Drejtori Rexha: Ndaj Valbonës na penalizoi gjykimi. VAR-i po bëhet i domosdoshëm edhe në...

Ne Koplik ende nuk u ka ikur merzia nga arbitrimi shume i dobet ne ndeshjen e fundit Valbona- Veleçiku qe u fitua 1-0 nga vendasit, fale nje 11-metershi te kthyer ne gol prej tyre, por vendimi per akordimin e...

‘Shpërthen’ Samuel Nikaj: Ka aleanca të mëdha kundër nesh, ndoshta largimi im mund të...

Pogradeci ngec kundër Shkumbinit dhe komplikon gjithçka për ngjitjen në Kategorinë e Parë. Dje në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” pati nga të gjitha. Ndeshja u ndoq nga rreth 2500 të pranishëm, teksa 70 tifozë kishin ardhur nga Peqini, të grupimit ultras...

E FUNDIT/ Agim Canaj emërohet trajner në krye të skuadrës që synon kategorinë e...

Rrahman Hallaçi ka dhene doreheqjen pas ndeshjes Iliria- Murlani qe u fitua nga skuadra e tij me rezultatin 3-1. Shkaku gjoja jane problemet personale te tij, por sigurisht qe ne kete mes duhet te kete patur diçka tjeter. Madje, nga...

VIDEO/ Skandal në ndeshjen Valbona- Veleçiku! Arbitri akordon 11-metërsh absurd kundër koplikasve

Veleçiku eshte mundur dje me rezultatin e ngushte 0-1 nga Valbona ne ndeshjen e luajtur ne stadiumin e qytetit te Tropojes. Fatin e ketij takimi e ka vendosur nje 11-metersh i çuditshem akorduar nga arbitri i takimit. Pamjet filmike qe...

Klubi i Murlanit ‘ngre zërin: U dhunuam në Fushë- Krujë dhe askush nuk reagoi!

Dhuna në futbollin shqiptar mesa duket nuk do të përfundojë asnjëherë. Sërish në sfidën e Kategorisë së Dytë ka “plasur” dhuna, teksa tifozët kanë “vërshuar” drejt fushës së lojës. Bëhet fjalë për ndeshjen mes Ilirisë dhe Murlanit, takim që ka...

Basania të shtunën një tjetër ‘miqësore luksi’. E fundit para startit të ndeshjeve të...

Basania e Fatjon Hasanajt do te zhvilloje edhe nje tjeter "miqesore luksi", e cila do te jete edhe e fundit per te ne prag te nisjes te fazes se dyte te kampionatit te kategorise se trete ku ajo merr...

U ndalua nga policia për goditje të lojtarit, por trajneri Novi merr pafajësinë dhe...

Një ngjarje vërtetë e rëndë u raportua javën e shkuar në Sarandë. Teksa luhej miqësorja Butrinti-Memaliaj, në pushim ndodhi një sherr. U tha fillimisht që trajneri Neritan Novi dhe përgatitësi atletik Dhiogjen Muço kishin dhunuar futbollistin Albi Selimaj. Lajmi bëri...

VIDEO/ Trajneri Duli: Sukset e Veleçikut do rikthehen vetëm kur të ndërtohet stadiumi i...

Veleçiku po behet gati te nise fazen e dyte te kampionatit, ne te cilen nuk do te kete pretendime serioze per ngjitjen nje kategori me lart sepse ekipi nuk eshte ndertuar per kete qellim. Duket se duhet te kalojne...

ÇUDIRA SHQIPTARE/ E bëri futbollistin për spital, arrestohet trajneri Neritan Novi

Është vënë në pranga trajneri i Butrintit Neritan Novi. Trajneri i sarandiotëve akuzohet se ka dhunuar lojtarin e ekipit të tij Albi Selimaj gjatë ndeshjes së djeshme të luajtur mes Butrintit dhe Memaliajt. Lojtari 22-vjeçar më pas është transportuar...

Skandali në Sarandë, reagon trajneri Novi: Unë jam viktima, mua më goditën

Neritan Novi mohon kategorikisht të ketë goditur lojtarin që ai e ka pjesë të skuadrës, Albi Selimaj. Trajneri gjirokastrit i Butrintit ka treguar dje për “Panorama Sport” të gjithë zanafillën e sherrit, që nga ndërhyrjet për një sulmues nga...