NTERVISTA: Haris Lika mes emocionesh: Ishte një fitore e bukur, Veleçiku do jetë pretendent

Kategoria e Dytë e futbollit në vendin tonë ka ngritur siparin ditën e sotme. Një nga ekipet që ka zhvilluar ndeshje sot ka qenë edhe Veleçiku, tashmë i drejtuar nga trajneri Haris Lika. Koplikasit kanë arritur një fitore me...

Ada e nis me disfatë të thellë. Mundet 0-4 nga Elbasani

Problemet e shumta qe po kalon se fundi Ada, jane reflektuar edhe ne rezultatin e ndeshjes se javes te pare te kampionatit. Velipojaket jane mundur ne fushen e tyre me rezultatin e thelle 4-0 nga Elbasani. Ky i fundit kuptohet...

KF Murlani debuton me fitore. Mund 3-1 Internacionalin në transfertë

Me fitore e ka nisur kampionatin edhe KF Murlani. Ai madje ka fituar ne transferte teksa ka luajtur ne Peze- Helmes ndaj Internacionalit te cilin e ka mundur me rezultatin 3-1. Ndonese debutues ne kete kategori, ky ekip ka...

Veleçiku e nis me fitore kampionatin. Arsen Hajdari debuton me dygolësh

Veleçiku e ka nisur me fitore kampionatin e ri. Ai ka fituar me rezultatin 3-1 ne ndeshjen e javes se pare, ate te luajtur ne fushen e tij ndaj Klosit. Ka shkelqyer qe ne kete debutim me kete skuader...

E FUNDIT/ Ada pa trajner, largohet edhe Zamir Lumanaj

Pasditen e neserme do te startoje kampionati i kategorise se dyte dhe Ada do te prese ne fushen e saj ekipin e Elbasanit ne kuadrin e ndeshjeve te javes se pare. Por nderkohe ne kete pragndeshje, velipojaket kane marre nje...

Ndodh edhe kjo/ Paradite ishte pranë firmës me Veleçikun, pasdite prezantohet tek Murlani

Kampionati i kategorise se dyte eshte ne prag dhe te gjitha skuadrat kane mbyllur sot listat e tyre te federimit. Kjo ka bere qe te kete edhe shume levizje, madje edhe te minutave te fundit. Por "Shkodra Sport" do te...

LAJMI I FUNDIT/ KF Murlani merr ish- portierin e Vllaznisë

Dita e sotme e cila ka qene e fundit per federimet e lojtareve te kategorise se dyte, ngaqe kampionati starton pas dy ditesh, ka dhuruar jo pak surpriza per ekipet e Zones se Shkodres. Pas Veleçikut qe ka bere disa...

Mesfushori Arlendo Dodani firmos me Veleçikun

U mendua qe do te ishte pjese e Terbunit, por gjerat kane ndryshuar dhe nga sot Arlendo Dodani i eshte bashkuar ekipit te Veleçikut. Futbollisti 22 vjeçar qe luan si ne mbrojtje ashtu edhe ne mesfushe, do te jete ne...

Veleçiku merr edhe një tjetër 19 vjeçar shkodran: Firmos Wesli Çomo

Perpjekjet e drejtuesve te Veleçikut per te ndertuar nje ekip pretendent vazhdojne dhe dita e sotme do te jete e fundit qe ata te firmosin me lojtaret e duhur sepse me pas u duhet te dorezojne ne FSHF listen...

Nuk ndalet Veleçiku, merr edhe kapitenin e Vllaznia U19

Veleçiku nuk ka te ndalur ne perforcimet ne prag te startit te kampionatit te ri. Drejtuesit e tij kane "mesyre" ne Shkoder, aty ku kane marre tashme disa lojtare, bashke edhe me trajnerin Haris Lika. Por interesant eshte fakti se...

FUTBOLLI I FEMRAVE

Pëson dy gola në limitet e dy pjesëve, Shqipëria mundet 0-2...

Shqipëria pëson humbjen e dytë në eliminatoret e Botërorit në futboll për femra. Pas fitores së shkëlqyer ndaj Armenisë me rezultatin e thellë 5-0,...

HISTORI

error: NDALOHET KOPJIMI DHE PËRDORIMI I PA-AUTORIZUAR