Analizë/ Vllaznia nuk duhet të ndihet në presion dhe të bëjë lojën e saj

Nga Andi GJURGJEJ Kam degjuar me shume interes deklaratat ne media te protagonisteve ne studiot sportive te ish kapitenit Gilman Lika, te Ardian Memes dhe Shkelqim Muces. Po i citoj si me poshte: Lika: Ndeshja me e dobet e sezonit per...

Analizë nga Ridvan Tula/ Ja çfarë duhet të bëjë Vllaznia për të dalë nga...

Analizë ng Ridvan TULA Për arsye të njohjeve që kam me shumë qytetarë shkodranë, për arsye të respektimit të etikës profesionale por edhe për të shmangë debatet me tendencë me disa "gjithologë në FB", jam mundu me kenë paksa inaktiv...

ANALIZË/ Pse fitorja me Apoloninë pati rëndësi të veçantë për Vllazninë

Vllaznia e nisi fazën e tretë me “detyrat e shtëpisë” të përfunduara me sukses. Pas dy barazimeve dhe një humbjeje në tri javët e fundit, shkodranët arritën të ktheheshin te fitorja ndaj Apolonisë në “Loro Boriçi”. Edhe pse ishte një...

Analizë nga Ridvan Tula/ Jena me fat që kena këtë Vllazni fantastike

E ndjej për detyrë të jap një mendim të shkurtër në shenjë respekti për Ju e këdo qoftë që e don me shpirt Vllazninë sepse e di që ju intereson edhe mendimi jem. Asht e vërtetë që Vllaznia jonë...

Trofetë, bojkoti dhe Vllaznia surprizuese: Kartolina e Superiores

Liga Profesioniste e Futbollit e kishte ruajtur edhe një tjetër kartolinë, pas urimit të para disa ditëve. Një bilanc i vitit, me ngritjen në piedestal të Vllaznisë kryesuese të kampionatit. Sfida me pandeminë nuk u la mënjanë, sikurse edhe...

Nga Adriatik Dosti/ Skaneri i Superligës për 2020, rikthimi i Vllaznisë i bën nder...

Nga Adriatik DOSTI Pasi nisi me dy muaj vonese per shkak te pelivanlliqeve te Dukes qe sajonte bojkote ne Minsk te Bjellorusise e kerkonte t'i vinte ne jete ne Tirane te Shqiperise, e me nje histori banale qe perfundoi si...

Analiza e Redi Jupit/ Vllaznisë nuk i mungon asgjë për të dalë sivjet kampion

Vllaznia është e përbërë nga lojtarë shqiptarë të cilët në sezonin e kaluar luanin ose me skuadrat e vendeve të fundit të Superligës, ose me skuadra që kanë rënë. Pra lojtarët vendas që ka brenda kjo skuadër, nuk kanë...

OPINION/ Rikthehet ‘klasikja’ e futbollit shqiptar, Tirana- Vllaznia

Nga Andi GJURGJEJ Te merkuren rikthehet te luhet "klasikja" e Shqiperise, Tirana - Vllaznia. E pres me shume interes se si do paraqitet Vllaznia ne kete ndeshje te fund vitit, ku deshira eshte e madhe per te marre fitoren e...

Analiza e javës së 11-të/ Vllaznia shkëputet, por e diela e Superligës i takoi...

Nëse ke këtë emër dhe këtë histori, padyshim që duhet ta mendosh. Fjala titull po bëhet gjithnjë e më e shpeshtë në Shkodër, ndërsa Vllaznia vazhdon marshimin e saj në Superligë. Fitorja 5-1 ndaj Skënderbeut në “Loro Boriçi”, jo...

Analiza e javës së 10-të/ Muça: Vllaznia vazhdon të bëjë mirë, është ekipi më...

Shkëlqim Muça, i përhershmi i emisionit “Rubrika Sportive” në RTSH ka bërë analizën e radhës, për gjithçka që ka ndodhur në javën e 10-të të Ligës Superiore. “E prisnim një kalendar të tillë, gjithçka ndodhi për...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në ‘Loro Boriçi’, gati për sfidën ndaj...

Kombëtarja shqiptare e vajzave vijon në mënyrë intensive përgatitjet për ndeshjen e parë kundër Hungarisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve për këtë kategori....

HISTORI