Marina Vjollca rikthehet pas 7 vitesh të drejtojë një emision sportiv

0
Prezantuesja e njohur me origjine nga Shkodra- Marina Vjollca do te rikthehet serish te drejtoje nje emision sportiv. Pas 7 vitesh mungese, ne kete menyre ajo do t'i rikthehet serish sportit, teksa hera e fundit qe ka prezantuar per...

Erjon Dragoj: Prisja një Lushnjë ndryshe, po bisedoj edhe për sezonin e ri

0
Futbollisti i njohur pogradecar, Erjon Dragoj, erdhi te Lushnja gjatë merkatos së janarit nga skuadra e Korabit. 24-vjeçari luan kudo në linjën e majtë, por do ta mbajë mend gjatë këtë gjysmë-sezoni për golin e shënuar ndaj Ilirisë në...

Qatip Osmani: Do ishte nder për mua nëse do drejtoja Tiranën, por deri tani...

0
Pas largimit te Erbim Fagut nga pankina e Tiranes, lajme te ndryshme e konsiderojne ish- trajnerin e Vllaznise Qatip Osmani si kandidatin kryesor per te marre drejtimin e bardhebluve. "Nuk kam asnjë kontakt me drejtuesit e Tiranës, do të kisha...

6 mijë bileta dy ditë para ndeshjes Partizani-Egnatia, ja detajet për tifozët

0
Partizani-Egnatia është finalja e këtij sezonin në Kategorinë Superiore dhe luhet të dielën më datë 26 maj në orën 19:00, në stadiumin “Air Albania”. “Panorama Sport” mëson edhe mbi interesin e kësaj finaleje nga ana e tifozëve. Deri dje pasdite...

‘Do të jetë ndeshje fizike’, kapiteni Malota: Finale e rrallë me Partizanin, shpresoj që...

0
Kapiteni i Egnatias, Renato Malota ishte krah trajnerit Edlir Tetova në konferencën e zakonshme për shtyp në prag të finales kundër Partizanit. A i trembeni sulmit të kuq, që ka lojtarë si Skuka, Bintsuka, Cara, Taipi dhe Mensah? Është e vërtetë...

Vjen largimi i parë nga Vllaznia

0
Nga Maringlen ZHIVANI Bruno Gomes është largimi i parë nga Vllaznia. Drejtuesit e skuadrës shkodrane kanë preferuar të mbyllin bashkëpunimin me këtë futbollist, duke mos rinovuar me të. Kontrata e futbollistit me klubin e Vllaznisë ka përfunduar dhe tashmë, ai...

Gvozdenoviç: Kemi president të zgjuar, na ndihmoi në momentet më të vështira dhe ja...

0
Ivan Gvozdenoviç u shfaq tepër i lumtur, për pozicionimin e Skënderbeut në vendin e tretë, pas triumfit 3-2 ndaj Vllaznisë në “finalen e vogël”. Në prononcimin e dhënë për mikrofonin e “MCN”, tekniku serb u shpreh: “Ishte kampionat...

Brdariç: Do ketë ndryshime në skuadër. Do ndërtojmë Vllazninë që ka objektiv titullin

0
Trajneri i Vllaznisë, Thomas Brdariç, ka deklaruar se vetëm detajet ndanë skuadën e tij nga finalja dhe lufta për titullin. Pas humbjes 3-2 ndaj Skënderbeut në finalen për vendin e tretë, ai theksoi se ekipi do të përmirësohej për...

Vllaznia e mbyll e katërta. Humbet në ‘finalen e vogël’ 2-3 ndaj Skënderbeut

0
Vllaznia e mbyll ne vend te katert kampionatin. Ajo nuk ka arritur dot te fitoje “finalen e vogel” ndaj Skenderbeut teksa eshte mundur me rezultatin 2-3. Ndeshja ka nisur ne menyren me te keqe per Vllaznine e cila eshte ndeshkuar...

Gvozdenoviç nuk kursen titullarët, Brdariç hedh në fushë të stolit/ Publikohen formacionet e Skënderbeu-Vllaznia

0
Ndeshja mes Skënderbeut dhe Vllaznisë sot në “Air Albania” mbyll rrugëtimin e këtyre dy skuadrave në sezonin aktual. Por “finalja e vogël” do të jetë një ndeshje plotësisht pa vlerë, pasi sfida që duhej të luhej për pjesëmarrjen e...