Igli Tare: Jam shokuar, gati që të ndihmoj vendin tim

Tërmeti i fuqishëm që goditi vendin tonë në orët e para të mëngjesit po ndiqet me shqetësim edhe nga drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare “Është një tragjedi që më ka shokuar mua dhe familjen time. Duket se bilanci i...

Tërmeti/ Mbështetje edhe nga futbolli për familjet në nevojë, “Tifozat Kuqezi” ofrojnë ndihmë

Shqipëria është goditur orët e para të mëngjesit të sotëm nga një tërmet i fortë, pasoja e të cilit kanë qenë tragjike. Shumë të plagosur por edhe viktima është bilanci i këtij tërmeti, duke shtuar këtu edhe dëmet e...

Fillon me vonesë ndeshja mes Partizanit dhe Laçit, arsyeja e çuditshme

Ka nisur me 15 minuta vonesë ndeshja e fundit e javës së 13 të Kategorisë Superiore mes Partizanit dhe Laçit, në stadiumin “Elbasan Arena” E gjithë vonesa ka ndodhur pasi ekipi organizator, në këtë rast është Partizani, nuk kishte marrë...

Barcelona përmbys Interin, fiton Liverpool e Chelsea

Janë mbyllur mbrëmjen e kësaj të mërkure ndeshjet e vlefshme për Champions League.   Supersfida e grupit F, ajo mes Barcelonës e Inter u mbyll me rezultatin 2 me 1.   Lautaro Martinez I kaloi zikaltrit në avantazh sapo filloi pjesa e parë....

‘Skuqet’ derbi, Partizani zbret në tokë Tiranën

Partizani mund Tiranën 2-1 në derbin e parë për këtë sezon dhe zbret bardheblutë në tokë, pas rezultateve të mira të fillim kampionatit. Një fitore e vështirë, por e merituar për skuadrën e kuqe, që pavarësisht vështirësive të fillimit...

Gjakoset derbi, tifozët e Tiranës dhe Partizanit përleshen para ndeshjes

Kur duhen edhe pak minuta nga nisja e derbit Tirana – Partizani, është shënuar incidenti i parë mes dy tifozerive. Tifozët e të dy skuadrave janë përleshur, pasi kanë arritur çajnë rrethimin e rojeve të sigurisë në “Selman Stërmasi”...

Para derbit, tifozët e dy skuadrave përleshen në fushë

Kur duhen edhe pak minuta nga nisja e derbit Tirana – Partizani, është shënuar incidenti i parë mes dy tifozë rivë.  Tifozët e të dy skuadrave janë përleshur, pasi kanë arritur çajnë rrethimin e rojeve të sigurisë në “Selman...

Historike! Shiten të gjitha biletat për derbin Tirana-Partizani

Në orën 19:00 do të zhvillohet derbi Tirana-Partizani në stadiumin Selman Stermasi. nteresi për këtë ndeshje është shumë i madh. Këtë e tregon edhe fakti që biletat janë shitur të gjitha, diçka që nuk ka ndodhur më parë në një...

“shpërthejnë” tifozët: Sa poshtë kemi rënë

Tifozët e Arsenalit kanë shprehur në rrjetet sociale të gjithë indinjatën e tyre pasi Granit Xhaka është zgjedhur si kapiten i ekipit londinez. Mesfushorit iu dha shiriti në mënyrë të përhershme ditën e premte pas një konsultimi të...

Ultimatumi i Demit për Lerdën: Nëse nuk fiton derbin, do ta shkarkoj

Derbi Tirana-Partizani është shansi i fundit për trajnerin e të kuqve, Franco Lerda që të mund të shpëtojë stolin. Forma e dobët e Partizanit, me 2 humbje, 1 barazim dhe 2 fitore ka bërë që klubi të marrë një...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Vajzat kuqezi pësojnë 7 gola, Norvegjia e papërmbajtshme

Norvegjia shumë e fortë për kombëtaren shqiptare të fermave. Përfaqësuesja nordike fitoi thellë 0-7 në “Air Albania” në takimin e vlefshëm për eliminatoret e...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR