nesërme, duke nisur...

ZYRTARE/ Mirel Josa emërohet në krye të skuadrës së Superligës

0
Laçi ndryshon timonier, me kurbinasit që kanë gjetur menjëherë pasuesin e Bejzades dhe bëhet fjalë për një rikthim të bujshëm në stolin e skuadrës “bardhezi”. Mirel Josa do të jetë trajneri i ri i Laçi-t, me 60-vjeçarin që rikthehet pas...

E papritur te Laçi! Skerdi Bejzade u jep lamtumirën kurbinasve pas një muaji

0
Një tjetër ndryshim në pankinat e Superiores. Skerdi Bejzade i ka dhënë sot lamtumirën klubit të Laçit, duke ndërprerë bashkëpunimin me kurbinasit pas vetëm pak javësh. Ish-sulmuesi i njohur firmosi me kurbinasit pikërisht më 29 gusht, duke marrë drejtimin e...