Liridon Latifi pavaresisht perpjekjeve per t’u rikthyer sa me shpejt ne fushen e lojes, duket se ende nuk eshte gati, pavaresisht se ka disa kohe qe po stervitet me grupin. Kjo u pa edhe ne ndeshjen e djeshme miqesore ndaj Kastriotit ku trajneri Josa aktivizoi plot 21 futbolliste, por sulmuesi nga Prishtina nuk luajti qofte edhe nje minute te vetme.

Kjo do te thote se ai ende nuk eshte gati dhe prandaj stafi teknik nuk e llogarit te gatshem te pakten edhe per disa ndeshje. Ky padyshim qe eshte nje lajm aspak i mire per Vllaznine e cila pret shume nga ky lojtar por qe kete sezon ka qene krejtesisht i pafat me demtimet e tij.

Ne Shkoder kuptohet qe e permendin shpesh rrogen qe merr te Vllaznia, por vete Latifi ne fakt nuk e ka justifikuar. Dhe jo per faj te tij. Nese ai do te kishte qene ne fushe ne ndeshjet e deritanishme, me siguri qe kuqeblute do te kishin patur sot disa pike me shume ne renditje.

Megjithate ajo qe ka kaluar tashme nuk kthehet me pas dhe syte jane serish te fokusuar nga sulmunesi anesor. Shpresat jane per nje rikthim sa me te shpejte, por me siguri qe duhet pritur edhe pak. Por kjo “pak” ende nuk eshte e qarte se sa kohe do te marre. Me shume te ngjare Latifi i ka humbur ndeshjet e janarit, por ndoshta edhe jo.

Rikthim sa me i shpejte i tij ne fushen e lojes pritet te jete nje ogur i mire per Vllaznine dhe rikthimin e saj tek rezultatet pozitive dhe padyshim edhe tek synimi per ta çuar deri ne fund synimet e saj per te qene ne mes ekipeve me te mira te kampionatit dhe te Kupes se Shqiperise./SHKODRA-SPORT.COM/